Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz biker #25460 üzenetére

    Ez esetben van egy előzménye a dolognak. Használtan vettük a lakást 7 évvel ezelőtt. Tavaly lett aktuális a béléscsövezés. Ekkor derült ki az előzetes felmérésnél, hogy a mi lakásunk kazánja szabálytalanul lett még a ház építésekor bekötve a kéménybe. A szabálytalanságot csak úgy lehetett feloldani, hogy folytatódhasson a kémény felújítás, hogy ez az egy lakás műszakilag, katasztrófa védelmen átvezetve, külön kéményt kellett létesítsen. Aminek a komplett költségét több mint 500 ezer forint én álltam, hónapokig intéztem a lebonyolítást.
    Amikor minden elkészült ment tovább a béléscsövezés, és kiderült, hogy mint legnagyobb tulajdoni hányadú lakás, nekem kell a legtöbb pénzt, több mint 400e Ft, befizetni a közös kéménybe, éppen azután miután saját költségemen megoldottam a szabálytalan bekötés problémát.
    Így árnyalva az esetet, kérdezem, hogy tényleg részt kell vennem a kémény béléscsövezés költségeiben? Ez esetben nem kellene a többi lakónak meg az új kémény költségében részt vennie?

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák