Új hozzászólás Aktív témák

  • _Yvorl_

    tag

    válasz csirkemano #404 üzenetére

    Nekem a következő saját fejlesztésű receptem van:

    50-70 dkg csirke, vagy pulykamell
    par szem répa
    egy alma
    25-50 dkg gomba
    2 kis fözőtejszin
    só bors curry fűszer
    2-3 fej hagyma

    A húst csikokra vágjuk, a hagymát felkockázzuk és közepes olajon sóval borsal füszerezve megpiritjuk, majd mikor a hús már kifehéredett hozzáadjuk a lereszelt répákat és a főzőtejszineket. izlés szerint kis vizzel higithatjuk. Ekkor beleszórjuk a curryt izlés szerint. mikor már majdnem megfőtt az apróra vágott és megpucolt almát és gombát is hozzáadjuk és további 5-10 perc alatt készrefőzzük.

    Tálalni én kifőzött tasakos rizzsel szoktam amit ha van othon még tálalás előtt elkeverek egy doboz borsóval, vagy kukoricával, illetve ha van mindkettővel.
    __________________________________________________________________________

    Pácolt akármilyen husi: (én a száraz husokat szeretem, így pulykamellet vagy sertéskarajt használok, de rokonoknak csináltam már zsírosabb husokból is és jó lett)

    A húst ujjnyi vastagra felszeletelem majd kiklopfolom.
    majd mindkét oldalát megsózom borsozom, illetve izlés szerint tovább fűszerezem:
    és magyaros fűszert flekkent és jó sok chilit szeretek még rárakni (de ettől télleg erős lesz szóval csak aki szereti az erős izeket használjon chillit.)
    Majd ha kész van mustárral mintha kenyeret májkrémeznék megkenem a hús mindkét oldalát.
    Veszek egy jénai edényt kevés olajat öntök az aljára (lehet oliva is az finomabb de ha nincs az étolaj is megteszi.) és ha van otthon kis fehérbort is öntök mellé, majd ráfektetem az elkészült husikat és rétegenként megismétlem az olaj és a bor öntését, majd ha kész lefedem és hútőbe rakom egy két napra érlelődni. Aztan ha megvan elő lehet venni és ki lehet sütni grillrácson serpenyőben tepsiben bárhogy.
    ___________________________________________________________________________

    You can't teach new tricks to an old GOD!

Új hozzászólás Aktív témák