Új hozzászólás Aktív témák

  • zolee.szabo

    csendes tag

    válasz M.Tomi #17974 üzenetére

    Bocsánat, ha félreérthető voltam! Persze hogy nem változik a specifikációban írt videófelbontás a kártya sebessége miatt. Ugyanis az történik, hogy amennyiben a kártya rögzítési sebessége alacsonyabb, mint a fényképezőgép videófelvétel közbeni rögzítési igénye, nem lesz használható a videórögzítési funkció a kiválasztott felbontásban. Pl. egy alacsony seességű SD-re 848x480-ban nem tudsz majd rögzíteni videót, de ha 320x240-ra állítod, már működik a funkció. Ez a belépő szint, mint fogalom, nem nagyon mérvadó, szinte minden gép tud már 640x480-ban rögzíteni, és 50-70 ezer körül megjelenik az 1280x720. Amit írtam, azért írtam, mert konkrétan kipróbáltam. Való igaz, ha jó és gyors kártyát akarsz, sokat kell böngészni, és nem feltétlenül a webshopokból fogod megszerezni a pontos információkat, inkább a gyártók külföldi honlapjairól. Egyébként ez a 150x sebesség nem túlzás, kb. class6-nak felel meg szerintem, persze van 133x, meg 33x jelű is, értelemszerűen a lassabbak picit olcsóbbak. A cikk hasznos, csak már közel 3 éves, azóta rengeteget estek az árak, szerintem nem érdemes lassú kártyába beruházni. De legalább látható, hogy a reklámozott elméleti sebesség és a valós, folyamatos rögzítési sebesség között jelentős különbségek vannak.

Új hozzászólás Aktív témák