Új hozzászólás Aktív témák

  • geckowize

    őstag

    Hello! Bár excelben csinálom, a megfelelő matematikai gondolat hiányzik a feladatban, tudnátok segíteni?

    A következőt szeretném kiszámolni hibajegyek időpontjait tartalmazó adatokból:
    Két dátum közötti munkaidő (itt a két dátum a "Bejelentés" és a "Reakcióidő", e közötti kellene).

    Nem akar valamiért összejönni. Munkaidő H-P 8-18 óra és ezt próbálom valahogy excel függvényekkel kifejezni, de nem tudom jól, valamikor mindig rossz.


    Ez hibás, mivel 9 óra 30 perc munkaidő telt el.

    A képletet a következő elgondolás szerint találtam ki:
    Két dátum különbsége megadja a az eltelt napok számát,
    ebből kivonom a manuálisan megadott Szünnapok-beli napok számát (máshogy nem tudtam megoldani, elég csúnya, tudom),
    majd ebből még ki kell vonni az 1-1 nap között lefolyó 18:00 - 08:00-ig tartó 14 órás intervallumot annyiszor,
    ahány munkanap eltelt, de ezt egész számként. Persze osztva 24-gyel, mert "nap" dimenzióban vagyunk.

    Tehát így néz ki:

    Arra már rájöttem, hogy amikor INT-tel kerekítek (ami az egészrész függvény), akkor fenti konkrét esetben csak 0,98 nap jön ki, ami 0, így egyszer sem vonja le a 14 órát. De ha meg hozzáadok 1-et a kerekítetthez, akkor némely esetben meg többször fog levonni 14-et, ha pl egyik nap reggel 8kor bejelentve, másnap 9kor reagálva 1 nap 1 órát már 2 napra fogja kerekíteni és levon 2*14-et, az is hibás.

    Hogyan kellene helyesen kiszámolni ezt?
    Aki nem vágná excelt, a $ jelek ne tévesszék meg, az csak azért kell, hogy ha bemásolom máshova, akkor maradjon fixen az az oszlop ami elé be van írva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák