Új hozzászólás Aktív témák

  • ígyvanferi

    addikt

    válasz myckey #50335 üzenetére

    Ultrabalaton is csak lóg a levegőben idén is. Kicsit több, mint 8 hét van addig. Meglepne, ha zöld utat kapna, bár még bizakodok, meg jó lenne májusban futni arrafelé (mondjuk amilyen az én formám, mindig éjjel szakadó esőben sikerült futnom, szóval végülis tök mindegy az évszak...).

    Akartam is már ezzel kapcsolatban edzéstervről kérdezni: tavaly az utolsó pillanatban esett ki egy csapattag, ezért a tervezettnél többet futottam, kb. 4 óra szünettel 15 - 15 km-t kellett. Bár nem sok az esélye, hogy idén is ugyanez fog megtörténni, de tegyük fel hogy ismét (akár önként vállalva) valami hasonlót kell teljesítenem. Ahhoz hogy egy ilyen felbontásnál ugyanazt a tempót, ráadásul tervem szerint félmaratoni vagy egy max. 5-10 mp-cel lassabb tempót tudjak tartani mindkét etapban, kell valami speckó módon készülni? Lehet egyáltalán vagy mehet egy szokásos félmaratonos 8 hetes felkészülés, aztán összeszorított foggal oda kell állni a második szakaszra is és letolni? Összesen 30-nál többet semmiképp sem vállalok, de 20-21-nél meg úgyis több fog jutni, azt meg akkor már szétszedem két részre, szóval akárhogy is, de elég hasonló lesz a tavalyihoz, amit le kell küzdenem. Tavaly 4:05 (178 aHR) és 4:27 (169 aHR) sikerült. Pulzusban ugye volt tartalék, de csak lassabban éreztem komfortosnak a futást, nem mertem jobban tépni neki. Akkor ősszel ugye összejött egy gyorsabb FM, illetve tegnap futottam egy Hadd-tesztet, az se volt rossz, szóval itt a nagy kérdés a kis pihenő közbeiktatásával hogyan tudnám biztosan ugyanazt a sebességet produkálni félmaratoninál hosszabb (de semmiképpen sem maratoni) össztávon.

Új hozzászólás Aktív témák