Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Neck #44596 üzenetére

    "Mégis mit kell tökölni? Egy kattintás bármelyik RAW feldolgozó programban a kedvenc, vagy a témának megfelelő szín profilt húzni a RAWra. Olyra is lehet Sony színeket, és fordítva...."

    Na talán ebben tér el a legjobban a véleményünk. Olympus-al anno amikor lőttem egy képet, a színeken általában nem kellett módosítanom semmit, max a kontraszton húztam picit. Ezzel szemben a panás képemen Lr-ben és Ps-ben gyakran fél napig kínozom a színeket szelektíven, maszkolgatok stb és a végén legtöbbször úgy sem lesz olyan mint a nyers oly képeken... ez sonyra is igaz, sőt. Ha te ezt nem látod, nem érdekel, vagy úgyis ráhúzol egy effektet, ami elnyomja az eredeti döglött színeket, akkor jó neked, komolyan ezzel semmi bajom nincs, mindenkinek más az ízlése, a feldolgozási szokásai, de légyszi ettől még ne hidd azt, hogy más is úgy fogja fel, ahogy te. Szal én csak ezért szálltam be a vitába, mert túl egyoldalúan látjátok a dolgot, kijelentitek, hogy az oly színek egy kamu és tónusvilág alapján nem lehet / szabad gépeket ajánlani. A topik nem csak rólatok szól, van akinek ez is fontos (nem is kevés embernek)...

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák