Új hozzászólás Aktív témák

  • hito

    nagyúr

    válasz marcitp #41078 üzenetére

    Nem. Volt pár napig egy D5500-am, de mivel sokat videózom gyorsan meg is váltam tőle, nem az én világom a tükrös.

    Most NX500-am van, álom ez a gép számomra. Kis segítséget el is fogadnék makró témában.

    Vettem egy Minolta MD 35-70mm F/3.5 macro objektívet NX adapterrel még múlt héten, de nem egy kategória a közgyűrűs képeiddel. Most azon agyalok, hogy vegyek-e ehhez egy makró közgyűrűt, vagy számoljam fel ezt a Minolta MD vonalat és vegyek az NX-hez egy FOTGA elektronikus makró közgyűrűt, esetleg más rendszert adapterezzek. NX vonalt nem erőltetném, mert natív üvegből 1db makró obi van, az is aranyárban. 16-50-esemnek végülis egész jó a közelpontja, de szerintem még mindig kevés lenne makró közgyűrűvel is.

    Úgyhogy elfogadok/megfogadok minden tanácsot a témában! ;)

    Közgyűrű nélkül kb. ennyire képes a Minolta (&én). Tegnap az erkélyünkre repült (!!!) ez a harci jószág. Se normális háttér, se fények nem voltak, nem véleményezésre teszem be, csupán az adott felszerelést szemléltetni. Ez így elég gyenge, kérdés, hogy hova, merre fejlesszem?

    Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Új hozzászólás Aktív témák