Új hozzászólás Aktív témák

  • Daneeka

    senior tag

    Nem akartam ma új kávét venni mert este hoz egy CM-et a barátnőm de a kávé nagyon kellett.
    Volt a zacskóban 5g CM Kiunyu. Kevés.
    Volt reggelről egy Aeropress benne 20g lefőzött Kiunyuval. (sűrű "aeropresso" módszerrel főztem, pár másodperc alatt átlöktem rajta a vizet, lehet maradt még benn élet)
    Kínomban lecseréltem a fémszűrőt papírra, bedobtam az 5g friss kávét a 20g használtra, ráöntöttem egy deci 75 fokos vizet és benyomtam a pohárba.
    Eredmény: savak rendben, illat gyümölcsösből átfordulóban az oxidált felé (édeskés karamell, toffee, mazsola pont mint egy öreg IPA), íz gyengécske, kicsit üres, utóíz kicsit keserűbb az ideálisnál.

    Ezt mivel magyarázza a tudomány? ;] Szinte jó kávé volt. Annyira alulextraktálhattam az előzőt, hogy még "bent maradt" a fele? Nem csak a körülményekhez képest volt iható hanem konkrétan jobb volt mint bármi amit valaha ittam a fővárosi top third-wave helyeket leszámítva. (meg az 1-2 vidékit ahol jártam)

    szerk: a bolti "drágák"-ból is szarabbakat szoktam főzni, pl Omnia Reserve Estate, valamelyik "prémium" szemes Lidl, Frei...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák