Új hozzászólás Aktív témák

  • rezar

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tegnap kaptam meg a gépet, és tényleg nagyon jó. Fórumokból és tesztekből igyekeztem nagyjából kiművelődni, hogy mire számítsak, illetve mire kell majd figyelni a gép használatánál. Úgy gondolom, hogy a gép ellen hozott vádak egy része kicsit alaptalan, amolyan hiszti :)

    1, Az USB-vel való csatlakoztatás után azonnal megjelenik a fényképező ''Digitális fényképező - s6500fd''-ként a Sajátgépben, igaz, valóban nem meghajtóként, de azonnal átmásolhatók a képek bármely mappába. Nekem Windows XP van, lehet más op.rendszerekkel van a probléma...

    2, Az emlegetett zajmosás, jpg artifact, stb... valóban észrevehető 1:1 nagyításnál. Egyáltalán nem hülyeség a soft módot használni, nem lehet azt mondani, hogy különösebben életlenné tenné a képeket, de bizonyos témáknál egyeseknek lágynak bizonyulhat, az tény. Emellett egy Photoshop programmal valóban ízlés szerint lágyíthatjuk, élesíthetjük, színezgethetjük a képet... erre való.
    (Kíváncsiságból a korábban említett francia összehasonlító oldal egyik DSLR gépének tesztképét valamint a Fuji s6500-as tesztképét lementettem, és a Fuji képét addig állítgattam, míg közel olyan lett, mint a D-40es tesztképe... persze tudom, nem ugyanaz, de egy kis PS ismerettel szerintem lehet még gyönyörűbb képeket varázsolni. Ha meg már vesz az ember egy 6,3 megapixes bridge kamerát, lustaság nem kísérletezni egy kicsit utólagos képfeldolgozó progikkal :) )

    3, A beltéri képekkel nem tudom miért nincsenek sokan kibékülve. Be lehet állítani simán a vakut, a fehér-egyensúlyt, az expozíciót és az ISO-t úgy, hogy nagyon szépek, természetesek legyenek. Csatlakoznék egy korábbi hozzászólóhoz, inkább állítgassunk egy kicsit a paramétereken, használjunk 100-as ISO-t beltérben, minthogy mindenféle vakumentes trükközésekkel kapjunk egy zajosabb, rosszul megvilágított képet. (Mert ugye az sem szentírás, hogy a belső fényviszonyok majd pont kedvezőek lesznek a téma megvilágításához... még akkor sem, ha elegendő fény jut a CCDnek adott érzékenység, blende stb... mellett - annyira nem mindegy, honnan jön az a fény.)

    4, ''A menürendszer bonyolult...'' na ezt sem tudom, ki találta ki. Biztos ízlés kérdése, de szerintem 3 különböző menüben fel van sorolva a sok beállítási lehetőség, és kész... nem tudom ebben mi annyira bonyolult. Van az F-menü 3 fontos opcióval. A sima Menü, ott lehet minden egyéb képrögzítéssel kapcsolatos beállítást elvégezni, valamint ott van a setup menü, ami az előbbiből nyílik... (biztos ez volt olyan bonyolult egyeseknek) A setup menüt jó esetben azért nem állítgatja képről képre az ember, tehát bánja a fene, hogy ott van, teljesen oké.

    Lehetne még írni sok apróságról, de már így is sokat írtam. Én is csak ajánlani tudom. A Media Marktban kipróbálgattam a konkurens versenyzőket, de ez valahogy más koncepció, azok olyan kis műanyagdobozok ehhez képest, de biztos nekik is megvan az előnyük.

    Üdv

    - Rezar

Új hozzászólás Aktív témák