Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz kerobi #38616 üzenetére

    Pfű de gyűlölöm a pana színeket, volt G3-asom, GH2-esem, G6-om, használtam GH3-at, GH5-öt, sőt, GX1-et is, mindegyikkel szenvedtem utómunkázáskor. Na jó, nem annyit, mint a Sonyval, de sosem voltak a képek az igaziak. Ugyanakkor számít, hogy mit fotózol és ízlés kérdése is. Szerintem streetre pl. jó a pana, portréra utálom, tájfotóra elmegy. Nálam a sorrend így néz ki:

    1. Fuji: nem élethű, de marhajó
    2. Oly: ugyanúgy marhajó, szép bőrtónusok, de már igényli a rawozást
    3. Canon: jó-jó, de a barnás fátyolosság gyaktran megöli a képeket
    4. Pana, Nikon: itt kezdődnek a döglött színek, zombik, Shrek klónok, ufók, magenta arcok
    5. Sony: számomra legszarabb, annyira, hogy gyakran az ég kékje barna, a fű és a fák lombjai szintén, az arcok zöldek, mintha kvázi színvak lenne :D

    Bokeh, magas iso meg számomra kb. egykutya az összes croppos szenzorral, vannak kisebb eltérések, de ma már mindegyik jó majdnem bármilyen témára, kivéve a speciális igényeket, mint a sport, extrém low light. Sokan félnek a m4/3-tól, odáig nem mernek "süllyedni", mert az apsc-nél is kisebb szenzor és félnek, hogy magas iso-n, bokehben sokkal rosszabb lesz, de szvsz nincsenek akkora különbségek.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák