Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz schawo #57026 üzenetére

    vegyük bele sztem azt is, hogy a pana tud iso160-at, meg általában F2.8-on képelek, max az 1.4-essel szoktam F2-őn, + a vakító napsütést kerülöm, az esetek 99,9%-ában árnyékba szoktam terelni az alanyokat, tehát nyáron sosem érem el az 1/4000-es határt, télen meg tényleg kell az nd, de csak akkor, ha távolabb van az alany (sokszor lövök ilyen képeket is, viszont ilyenkor nem fog kelleni a vaku), de ha az alany kitölti a kép legalább egynegyedét, vagy még többet, akkor szintén 1/4000 alatt marad a záridő (és pont ilyenkor kell a vaku deríteni), valszeg azért, mert olyankor nem csak a nagy fehér semmin mér fényt a gép, hanem a modellen is... tehát amikor deríteni kell, néha elég az nd16, de az nd32 gondolom mindíg elég kell legyen.
    a hss vakuk meg működnek gyors záridővel a pana g3-on is? meg egy láma kérdés :D : lassú záridővel nem lesz szebb a derítés? mármint gondolom mondjuk 1/50-en csak kiegészíti a környezeti fényt, 1/1000-en meg már látszik, hogy "vakuzva van"...vagy rosszul gondolom?

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák