Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz MageRG #26359 üzenetére

    Nagyon jól látod, a mérvadó az ógörög; legalább 7 különböző szót ismerünk arra, amit a mai nyelvekben szerelemnek vagy szeretetnek fordítanak. Természetesen mind a hét különböző jelentéssel, akár árnyalatnyi, akár jelentősebb különbséggel. Például az eros inkább testi szenvedélyt fejez ki (nem mindig), míg az agape a legmagasabb rendű szeretet, ami nem feltétlenül jár együtt érzelmi felütéssel. Isten ezért parancsolhatja a Bibliában, hogy ellenségeinket is szeressük, ott is az agape szó szerepel. Az agape nem valami érzelmi ömleny, hanem általában tettekben mutatható ki, sőt tanulható is. Ebből ered az ún. agapé, szeretetlakoma/vendégség is.
    Tehát ezért hülyeség a másik fórumozó érvelése.

    Még egy másik érdekes szó a szeretetre a philia, talán ezzel írható le legjobban az a fajta érzelmekből fakadó szeretet, amire e szó első hallásakor gondolunk. Philiával természetesen nem tudnánk szeretni ellenségeinket, testvéri, baráti szeretetnek szokták fordítani.

    A magyar szerelem szó se csak szexuális vonzalmat jelent, például a Biblia használja Jézus és az Egyház (benne pedig a hívek) kapcsolatára is, sőt Jézus ebben vőlegényként szerepel.

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz MageRG #26362 üzenetére

    Az szerintem inkább másik kategória, ott sok eltérő ok is lehet, de a szeretet egyik típusa sincs köztük.
    Viszont volt sok olyan elrendezett házasság, amikor később tényleg kialakul szeretet, akár szerelem is.

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz MageRG #26364 üzenetére

    Elhisszük vagy tényleg megszeretjük? De ez a szeretetnek inkább érzelmi oldala, ami vagy kialakul vagy nem.
    Amúgy ezek a fogalmak ma is létező dolgok, mert körbeírva őket saját életünkben is sokszor felismerjük, csak nyelvünk (meg sok másik is) ennyire szegényes.

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz MageRG #26366 üzenetére

    Azt vettem észre, hogy azért múlik a mi hozzáálládlsunkon is. De nyilván, ha valaki nagyon unszimpatikus, akkor nem fogunk felé pozitív érzelmeket táplálni. Vagy fordítva is igaz, van akinek többet elnézek, mint másnak.

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26375 üzenetére

    Miért ez a lényeg neked,hogy saját- e vagy sem? A lényeg a mondandójában van. Csemegézzetek. Ez minden emberhez szóló üzenet,Isten a forrása. Úgy mint az Igének.🙂

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26377 üzenetére

    Eddig is tudtam,hogy neked miért fontos. Ott van a válasz az értetlenkedéseitekre. A testies elme nem veti alá magát Isten törvényének és nem képes megérteni a szellemi dolgokat.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26379 üzenetére

    Az embereknek van szükségük közvetítőkre,mert mint írtam a testies elme nem rendeli alá magát Istennek! Akik csak és kizárólag a testies elmére hagyatkoznak,azoknak szükségük van közvetítőkre.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26381 üzenetére

    Hogy megismerjék az igazságot.Hogy bekerüljenek Isten Királyságába.Hogy szabadok, áldottak lehessenek,bővölködő életük legyen,eleve hogy Életük legyen,és elnyerjék az örök életet. Továbbá,hogy egészségesek maradjanak és tudják meg,hogy ha újjászületnek,akkor Isten gyermekeivé válnak és Isten abban a pillanatban eltörli minden bűnüket és megszenteli,megtisztítja,megáldja és erővel ruházza fel őket.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26384 üzenetére

    Tudom hogy szokásod nem gondolkodni a dolgokon, tehát:
    Isten elég hatalmas hogy mindenkihez elérjen, ha akar.
    Igen,mindenkihez elér az Ige hirdetése,de sokan nem fogadják be azt. Ugye,Isten embereken keresztül juttatja el az Ő Igéjét,jó hírét,bizonyságokat...

    Mire való a testies elme?
    A testies elmének van helyénvaló funkciója az életünkben. Azért kaptuk, hogy a testünk megfelelően működjön a
    természetes világban. A természetes, testies elme fenntartja a
    vér áramlását a szívhez oda-vissza, és működteti a tested létfon-
    tosságú rendszereit. Hasznos akkor is, amikor azokat a problémákat elemezzük, amelyek a fizikai valóságban merülnek fel.
    A természetes elméd az, amely a matematikai és mechanikai
    problémákat megoldja. Jó kitalálni, hogyan kell megszerelni az
    autód, a hűtőd és a mosógéped, de nem a szellemi feladatok
    elvégzésére lett tervezve.

    A testies elmével miért nem lehet eljutni Istenhez, ha ez a legfontosabb?
    Az1 Korintus 2:14-ben ezt írja a Biblia: „Lelki ember
    nem fogadja el Isten Szellemének dolgait, hiszen ostobaság
    neki. Nem is ismerheti meg, mert szellemileg vizsgálhatók meg.”
    Ez azonban nem kellene, hogy probléma legyen számunkra,mivel emlékszünk a fontos igazságra:
    „Bennünk pedig Krisztus elméje van”
    (1 Korintus 2:16), és ez az elme szellemi elme,
    amely megkülönbözteti és elfogadja a szellemvilág dolgait.
    A teljes igazság az, hogy ha egyszer újjászülettél a Szellem által, akkor új elmét kaptál. Amikor azt mondom, hogy új
    elmét kaptál, akkor nem állítom, hogy a régi elme már nincs jelen, mert egyértelműen ott van. A kihívás éppen az, hogy a
    régi elme még mindig tiltakozik, és beleavatkozik a Szellem
    dolgaiba.
    Nem azt mondom, hogy amikor elfogadtad Krisz-
    tust, akkor a természetes elme ügye le lett tudva. Inkább azt
    mondom, hogy amikor befogadtad Krisztust a szívedbe, egy új elmét kaptál. Választhatsz úgy, hogy az új elmét használod a szellemi járásodban, vagy engedheted a természetes elmédnek,
    hogy továbbra is ő vezesse az életed,ahogy megtérésed előtt.
    Ha engeded, hogy a természetes és testies elmédnél maradjon az életed irányítása, akkor az újjászületett életed hit és erő nélküli séta marad. Az eredmény egy olyan élet, ami semmiben
    sem különbözik bárki másétól, aki ebbe a természetes világba
    született.

