Új hozzászólás Aktív témák

  • karlkani

    aktív tag

    Sziasztok!
    Tavaly, november 2-án közös megegyezéssel megszűnt a munkaviszonyom. Papírjaimat napokkal később, november 8-án kaptam kézhez (postázták). Még aznap elindítottam a regisztrációmat személyesen a helyi munkaügyi központban. Megítélték 90 napig az álláskeresési járadékra való jogosultságot. Jövő hét hétfőn kell mennem az előírt jelentkezési kötelességnek eleget tenni. Mindenképp személyesen intézem, mert a TB kiskönyvet nem vették át az igényléskor, azt be kell vinnem. Sajnos történt egy baleset még december közepén, megcsúsztam és kifordult a jobb bokám. Néhány napig nem volt kellemes, aztán minimális lett a fájdalom. Január elején elmentem a sebészetre megnézetni az ismerősök unszolására. Behívtak, elmondtam mi történt, elküldtek röntgenre, készült három felvétel a bokámról különféle "pózokban". Visszahívtak, majd közölték, hogy a jobb bokaízületet alkotó csontokon fractura nem látható (a lábamat meg sem nézte a doki). Fizikai kíméletet és Cartidol gél használatát javasolt, kontrollvizsgálatra jelentkezzek panasz esetén. Mivel nem volt panasz, csak minimális fájdalom meg a duzzanat a külső bokacsont belső felén nem mentem vissza. Három héttel később elkezdett fájni folyamatosan, így visszamentem a sebészetre. Recepción bejelentkeztem, közölte a hölgy, hogy akinél voltam, délután rendel, máshoz tud küldeni. Behívtak, rögtön közölte a doktor úr, hogy ebbe nem akar belefolyni, nem az Ő betege vagyok. Ettől függetlenül megnézte a lábamat, majd közölte, hogy folytassam a korábbi kezelést. Panasz esetén pedig forduljak ahhoz az orvoshoz, akinél első alkalommal voltam. Ez meg is történt pár napra rá. Kérdezte, hogy mi a panasz, mondom folyamatosan fájni kezdett a bokám néhány napja, a duzzanat pedig (szerintem) semmi sem csökkent, mióta itt jártam három hete (a baleset bekövetkeztekor sem volt nagyobb szerintem, ami 6 hete volt). Kérdezte, hogy voltam-e fizioterápián. Mondom nem voltam, mivel a háziorvos nem tud beutalni, itt meg ugye nem jártam, mivel nem volt panasz, első alkalommal pedig nem küldött oda (a másik orvos meg "lerázott"). Leültettek, szabaddá tettem a lábam, majd rá kellett mutatnom, hol érzek fájdalmat (kb. 5 másodperc volt az egész). Beutalt fizioterápiára 10-10 ultrahang és soft laser kezelésre. Kértem még aznap időpontokat, holnap délelőtt lesz az első. Gondoltam kivárok a munkába állással, hátha rendbe jön a lábam, mire lejár a munkanélküli, már látom, hogy nem fog. Jelenleg egy hely van, ahova tudnék menni akár még egy hónap kihagyással is, de a próbaidő alatt napi bejelentéssel lennék foglalkoztatva. Ilyen esetben ugye a TB nincs rendezve. Mivel a kezelésekre el fogok járni, beletörődtem, hogy a február még munka nélkül fog eltelni (csak jöjjön helyre a lábam végre). Egyedül élek (vasárnap lejár az álláskeresési támogatásom), egyéb bevételem nincs. Van az aktív korúak ellátása (foglalkoztatást helyettesítő támogatás), ami 22800 Ft havonta és rendezik a TB-t is, aminek az igénybevétele bizonyos feltételekhez kötött. Nagy valószínűséggel a vagyonnyilatkozatnál megbuknék, mivel van a tulajdonomban gépjármű, aminek értéke a folyószámlámon levő kezelt összeggel együtt meghaladja a 800000 Ft-ot (három éve ennyi volt a "limit" úgy tudom, nem tudom ez változott-e azóta). A nyilatkozatban felhívják a figyelmet, hogy az ellátásra való jogosultság feltételeinek megállapítása érdekében a hatóság a megjelölt pénzforgalmi szolgáltató felé megkereséssel élhet a fizetési számlán kezelt összeg tekintetében. Mennyire szoktak ennek utána nézni? Nyilván nem szeretnék "rosszul" kijönni a dologból, mert gondolom nem valós adat megadásakor nem csak elutasítanák a kérelmet, hanem még meg is büntetnének. Így marad az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése a NAV felé, ami idén 9600 Ft havonta. A kérdésem az, hogy be kell jelentenem a NAV felé, hogy küldjenek csekket, vagy megteszik maguktól? Valamint az álláskeresési járadék lejártát követően pontosan meddig vagyok biztosítottnak tekinthető? A neten sokfélét olvasni (ez megállja a helyét), szeretnék tisztában lenni a dolgokkal...

    Előre is köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák