Új hozzászólás Aktív témák

  • Winne

    nagyúr

    Akkor már én is leírom a tapasztalataimat. Ti4200 óta csak a piros oldalon voltam, sosem volt igazán bajom egyik kártyával sem, mindegyiket szerettem, el is tudtam adni és a mai napig jól működnek az új tulajoknál. Ezek sorban 3850/4850/7850, utóbbiból mindjárt kettő, Crossfire-ben voltak egy darabig, ezt cseréltem a végén odorgg fórumtárssal egy 680-ra, itt tértem át a zöld oldalra. A csere előtt elég sokat teszteltünk, a 680 nem volt sokkal gyengébb, mint a 7850cf, mert a cf-et nem bírtam rendesen kihajtani, csak akkor, ha a grafikai beállításokat maxra tettem az adott játékokban, nekem meg alapvetően nem erre kellett. BF3-ban teszteltünk együtt és ahol a 680 elvérzett a 7850-ek ellen, az a nagyobb akciójeleneteknél volt, ahol nagy robbanások voltak, összedőlt valami, amitől felrobbant valami, vagy csak egy egyszerűbb példa, amikor tankban ül az ember és kap egy javelint, attól is leesik az fps.

    Két fontos előnyét tudnám megemlíteni a zöld oldalnak ennyi év piros oldal után:

    - az nVidia panel végtelenül egyszerű, minden könnyebben megtalálható és működik, nem kell pöcsölni vele, holott a a catalysttal sem volt igazán gondom. :)

    - ami kapásból feltűnt, mint különbség, az pont a fordítottja volt, mint amit anno a Ti4200-al éreztem az akkori ATi konkurens ellenében a Far Cry első részében (9550 lehetett talán, nem biztos), mégpedig most a 680-nak sokkal jobb a színvilága ugyanabban a játékban, színesebb az egész, élénkebb minden.

    Nekem ennyi a témában az érdekeltségem, sosem érdekelt, hogy melyik oldal, nem is voltam elfogult egyik oldallal sem igazán, mert ár/érték arányban döntök az alkatrészeim vásárlásánál, nem érdekel az adott hardver presztízs értéke.

    :)

    Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

Új hozzászólás Aktív témák