    Miért kellene az egészséggel törődni azoknak, akik úgyis újjászületnek?
    Honnan tudja valaki például 18-20 évesen,hogy 50 évesen meg fog térni? Ezt így eltervezi? Ha igen,honnan tudja,hogy az egészségkárosító dolgok miatt,megéli- e az 50 éves kort? Ha bűnben él és egészségtelen életmódot él,akkor elképzelhető,hogy megbetegszik.Tehát,hogyan számíthat valaki arra,hogy Istentelen életet él,szennyeszi a testét különféle egészségre káros dolgokkal,aztán majd ha megöregszik,vagy megbetegszik,akkor majd megtér?
    Vagy hogyan érted?

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26386 üzenetére

    "De miért hagyatkozik az Isten emberekre, amikor azok is félreérthetik vagy rosszul adhatják át az üzenetet?"
    Mert így döntött.

    "A testies elme miért nem képes szellemi feladatokra?"
    "Ján 4:24 Szellem az Isten; és akik őt imádják, szellemben és igazságban kell imádniuk."
    Tehát a a testies elme,csak az érzékszervekre támaszkodik a hitet kivéve,ezért nem képes alárendelni magát Istennek.

    "Egyáltalán mit értesz "szellemi" alatt?"
    Amit fentebb írtam.
    Bennünk pedig Krisztus elméje van”
    (1 Korintus 2:16), és ez az elme szellemi elme,
    amely megkülönbözteti és elfogadja a szellemvilág dolgait.
    A teljes igazság az, hogy ha egyszer újjászülettél a Szellem által, akkor új elmét kaptál.

    "Az utolsó kérdésem arról szólt volna, hogy miért törődjünk evilági dolgokkal, ha az igazi élet a túlvilágon van."
    Ha jelenleg itt vagy testben,akkor nem árt törődnöd vele.

    Isten az régi szövetségben(ószövetség ) ezt mondta,:
    1Móz 1:27 - 1:28
    27 Megteremtette tehát Isten az embert a maga képére; Isten a maga képére és hasonlóságára teremtette: férfiúvá és asszonnyá teremtette őket.
    28 Megáldotta őket Isten, és ezt mondta nekik: Szaporodjatok és sokasodjatok, töltsétek be a földet, és hajtsátok uralmatok alá. Uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain és a földön csúszó-mászó mindenféle állaton.

    Az újszövetségben pedig ezt:
    Máté 6:19 - 6:21

    "19 Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, ahol a rozsda és a moly megemészti, a tolvajok kiássák és ellopják,
    20 hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket a mennyben, ahol sem a rozsda, sem a moly meg nem emészti, és a tolvajok sem ássák ki, és nem lopják el.
    21 Mert ahol a te kincsed van, ott van a szíved is."

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26390 üzenetére

    Mert így döntött." - De pontosabb lenne ha ő maga adná át, nem?
    De így döntött,Ő tudja,hogy kiben bízhat,mert a szívek és vesék vizsgálója.

    "Akkor nálad a "szellemi", gyakorlatilag valami anyagi világon túli létezést jelent."
    Hogy túli,vagy benne levő vagy a világunkat körbeölelő vagy ilyen vagy olyan ,azt nem tudom,csak azt tudom,hogy valós és jobb mint ez a világ:
    Jel 21:4 - 21:7

    4 És eltöröl az Isten minden könnyet az ő szemeikről; és a halál nem lesz többé; sem gyász, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé; mert az elsők elmúltak.
    5 És ezt mondta az, aki a királyi székben ült: íme újjá teszek mindent. És ezt mondta nekem: írd; mert ezek a beszédek igazak és hűek.
    6 Aztán azt mondta nekem: Meglett. Én vagyok az Alfa és az Omega, a Kezdet és a Vég. Én a szomjúhozónak adok az élet vizének forrásából ingyen.
    7 Aki győz, mindent örökölni fog, és annak Istene leszek, és az fiam lesz nekem.

    Jel 22:3 - 22:5
    3 És semmi megátkozott nem lesz többé; és az Istennek meg a báránynak királyi széke benne lesz, és az ő szolgái szolgálnak neki;
    4 és látják az ő orcáját, és az ő neve a homlokukon lesz.
    5 És ott éjszaka nem lesz, és nem lesz szükség szövétnek és nap világosságára, mert az Úr Isten fogja őket megvilágosítani; így élnek mint királyok örökkön örökké."...

    "Ez a szellemi elme is támaszkodik az érzékszervekre?"
    Nem.

    "És az a szellemi elme alkalmas másra is, a szellemvilág érzékelésén kívül?"
    Igen,sok mindenre.

    "Gal 2:20 Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem Krisztus; amit pedig most élek testben, az Isten Fiában való hitben élem, aki szeretett engem, és önmagát adta érettem."
    (Galata 2:20)
    A Biblia nagyon egyértelművé teszi: teljesen meg vagyunk
    váltva Jézus halála és feltámadása által. Megváltónk vére elmosta
    emberi gyengeségeinket és tökéletlenségeinket. Amikor a Szellemén keresztül gondolkodunk és élünk, az olyan, mintha egyáltalán nem is mi élnénk többé, hanem Krisztus cselekszik,
    gondolkodik, beszél, gyógyít és szeret rajtunk keresztül. Ez egy
    gyönyörű ígéret, nemde?
    Így gondolj erre amikor a szellemi elméről beszélek,így könnyebb megérteni,remélem.

    Annak is lehet szellemi elméje, aki nem keresztény?
    Attól függ,te kit nevezel kereszténynek.
    Az Ige szerint csak azoknak lehet szellemi elméjük,akik újjászülettek és megkeresztelte őket az Atya a Szent Szellemmel,azaz Jézus Krisztus szellemével.
    Sok olyan,magát kereszténynek valló ember van aki nem született újjá és nem kapta meg az Atyától a Szent Szellem keresztséget. Nekik nincs szellemi elméjük.

    ÚSZ. szerint meg nem érdemes az itteni javakkal törődni. Jól értettem?
    Jézus arra hívja fel itt a figyelmet,hogy hiába gyűjtünk földi javakat,ha a menyországba való javaink nincsenek és nem vagyunk jogosak a menyországba való belépésre.
    Azért mondja, hogy :
    "mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."
    Máté 6:21
    És a belépő a menyországba az nem más mint Jézus Krisztus
    Szent Szelleme.

    Ef 1:12 - 1:14

    12 hogy dicsőségének magasztalására legyünk, mint akik előre reménykedtünk Krisztusban.
    13 Őbenne titeket is – miután hallottátok az igazság beszédét, üdvösségetek evangéliumát, amelyben hittetek is – megpecsételt a megígért Szent Szellemmel,
    14 aki örökségünk záloga, hogy megváltsa tulajdonát dicsőségének magasztalására.

    Róm 8:5 - 8:11

    5 ...mert akik (hús)test szerint vannak, azok a (hús)test dolgain gondolkodnak (jár az eszük), akik pedig Szellem szerint, azok a Szellem dolgaival törődnek,
    6 mert a (hús)test gondolatvilága: halál, a Szellem gondolatvilága: élet és békesség,
    7 ezért a hústest gondolatvilága ellenségeskedés Isten iránt, mert az Isten törvényének nem veti alá magát, mert nem képes rá,
    8 mert, akik (hús)testben vannak, Istennek tetszését nem képesek elnyerni,
    9 de ti nem vagytok (hús)testben, hanem Szellemben, ha valóban Isten Szelleme lakozik bennetek, ha pedig valaki Krisztus Szellemét nem birtokolja, az nem az Övé,
    10 de ha Krisztus bennetek (van), a test ugyan halott a bűn miatt, de a Szellem él az igazzá nyilvánítás által,
    11 ha pedig Annak Szelleme, Aki életre keltette Jézust a halottak közül, bennetek lakozik, akkor az, Aki életrekeltette Krisztus Jézust, megeleveníti a ti halandó testeteket is a bennetek lak(oz)ó Szellem által,...

    Ezekben az Igékben is olvasható a a hús test szerinti gondolkodás. Ezt neveztem én testi elmének.
    A szellemi elme oedig amikor az emberben jelen van Jézus Krisztus Szelleme és engedjük Őt cselekedni,és elhisszük amit az Igében Isten mond ránk,rólunk,velünk kapcsolatban és hát minden mást is és ezeket tényként kezeljük. Mert amit Isten mondott az IGAZ és tény. Akkor gondolkodunk Jézus Szelleme szerint,ha egyetértünk az Igével és az Atyával mindenben. És nem testies elmével azt mondjuk,hogy nincs Isten ,sem szellemvilág,sem azok amik meg vannak írva a bibliában azért mert érzékszerveink nem tapasztalják mindezt.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26392 üzenetére

    De így döntött,Ő tudja,hogy kiben bízhat,mert a szívek és vesék vizsgálója."
    - De akkor azt is tudja ki fogja meghallgatni az igét és ki nem. Míg a szószólói nem.
    De akkor is kell mindenkinek hirdetni az Igét,mert meg van írva:
    Máté 24:14 " És Isten országának ezt az evangéliumát hirdetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek, és majd akkor jön el a vég."

    És mert Jézus ezt parancsolta:
    Márk 16:15 - 16:16

    15 Azt mondta nekik: "Menjetek el az egész világra, hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek!
    16 Aki hisz és megkeresztelkedik, üdvözül, aki pedig nem hisz, elkárhozik."

    Akkor Isten miért nem mondja meg a hittérítőinek kihez beszéljenek?
    Elmondta: mindenkinek!

    És miért vannak olyan emberek, akikben Isten nem bízhat? Nem Ő intézte így?
    Nem,hanem a sátán. Ő hazudik az elmének.

    Isten miért nem csak szellemi elmével teremtett bennünket (hisz az sok mindenre alkalmas.
    Az a véleményem,hogy a testi elme a bűnbeeséskor indult be az embernél,és kezdett el testiesen gondolkodni:

    1Móz 3:10 "Ő ( Ádám )így felelt ( az Istennek ): Szavadat hallottam a kertben, és megijedtem, mivel mezítelen vagyok, és elrejtőztem.

    Egyáltalán miért létezik ez a világ, ha a szellemi világ sokkal-sokkal jobb? Miért nem ott élünk?
    Azért létezik,mert Isten megteremtette,az ember pedig a bukása után ki lett zárva az édenkertből és a földön uralkodhatott tovább. Ez is a sátán miatt történt,miatta van szenvedés,fájdalom,betegség,munka stb...

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26394 üzenetére

    De ugyanakkor azt is írtad, hogy szerinted - ha jól értem - mindenkinek ilyen volt, de "kicserélődött" egy testies elmére a bűnbeeséssel.
    Én így gondolom az eddigi Ige tanulmányozása eredményeként .
    A szellemi elmének mindenképpen meg kellett lennie,mert a bűnbeesés után is kapcsolatban volt az ember Istennel. Sőt még Káin is miután megölte Ábelt. Tehát ez meg lehetett,de idővel a testies elme elnyomhatta azt,mert az ember idővel eltávolodott Istentől.
    Idővel csak testies elmével gondolkodtak,és arra is volt példa, hogy csak pár ember élte túl például az özönvizet,annyira elsokasodott a bűn . Gondolom,azok az emberek,nem tudtak már szellemi elmével gondolkodni,és nem jelentett számukra semmit Isten. El is vesztek.
    Jézus amikor kereszthalált halt és feltámadt,ez visszaállt,olyannyira,hogy aki újjászületik az Jézus szellemét megkapja és ha szellemben jár ,akkor Jézusi elmével gondolkodik. Élek többé nem én,hanem él bennem a Jézus Krisztus,és amely életet e testben élem, az Isten Fiában való- ( az Ő hitében,ahogyan Ő hisz) -hitben élem.
    Ha valakiben pedig nincs a Krisztus szellemeyaz nem az Övé ( nem a Krisztusé ).
    Tehát a sátáné. Nincs köztes megoldás,vagy ide vagy oda tartozom.

    Ezt Isten intézte (vagy hagyta)? Ha igen, miért - hiszen Ő azt szeretné hogy mindenki ismerje, nem?
    Isten engedte,mert szabad akaratot adott és az embernek adta a hatalmat a földön és az vízeken és az azokon/ azokban élőkön. Ezt a beszélgetésünk kezdetén is leírtam. ( Túsz lett az ember) emlékszel?
    Erre a hatalomra fájt a dicsőítő angyal foga,és mint angyal csalta meg az emberpárt. Ezután lett átkozott és és ördög/sátán/ hazugság atyja... nevekkel ezután illeti az Ige.

    De leginkább arra lennék kíváncsi, miért gondolod, hogy ez így igaz?
    Ezt is leírtam már.
    Én tudom,hogy igaz.

    Én legalábbis furcsának találnám, ha megtalálna egy hindu és azt mondaná nekem: azért nem hiszek Visnuban, mert anyagias elmével gondolkodom. Csak láthatja Visnu igazságát, aki megtért és újjászületett, lelki elmével. Ha ezt vitatod, akkor csak az anyagi elme beszél belőled.

    Pedig így van. Ameddig nem születsz újjá,nem vagy a Krisztusé,és nem tudod alárendelni magad Istennek. Ha a szívedben vágysz rá,hogy megismerd Jézust és kéred,hogy bocsásson meg,és kereszteljen meg a Szent Szellemmel,akkor meg is teszi.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26396 üzenetére

    Megpróbálom másképp, mert látom nem érthető.
    Ha rosszul döntök egy mentális defekt miatt, vagy azért mert valamit nem tudok, az miért jó Istennek?
    Nem jó neki,és neked sem. Csak a sátánnak jó. Ezért van az Isten Igéje,amiben rejlik az Igazság és az szabaddá tesz,ha megismerjük azt. Ezért adta nekünk Isten az Igét.:
    2Tim 3:16 - 3:17

    16 A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,
    17 hogy tökéletes, minden jó cselekedetre felkészített legyen Isten embere.

    A hindu példában akkor ha ugyanezt hallanám egy hindutól, el kellene fogadnom hogy így van?

    Miért a hinduknál is van Megváltó aki örök Életet ad? És aki feltámadt a halálból a mi megigazulásunkért?
    Ha azt elfogadod,a hazugságot fogadod el és nem leszel szabad.
    Csak egyedül Jézus Krisztus a megváltó! Ő az Út az Igazság és az örök Élet! Nincs más!

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26398 üzenetére

    De miért nem tesz akkor ellene Isten?
    Azért,hogy a te döntésed legyen,hogy mellette döntesz vagy nem. Miért kéne neki döntenie? Azért,hogy minden felelősség Őt terhelje és rajtad semmi felelősség ne legyen és élhess bárhogyis bűnben ,mindenképp a menyországba juss? Ádám és Éva is ezt csinálta,másra hárították a felelősséget Ádám Évára,Éva a kígyóra. Mégis meg lett a következménye annak amit tettek.

    "Aki velem egyetért, annak igaza van, aki meg nem az beteg. Beteg elmével nem látja az igazságot.
    Onnan tudom hogy beteg, hogy nem ért velem egyet."

    Az Isten Igéjével jó ha egyetértünk,nem velem. Én nem ítélek el senkit,akárhogy is dönt,de a döntésének meg lesz a következménye. És ezt az Isten Igéje mondja.
    Én vállalni fogom a felelősséget Isten előtt azzal kapcsolatban amit én megtanultam megértettem. Én vállalom a felelősséget,és bízom benne,sőt hiszem,hogy meg leszek jutalmazva a mennyben.
    Sőt már kezdem látni az áldott életet most ebben az életben.

    Egy hindutól nem fogadható el ez az érvelés?

    Beszélgess egy hinduval és ha téged ő győz meg,és te azt elfogadod,te majd azért fogsz felelni . Mindenkinek szabad választása van és sajàt felelősséggel tartozik,nem háríthatjuk a felelősséget sem másra,sem Istenre.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26400 üzenetére

    Nem Istennek kellene döntenie. Neki csak annyit kellene tenni, hogy ellát a megfelelő elmével és a megfelelő információval.
    A testies elméddel is eldöntheted, hogy keresni akarod az igazságot és meg szeretnéd ismerni az Igaz Élő Istent. Ezért tanulmányozod a bibliát,a koránt,a Bagavad Gítát stb stb és amikor az Igazságot megismered,akkor annak következménye lesz a megtérés. Aminek eredményeként megkapod a Szent Szellemet,aki elvezet minden Igazságra.

    Te nem ítélsz el senkit, mégis ugyanezt a logikát alkalmazod, nem? Aki nem ért veled egyet, az mindenképp téved.

    Én meg vagyok győződve arról,hogy Isten Igéje Igaz és én azzal értek egyet. És Isten Igéjét szeretném tovább adni az én megértésem alapján.
    Ha valaki Isten Igéjével nem ért egyet,az a sátánnal ért egyet akaratlanul is.
    Nem bántásból mondom,sem nem ítélkezésből,de az én megértésem szerint így van. Lehet köztünk megértésbeli különbség,mint ahogy Pál és Péter apostol között is volt

    Mit gondolsz, lehetséges hogy Isten létezik, de a kereszténység mégsem igaz?

    A kereszténység tele van hamis tanításokkal.

    Amit írok azt én kezdem megélni. Imádkozom a munkatársaimért ha betegek vagy fáj valamilyük,olykor rájuk teszem a kezem (olykor nem ) ,és az Isten meggyógyítja őket abban a pillanatban. A múlt héten 2 srácnak voltak fájdalmai. Az egyiknek a dereka fájt a másiknak a térde. Jézus rajtam keresztül meggyógyította mindkettőt abban a pillanatban.
    Isten bebizonyítja,hogy ami az Igében van ,az Igaz és ha tisztában vagyunk az Igazsággal,és nem kételkedve imádkozunk,akkor meglesz az nekünk.
    Ha valaki nem gyógyul meg,nem azért van,mert az Isten nem akarja őt meggyógyítani,hanem azért,mert nem vagyunk tisztában az Ő akaratával és nem ismerjük az Igazságát.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26400 üzenetére

    Nem Istennek kellene döntenie. Neki csak annyit kellene tenni, hogy ellát a megfelelő elmével és a megfelelő információval.
    El látott. Ott van az Igéje. Sokan mégcsak kézbe sem veszik és Istenre hárítják a saját felelősségüket,és Istent hibáztatják,hogy nem tesz semmit.
    Ő megtette a legjobbat amit sokan el sem tudunk képzelni. A Fiát adta értünk,feláldozta,hogy aki Őbenne hisz el ne vesszen,hanem örök élete legyen. De mi azt a kis önrészt nem vagyunk hajlandóak megtenni, hogy tanulmányozzuk az Igét,( mert nem érdekel az igazság,hiszen fáradni kell érte )ehelyett Őt hibáztatjuk.

    Mert akkor ebből ésszerűen őt választanám.
    Akkor miért nem teszed?
    Minden meg van hozzá,már csak egyedül te kellesz hozzá.

    Ha meg ez nincs meg, akkor ésszerű hogy nem választom, hiszen nem látom hogy Ő lenne a helyes választás.
    De meg van.... :K

    Hiszen te magad írtad, hogy amíg meg nem tér az ember, nem megfelelő az elméje erre az igazságra.
    De arra viszont az emberi testies elme is bőségesen elég,hogy azt eldöntsük, hogy meg akarjuk ismerni az Igazságot. Ezért kutakodunk,olvasunk koránt, bagavad gítát,miegymást,bibliát és az igazság megismerése megtérésre fog ösztönözni. Mert szabaddá tesz.... Sok mindenünket képes szabaddá tenni, például az elmét a hamis tanításoktól,a hazugságtól. Szabaddá tehet bennünket a különböző függőségektől,a mohóságtól,italozástól,dohányzástól,beképzeltségtől,önzőségtől,önimádattól,kényszeres hazudozásból,egótól,félelemtől,halálfélelemtöl,gyávaságtól,pornófüggőségböl,sátánizmustól,önmagunktól...stb stb sorolhatnánk. Csak az Isteni Igazság képes erre. Ha nem keressük,nem feltétlenül találjuk meg.

    Viszont ha nem megfelelő, akkor hogy dönthetne valaki ésszerűen a megtérés mellett?

