Új hozzászólás Aktív témák

  • cousin333

    addikt

    válasz Tempus_fugit #6052 üzenetére

    Én igen. Mit szeretnél tudni, talán meg is tudom válaszolni.

    A time lapse mód szög egyszerű, megadhatod, hogy hány képet, milyen időközönként (hány percenként), és mennyi idő múlva kezdje el. Az első, hirtelen felindulásból készült videó: [link]. További felhasznált szoftverek: IrfanView (átméretezés), VirtualDub (összefűzés videóvá) és Handbrake (kódolás, tömörítés). Tanulság: használj manuális fókuszt!

    Távvezérlés: az új Fuji Camera Remote alkalmazással próbáltam. WiFi kapcsolat összehozása nem bonyolultabb, mint képátvitelnél. Pontosabban a WiFi-t a menüből kell aktiválni, nem gyorsgombbal (legalábbis a saját kiosztásom esetén). Mutatja az élőképet, amin érintéssel tudsz fókuszálni. A válaszidő kellemesen alacsony a kép pedig folyamatos volt, majdnem valósidejű. A kezelőszerveket nem vitték túlzásba. Sok minden elérhető, de viszonylag körülményesen. Tableten még nem próbáltam, de kétlem, hogy sokkal optimálisabb lenne az elrendezés (értsd: nincsenek dedikált gombok a különböző beállításokhoz - ISO, expozíciós idő... stb. -, hanem almenükben kell turkálni).

    AF+MF is az elvárásoknak megfelelően működik.

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák