Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcica

    Topikgazda

    Mi pedig tegnap bedobtuk a kisebbik kozeptavos lanyt (Kalina-t) a melyvizbe. Nekunk 1000m-es nap volt 800m konnyed pihenovel. Nos neki a 800m konnyed piheno reszt kellett futni kb 4:35-os tempoval (-+ par mp). Meg a bemelegitesnel beszelgettuk a mult heti 600m-es elso helyet 2:01-el,soloban tolta 100m-el mogotte ment a mezony.Meseli hogy nem erezte,hogy kifaradt volna,O azt nem szokta erezni.
    Na mondom neki,hogy a Csilla neninel a sprinterekkel edzel,ott van sok allopiheno a futasok kozott (gyakran 5-10perc is),itt viszont egesz masfajta edzes zajlik.
    Mivel eloszor csinalta ezt igy velunk,oda kellett ra figyelnem nagyon.A 800m utan leulhetett a huvosbe pihenni amig mi megcsinaltuk a gyors 1000m-t,az kb 4:30 mire mindenki beeer.Tehat ennyit pihent.
    Elso 800m szepen ment,legzes munkas,de nem zilal,mozgas hibatlan.
    Masodik 800m felenel a legzes atment kicsit zilalosba,mozgas hibatlan.
    Harmadik darabnal szol feltavnal,hogy nem birja tovabb (legzes zilalos,mozgas hibatlan,kicsit kevesbe pattogos)
    Megnyugtattam,hogy ez igy naaaagyon komoly munka volt eddig,meleg is van,a piheno is lehet kevesebb mint amit megszokott.A dicseretet jol vette,lattam hogy kicsit erore is kapott.Mondom neki,figyelj kipihened es elinditasz meg egy 400m-t,de te adod feltavig,onnan jatszunk kicsit.Rabolintott.
    Bekezdte az utolso futasat igen erosre az elso 100metert,szolok is,hogy ez igy eros lesz,kicsit lazitson,masodik 100meter mar szinte tul laza is lett (amit nem bantam,mert a veget mashogy terveztem).
    Mondom is neki,hogy Kalikam ez eddig naaaagyon szep futas,de innen jon egy kis kozeptavos jatek Tom-bacsi modra. En futok ezen a tempon amin jottunk itt a masodik 100meteren,amikor orditok hogy "MOST!" akkor belehuzol szinte sprinttel 20-30meter,ott kialltok,hogy "ELEG!". Amint utolerlek,mar indul is a kovetkezo MOST.Ez lesz 200m 3-4db gyorsitassal.
    Az elsonel meglodult,alig ertem utol.Masodiknal ovatosabban,de meg ugy is szep kigyorsitassal,a harmadinal erte el a max tejsavat,mint akit lekapcsoltak (ott mi Becivel picit lassitottunk,h ne erjuk utol olyan gyorsan,legyen egy icipici pihenoje) majd a vegen egy teljes finish-t kertem,mentem is vele negyed lepessel elotte a vegere engedtem,hogy epp utolerjen.
    Elfeheredett,elfogyott az ereje teljesen. Kiadott mindent magabol. Latom rajta,hogy szedeleg ilyet meg nem erzett a teste,kezd mar csuklani is ossze.Hala az egnek nem volt ekkora baj,nem kellett elvinni mosdatni.Szepen elsetaltunk,megvizeztuk a tarkojat,ivott egy kortyot es mar mosolygott is.
    Utana a pihenonel atbeszeltuk,meselte hogy eleteben meg ilyen faradt nem volt.Na mondom isten hozott a halado kozeptavos edzesen. (magamban pedig csak remenykedem hogy latom meg a heten :D )
    Ma emelkedok vannak,neki csak 1-2 szett 15-30perc,attol fugg mennyire viseli meg,multkor ket szett siman ment,de lehet a tegnapi meg nyomot hagy.
    Szoval zajlik az epitkezes felenk is :DDD

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Új hozzászólás Aktív témák