    A testi elmével például dönthetünk úgy,hogy elhisszük amit Isten Igéje mond,és annak olvasása és megértése következménye nagy valószínűséggel megtérés lesz. Vagy dönthetünk pl. úgy, hogy keressük az Istent és az Ő Igazságát és kutatunk és imádkozunk minden nap,azért,hogy mutassa meg, hogyan és hol találunk az igazságra.

    Te nem ítélsz el senkit, mégis ugyanezt a logikát alkalmazod, nem? Aki nem ért veled egyet, az mindenképp téved.

    Isten Igéjét tartom Igaznak,számomra az abszolút igazság. Amit abból megértettem,azt próbálom tovább adni. De lehet köztünk megértésbeli különbség.

    Mit gondolsz, lehetséges hogy Isten létezik, de a kereszténység mégsem igaz?

    Nagyon sok keresztény áltanítás van.
    Isten miatt keresztény az ember,és nem a világ gondolkodása szerinti keresztény a keresztény. Ezt úgy értem,hogy aki nincs újjászületve Istentől és nincs benne Jézus Krisztus Szelleme,az hiába mondja és gondolja magát kereszténynek,az megcsalja saját magát.
    Akiben nincs meg Jézus Krisztus Szelleme,az nem az Övé.
    Tehát a sátáné,mert nincs ezen a kettőn kívül más.
    Ezt az Ige mondja és én elhiszem.
    Neked is és nekem is az a legjobb,ha az Igével értünk egyet.
    Ha velem nem értesz egyet,akkor az Igét tanulmányozd és az Isten ki fogja jelenteni neked az igazságot. Ne hagyatkozz másra Rám se,mert nem lehetsz benne biztos,hogy hiteles amit mondok,addig ameddig meg nem győződsz arról,hogy igaz,vagy valótlan.Nem én vagyok ebben fontos,hanem te és Isten és az,hogy a kettőtök közti kapcsolat létrejöjjön vagy helyreálljon.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26403 üzenetére

    Várjál már... Te most azt hiszed, ha valaki meg van győződve róla hogy ésszerű okok miatt valami nem igaz, akkor csak gondol egyet, és mostantól úgy dönt hogy igaz?
    A testies elmével el tudod dönteni, hogy keresni akarod az igazságot és meg akarod tudni,hogy létezik- e Isten.
    Mond csak,te el szoktad olvasni az egészet amit írok neked válaszul, vagy csak át szaladsz rajta?

    Nem mondtam,hogy a testies elmével tudsz hinni. Azt mondtam,hogy azzal el tudod tönteni,hogy tanulmányozod az írásokat és amikor az Igazságot megleled,az megtérésre indít téged,és szabaddá tesz. És ha valóban megtérsz,megkapod a Szent Szellemet az Istentől, attól a perctől kezdve tudsz szellemi elmével gondolkodni,mert Ő ( Szent Szellem )elvezet téged minden igazságra és szabaddá tesz,attól a perctől fogva hiszel majd Istenben,hiszed,hogy Jézus a megváltód.... Stb stb. Elhiszed mindazt amit az Ige ír.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz MageRG #26407 üzenetére

    Nem tudom, hogy pontosan mire gondol, csak azt, hogy ilyen nincs a Bibliában és néhol zavaros amit ezzel kapcsolatban ír.

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26406 üzenetére

    De a kettőt nem igazán lehet összerakni.
    Te, ha jól értem, azt mondod, hogy mindössze annyin múlik, hogy valaki keresi-e az igazságot és Istent.
    Onnantól fogva találkozik valamivel (pl. elolvassa a Bibliát) és meg lesz győzve, kész.

    Nem értetted meg.
    Pontokba szedem:

    1.Vágysz megismerni az Isteni igazságot.
    2. Ezért kutakodsz és keresed azt.
    3. Idővel rátalálsz.
    4. Az Isteni igazság szabaddá tesz.
    5. És megtérésre indít/ösztönöz.
    6. Döntesz,hogy megtérsz vagy sem.Ha nem,akkor : valószínűleg továbbra sem lesz hit a szívedben,csak megértéssel gazdagodtàl,de nem kaptál Szent Szellemet,tehàt Jézus értelmét sem kaptad meg.
    7. Ha igen,akkor: megkapod az Istentől a Szent Szellemet,és vele együtt minden áldást, Isten hatóerejét,és amiket az Ige ír,köztük Jézus Krisztus értelmét.
    Ez az,amit én szellemi elmének mondok.
    Ha valaki ezt nem érti meg így,tényleg csak az maradt megoldásnak,ha ő maga elkezdi tanulmányozni Isten Igéjét.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26406 üzenetére

    Én meg azt mondom: mi van, ha valakire ugyanez igaz, elolvasta a Bibliát és nem győzte meg.

    Máté 13:19
    19 Amikor valaki hallja a mennyek országáról szóló igét, de nem érti, eljön a gonosz, és kiragadja a szívébe vetett magot. Ez az, amelyik az útfélre esett.

    Sőt, olyanok is vannak, akik már korábban megtértek, de aztán mégis arra jutottak hogy nem meggyőző okból tértek meg. Tehát a hitüket sem tartják többé

    Máté 13:20
    20 A köves talajra hullott mag pedig az, amikor hallja valaki az igét, s mindjárt nagy örömmel fogadja,
    21 de nem gyökerezik meg benne, ezért csak ideigvaló,s amint nyomorgatás vagy üldözés támad az ige miatt, azonnal megtántorodik.
    22 A tövisek közé esett mag pedig az, aki hallgatja ugyan az igét, de az élet gondja és a gazdagság csábítása megfojtja az igét, úgyhogy nem terem gyümölcsöt.

    23 A jó földbe esett mag pedig az, aki hallja és érti az igét; ez gyümölcsöt is terem, némelyik százannyit, némelyik hatvanannyit, némelyik pedig harmincannyit.

    Továbbá ha Istenben lehet hinni testi elmével, akkor nem látom a szükségességét a lelki elmének.
    Nem lehet,csak nem értetted meg,vagy nem olvasod amit mondok.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26413 üzenetére

    Tehát jól értettem: ez a "plusz" elme csak akkor jelenik meg, ha már hiszel.
    Ha már újjászülettél és megkaptad a Krisztus értelmét.

    De odáig el kell jutni valahogy. Tehát Istenben lehet hinni anélkül is, hogy megkaptad volna a szellemi elmét.
    Lehet,vallásos módon testies elméből,véleményem szerint .
    De ez nem kapcsolat az Istennel, és nem Jézus hite és nem az Ő értelme szerinti.
    És mert még ekkor nem ismered az igazságot,ilyenkor legtöbbször az imák is hatástalanok,mert azt sem tudjuk, hogy kell kérni,mit kell kérni és ha tudjuk is, kételkedve kérünk,mert nem vagyunk tisztában az igazsággal.

    Ha valaki az igazságot keresi, akkor nagyon vigyáznia kell hogy ne essen a vágyvezérelt gondolkodás csapdájába.
    Ez jó...
    Tudod mitől kell vigyàznunk?
    Attól,ha van bennünk vágy megismerni az Istent és az Ő akaratát,az Ő Igéjét,de a világi tanítások miatt az észre támaszkodva elnyomjuk azt,mert nem tűnik ésszerűnek,nem látható,nem tapintható,nem hallható,nem érzékelhető a testies embernek,és a tudomány szerint nem bizonyítható. Ez az én magánvéleményem. A vélemény olyan mint az orr,mindenkinek van belőle. :)

    (Akkor miért gondolod, hogy a szükségszerűen helyes az 1.-3. pontod?
    1.Vágysz megismerni az Isteni igazságot.
    3. Idővel rátalálsz.)

    Megtérhetsz ezek nélkül is,ha csak szívedben vágysz az Istennel való kapcsolatra és kitartóan imádkozol. De döntened kell,az elméddel minden nap,hogy márpedig engedsz a szívnek és imádkozol. És reménykedve vársz,hátha egyszercsak szól hozzád az Isten. Ez eltarthat egy ideig. Katolikusoknál is,reformátusoknál is,söt mindenkinél.

    Pl. ha valaki az isteni igazságot Visnuban találja meg, nem jöhet rá később, hogy hibát vétett?
    Visnuban nincs Isteni Igazság véleményem szerint. Ha te ott keresed,keresd teljes szívedből és ha valóban az Isteni Igazságot keresed az Isten a szívedet látva ki fogja neked jelenteni,hogy hol találod az Igazsàgot,ahogyan velem is tette. A lényeg,hogy tényleg vágyjál arra,hogy megismerd azt.

    Most engedjetek meg ti egy pár kérdést,és válaszoljátok meg ,tudásotok szerint,legyetek szívesek.

    Sok olyan embert ismerek,akik 30- 40 éve templomba járnak,énekelnek a tepmlomban a kórusban,gyerekkorban ministráltak,felnőtt korban még mindíg minden alkalmon megjelennek és mise előtt meggyónják a papnak a bűneiket,hétről hétre akár.
    Mindíg áldoznak,mennek minden rendezvényre amit a papok rendeznek,viszik a Mária szobrot és a keresztet hosszú zarándok útakra gyalog....valahogyan eddig mégsem volt semmilyen konkrét megtapasztalásuk Istennel.
    1.Miért?

    2.Vajon a papok nem jól tanítanak,vagy a biblia nem igaz?

    3.Esetleg ők maguk (papok)sem értették meg az Isten Igéjét,vagy csak rosszul adják tovább?

    4. Szerintetek mi lehet a gond? Miért kell 30-40 éveken keresztül a templomba járni az úgymond " semmiért"?

    Közben a keresztények,betegek,nyomorban élnek,minden problémájuk van... Sokan kocsmázni járnak,káromkodnak,ilyenolyan függőségeik vannak... Válaszoljátok meg nekem ,legyetek szívesek,5.miért vannak ezek így?

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26423 üzenetére

    Ő szeretné megtalálni Istent. Úgy gondolja, megtalálta, és erről naponta megerősítést kap. Lehet hogy érzi a megvilágosodást. Lehet hogy a hittestvéreiben látja. Biztonságot kap és bizonyosságot.
    Hogy győzöd meg hogy ez nem igaz? Hiszen őt a saját elméje győzte meg. Tényleg hiszi hogy az az isteni igazság.
    Beszélnék neki Jézus Krisztusról és az Ő kereszten elvégzett áldozatáról. És ha hallja az igazságot,megnyílhat és befogadhatja azt vagy elutasíthatja és akkor nem fogadja el. Ez döntés kérdése.
    Ezeknek az embereknek,akik nem hisznek,még gyereknek való "eledel" kell. Épp így neked is. Azért nem tudod megenni az úgy nevezett "kemény eledelt",mert még neked a "gyerekek szàmára való eledel ,a tej" szükséges.

    Ezt mondja Pál is a Korintusiakhoz írt levélben:

    1Kor 2:14 - 2:16
    14 egy lelki ember nem fogja föl (fogadja el) ami Isten Szelleméé, mert bolondság számára és nem tudja (nem képes) megérteni, mivelhogy szellemileg kellene megítélnie (megvizsgálnia) mindeneket,
    15 a szellemi ember azonban megítél (megvizsgál) mindent, de Őmaga senki ítélete (vizsgálata) alá nem esik,
    16 mert ki ismerte meg az Úr gondolatait (értelmét) úgy, hogy oktathatná Őt? Mi pedig Krisztus gondolkozásának (gondolkozásmódjának) birtokosai vagyunk,
    én tehát testvérek, nem szólhattam nektek mint szellemieknek, hanem mint (hús)testieknek, mint Krisztusban kiskorúaknak,
    2 tejjel itattalak titeket, nem kemény eledelt adtam, mert még nem bírtátok volna el, de még most sem bírjátok el,
    3 mert még (hús)testiek vagytok, mert amikor köztetek féltékenység és viszály van, nem (hús)testiek vagytok-e és nem emberi módon jártok-e el?
    4 mert amikor valaki ezt mondja: én ugyan Pálé vagyok, másik pedig: én Apollósé, nem vagytok-e (túl)emberiek?
    5 mi hát Apollós? és mi Pál? szolgák (diakónusok), akik által hívők lettetek, ahogy mindegyiknek az Úr megadta,
    6 én ültettem, Apollós öntözte, de az Isten adta a növekedést,
    7 úgyhogy semmi az aki ültet, sem az aki öntöz, hanem a növesztő, Isten,
    8 az ültető pedig és az öntöző egyek, de mindegyik a saját jutalmát kapja meg a fáradozása szerint,
    9 mert Istennek vagyunk munkatársai, Isten szántóföldje, Isten épülete vagytok.

    Én azt gondolom, aki 30 évig hívő, de nincs megtapasztalása, az hasonló okok miatt jár templomba De elég "kritikusan" gondolkodik ahhoz, hogy rámondja bármire, hogy az volt a megtapasztalás.
    Vagy ez, vagy Isten nem akar vele szóba állni.

    Szerintem meg azért jár templomba,mert azt hiszi,hogy ennyivel van ennyi,miközben azért reménykedik,hogy azért van több is,viszont -(most jön a véleményem szerinti lényeg )-
    a papok úgymond gyermeki szinten tartják a híveket mindvégig csak "tejet" adnak. Gyermekkorban tartanak és nem adnak "kemény" eledelt.
    Ezzel ellentétben én elhamarkodott voltam veletek és kemény eledelt próbáltam adni neked,de még nem bírod megrágni,és ezt ne sértésnek vedd, egyáltalán nem annak szánom,csak korábban amikor a tejet próbáltam adni,azt is elutasítottad,ezért gondoltam, hogy megpróbálom másképp. Nem jött össze. Számomra úgy tűnsz,hogy te nem az Istent keresed,hanem inkább megpróbálod megcáfolni foggal körömmel Isten létezését. És semmilyen gondolatomat mégcsak fontolóra sem vetted,hanem élből elutasítod,mert másképp gondolod.
    Én is így vagyok azzal amiket a világban hallok,miután megismertem az Igazságot én minden mást elutasítok és nem fogadom be a szívembe azt ami nem Isten Igéjén alapul. Én is így voltam ,ahogyan te gondolkozol,bár én hittem azt a magam fajta vallásos módon,hogy van Isten. Azt gondolom,úgy hihettem,ahogyan Attila ,valami olyasmi módon.

    Nekem van viszonyítási alapom,én voltam a világi életben 37,75 évig.🙂
    De már tudom,hogy az az ellenség hazugsága volt. És én is azt hittem, hogy jó az úgyközben ő tartott sötétségben. Ma már tudom, hogy nem az igazságot tudtam,és sok esetben a sátán hazugságait hittem el.
    Most pedig tudom,hogy a lábam alatt a helye,mert megismertem az igazságot és megtudtam ,hogy Isten szerint ki vagyok és milyen.

    Vagy ez, vagy Isten nem akar vele szóba állni.
    Ez is visszavezethető arra,hogy a hívek gyermeki szinten vannak tartva és ezért azt hiszik,hogy csak a pap szent,csakis a papok vannak felkenve arra,hogy tanulmányozzák az Igét,hogy áldozáskor csak a pap ihat a borból,nekik csak ostyát szabad.
    Csak azt hiszik el,amit egy pap mond. Azt hiszik,pl.hogy egész életükben templomba kell járniuk,máskülönben Isten meg fogja őket ítélni .
    És azt hiszik,hogy ők bűnös emberek és hétről hétre gyónniuk kell és adakozni,és böjtölni és templomba járni és ez és az .. azért,hogy ők megfeleljenek Isten számára.
    Ez mind a sátán hazugsága,így szerez magának egyre több lelket.
    A hívőknek az Igét kellene tanulmányozniuk,de szerintem 90 %-a nem teszi,és csak akkor hall Igét amikor a templomban a misén a pap felolvas párat.
    Ezek az emberek a széles úton mennek az örök halálba,mert sokuknak nincs valódi szívbéli megtérés és így nem a Jézuséi az Ige szerint.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26425 üzenetére

    Úgy,hogy keresed az igazságot,és amikor az kijelentetik a szívedben,akkor döntesz ,hogy elhiszed,mert kijelentődik benned,hogy az az igazság.
    Ennél egyszerűbben nem tudom leírni.

    Van aki a Bagavad Gítaval kezdi,van aki Buddha idézetekkel van aki mással,de csak az igazi Igazság képes szabaddá tenni az embert.
    Ha megfigyeljük,hogy kiket követnek csodák és jelek,akkor láthatjuk,hogy sem a Buddhistákat,sem a Krisnásokat,viszont a keresztényeket igen,mert egyedül Jézus Krisztusnak adatott minden hatalom mennyen és a földön .
    És ez a bibliában meg is van írva.
    Vajon ez nem elég bizonyíték arra,hogy ez az igazság?

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26427 üzenetére

    Senki nem akar versenyezni.
    Az Isten Igéje Igaz és nem az teszi Igazzá ,hogy tanulmányozzuk,hanem magában Igaz,örökké megáll a mennyben és ha megcselekszed,bebizonyosodik,hogy Igaz!
    Ez nem versengésről szól,de egyedül és kizárólag Jézus Krisztusnak adatott minden hatalom mennyen és földön.
    Csak az Ő neve által történnek csodás gyógyulások,csak az Ő nevében van olyan hatalom,amire minden szellemi térd meghajol,mennyeieké és földieké és föld alatt valóké.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26431 üzenetére

    Mert nem a versenyzés szellemét kaptuk hanem a fiúság szellemét.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26433 üzenetére

    De meg tudom neki mutatni,ha eljön velem imádkozni az emberekért. Ez nagyon egyszerű,elmondom neki az evangéliumot és megmutatom neki a gyakorlatban.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26435 üzenetére

    Miért imádkoznék én visnuhoz? Én már ismerem az Igazságot és az Élő Istent.
    Kit érdekelnek a hamis istenek,nem tisztelem őket,sőt gyűlölöm őket. És ők is gyűlölnek engem,mert megtudtam az Igazságot.

    meghallgatni a Bhagavad Gítát?
    Olvastam belőle,de miután Isten kijelenti neked,hogy Jézus Krisztus az Úr és Ő a Messiás ,egyszerűen tudtam,hogy hazugságot olvasok,amikor azt olvastam. Tudtam,mert az Isten Szelleme bennem tudatja ezeket a dolgokat.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz MageRG #26452 üzenetére

    Jellemzően azt, hogy nem tudják megmagyarázni. De ezeket ne mindennapos esetként képzeld el és ne is náthára gondolj.

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26448 üzenetére

    A hit nem érzés,ezt már elmondtam. Nem feltétlen fog érezni semmiz. De az is előfordulhat, hogy ha valaki megtér,akkor érez valamit. Általában szabadságot,ha imádkoztak a szabadulásáért.

    Te írtad, hogy keresztények közül is vannak, akik 30 éve nem tapasztaltak semmit.
    Miért van ez, és hogyan lépjünk tovább?
    Hogy miért van,már leírtam.
    Hogy hogyan lépjünk tovább? Ez téged valóban érdekel? Miért érdekel,ha nem hiszel Istenben?
    El szeretnél menni a templomba és elmondani az embereknek? :)

    Otthon kérni kell az Istent az embereknek, hogy lépjen be az életükbe. Jézus Krisztust el kell fogadni megváltónak és bemerítkezni az Ő nevére a bűnök bocsánatára.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26461 üzenetére

    Már hogyne lenne érzés.
    Valamiből csak tudod hogy Jézus az igazi, nem Visnu.
    Igen,a Szent Szellem kijelentéséből. De ezt is hiába magyarázom,a testies elme nem tudja megérteni.

    Tulajdonképp azt írtad, azért vallanak a keresztények kudarcot, mert a papok rosszul tanítják. Ugye?
    Részben igen.
    Másrészt,azért mert ő maguk nem keresik az Istennel való kapcsolatot. Sokuknak bibliájuk sincsen,csak énekes könyv.

