Új hozzászólás Aktív témák

  • szki

    őstag

    válasz gaborbol #811 üzenetére

    Ezt meg tudom erősíteni!

    7 hete futottam az első félmaratonomat (terepen!). Eredetileg 15-16 km-t terveztem futni. Aztán olyan jó erőben éreztem magam, hogy nem álltam le, hanem még rátettem a távra, hogy meglegyen a 21 km. Sőt az utolsó 5 km-t futottam a leggyorsabban 5 perc/km-es tempóval. Aztán sajna 2 hete az utcai félmaratonom már közel se volt ilyen vidám (de azért gyorsabb). A következőnél redukálom a hibákat:)

    Kb azt olvastam valahol, hogy úgy kell futni hobby futáskor, hogy ha vége a futásnak, akkor ne okozhasson gondot, ha egyből utána le kell futni ugyanazt a távot. Talán ezért edzek csak 11-12 km-es futásokkal a 21 km-re :F
    Persze ez nem teljesen igaz mert kell néha intenzívebb edzés is. És persze egy verseny megint más.

    (#812) Polacheck : Kell olyan edzésnap, amikor beiktatsz egy hosszabb futásba (10+ km) kb 2x1 km-t, amit gyorsabban futsz meg. Illetve kell olyan edzésnap is, amikor repülő futásokat végzel (pl 10x 100 gyorsulva). És persze kellenek terepfutások (boka erősítés), és persze hegyi futások (izomerő növelés). Dombon fel tempósa, lefelé sétálva, vagy óvatosan, mert nagyon megterhelő a térdnek. A lényeg, hogy változatosan kell edzeni! Nekem se sikerül persze megvalósítani...

    A ruházat majd kialakul. Próbálgatni kell...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák