Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • looser

    addikt

    válasz cSuwwi #4924 üzenetére

    Rákerestem a gépedre és úgy tűnik, ez egy kotyogósnak megfelelő (vizet felforral és a gőz megy át a kávépogin) gép. Viszont a jó hír, hogy többekkel ellentétben neked már pont az őrlőd van meg; emellé egy olcsóbb (20-30e Ft-os) presszógép is csodát fog tenni a kávéddal, legalábbis a fenti géphez képest. Nem mondom, hogy rossz, melóhelyen sokszor ittam Szarvasit, kikeverős izéket, sőt, a mai napig, ha nem szeretnék este szórakozni azzal, hogy kiöntöm a kávét a babtartályból, beleöntök koffeinmentest, akkor jön a koffeinmentes nescafe :-)

    Az árukeresőn listázva a presszógépeket sajnos ezeket az elektromos kotyogósakat és az automata gépeket is beteszi, de ha pluszban még bejelölöd a "gőznyomást" és egyedi értékben beírod hozzá pl. hogy 8-20, akkor a tiédhez hasonló gépeket - mivel azok 3-4 bar körül nyomják át a gőzt - nem fogja listázni. (Presszógépek ársorrendben). Sajnos nincs tapasztalatom túl sok géppel (egy DeLonghi EC155 + Hario Mini-vel kezdtem), de már a te jelenlegi szuper őrlőd + egy ilyen olcsóbb presszógép is mérföldes ugrás lesz a mostani főződhöz képest. Hajrá :)

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

Új hozzászólás Aktív témák