    Én semmi különbséget nem látok a te módszered, és egy pap módszere között. Feltárnád a különbséget?
    Akkor bizonyára nem olvasod amiket írtam,és az is gondot jelenthet,hogy a gyakorlatban nem tudom neked megmutatni.
    Ezért csak javasolni tudom neked,hogy próbáld ki. Kérjed az Istent,hogy jelentse ki magát neked. Ha ez megtörtént,bizonyára úgy fogsz dönteni,hogy meg is térsz,és akkor meg is fogod kapni az Istentől a Szent Szellemet,akivel kimehetsz már aznap imádkozni a betegekért és azok meggyógyulnak.

    Ján 16:13 - 16:15
    13 De mikor eljön amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, amiket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti nektek.
    14 Ő Jézust dicsőíti majd, mert az Övéből vesz, és megjelenti nektek.
    15 Mindaz, ami az Atyáé, az Jézusé: azért mondta, hogy az Övéből vesz, és megjelenti nektek.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz MageRG #26462 üzenetére

    Nem teljesen, mert régebben elég sok mindent nem tudtak megmagyarázni, ma már bővebb az ismeretünk. Ezt inkább csak arra az adott helyzetre értettem ateista szemszögből. De távol álljon tőlem, hogy én határozzam meg a csoda definícióját, megtették tőlem teológiában jártasabbak:
    csoda – Magyar Katolikus Lexikon

    szerk:
    Viszont a csoda nem olyan dolog, amiben feltétlenül hinni kell. Sok felekezet szerint napjainkban nem történnek csodák, mert azok csak az apostolokat voltak hivatottak segíteni. Akár úgy, hogy csodák láttán tértek meg emberek, vagy pl. Isten csodálatos módon vigyázott az apostolokra, lásd Szent Jánost, akinek megmentette életét.
    Szerintem létezhetnek napjaikban is csodák, de nem futószalagon gyártva, mint a karizmatikus szekták hívei hiszik. Beszéltem olyan szektással, aki azt állította, hogy aki nem szól nyelveken, az nem kapta meg a Szentlelket (ők tudatlanságuk okán Szent Szellemnek mondják), s ezáltal igazi hite sincs. Pedig látniuk kéne a Biblia alapján, hogy ez a nyelveken szólás (megjátszott halandzsa) egy helytelen gyakorlata volt a korintusi gyülekezetnek, amely ellen Pál apostol finom modorral felszólalt, s nem mellette foglalt állást.

    [ Szerkesztve ]

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26464 üzenetére

    De ezzel nem "próbára teszed" Istent?
    Nem.

    Azt sem látom, hogy ez miért működne egy hindunál, aki szerint Visnu már kijelentette valamilyen formában neki az igazságot.
    Ja,az nem baj,ha te nem látod,hogy működne. Ha valaki szívből keresi Istent annak ki is jelenti magát.

    Én is így vagyok azzal amiket a világban hallok,miután megismertem az Igazságot én minden mást elutasítok és nem fogadom be a szívembe azt ami nem Isten Igéjén alapul."
    Na, mindegy, gondolkodj ezen. Mit jelent neked, mit jelentene, ha egy hindutól hallanád.
    Ha a hindu valóban a kap kijelentést Istentől,akkor Ő hindu is marad,már ha Isten azt mondaná neki, hogy igaz az amit elhisz.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz MageRG #26468 üzenetére

    Szerintem ez a jellegétől is függ és sokszor hit kérdése. Vannak un. eucharisztikus csodák, például az átváltoztatott ostya vérezni kezdett. Ezt most az ember vagy elhiszi, vagy nem (gyanítom, te nem). Ha elfogadjuk, hogy történt ilyen, tudjuk okát? Nem, de nem is feltétlenül azért csoda, mert nem tudjuk okát. A b, feltevésed érdekes. Az isteni közbeavatkozás nem szükséges, hogy természetfeletti, megmagyarázhatatlan dolog legyen. Lehet teljesen természetes jelenség is, ami éppen jó időben történik meg.

    A nyelveken szólásról még egy megjegyzés. A Bibliában két fajtája létezik. Az egyik, ami Péterrel történt pünkösdkor, minden ember a saját anyanyelvén értette őt. Ha elfogadjuk, hogy volt ilyen, akkor talán te is azt mondod rá, hogy csoda és nem volt mindenkibe Star Trekes fordító kütyü építve. A másik típusa a korintusi gyülekezetben elterjedt halandzsa, amit senki nem értett, még az se, aki mondta. Szent Pál erre írta, ha nincs aki magyarázza, akkor semmit se ér. Márpedig nincs, a halandzsát nem lehet magyarázni. Sőt azt is mondja, 5 értelmes szó többet ér, mint tízezer ilyen halandzsa szó.

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26467 üzenetére

    Miért nem teszed azzal próbára Istent, ha kéred hogy "jelentse ki magát"?
    Ez miért nem ugyanaz, amivel a sátán kísértette Jézus Márk evangéliumában?
    Nem.

    Hogy lehet a kettőt megkülönböztetni?
    A Szent Szellemmel.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz MageRG #26478 üzenetére

    Igen, az egy másik probléma a nyelveken szólással, gyakran hivatkoznak Szent Pál "angyalok nyelvén" kifejezésére, holott az csak egy költői megfogalmazás himnuszában és semmi köze a nyelveken szólásukhoz. Egyébként minden ilyen halandzsa az illető saját anyanyelvére hasonlít bizonyos fokig, például a hangok képzése, s egyebek terén.

  • válasz MageRG #26512 üzenetére

    Nekem is ez jutott eszembe, hogy akár erre is lehetne használni. Van szó erről is? Nem bírtam megnézni a videót, kb 2 perc után hülyét kaptam attól a corporate musictól. :D

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #26512 üzenetére

    A szupercsavar az abortuszpártiak felé az a mesterséges méh koncepcióban, hogy a 'kezdettől létező emberrel' marketingelik az érvükben használt ellenoldali tagadásukat ("nem ember")... hoppá :Y :C
    Az eugenika mint bioetikai tárgykör meg megér egy külön misét (ld. lezso6 Gattaca-utalását)...

    "Szerintem."

  • válasz MageRG #26518 üzenetére

    Nemi erőszak, anya életének veszélyeztetése, fejlődési rendellenességet jut eszembe hirtelen.

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #26512 üzenetére

    "Az abortusz ellenzőinek jogos érve, hogy megölik a magzatot az eljárás során. Ez a technológia lehetővé tenné azt is, hogy életben maradjon a magzat."

    A vitapont (az első mozzanat, ahol már eltér a téma megítélésének mikéntje és ezért vitába keveredünk) köztünk mindig is ez volt: a felelőtlen szexuális aktivitás során megfoganó magzat létrejöttének problémájára ne az abortusz legyen a megoldás.
    Kieg1: az erőszak-érv statisztikailag elenyészően jelentéktelen és érvelés-logikailag is ellentmondásba fullad.
    Kieg2: az anyára nézve orvosi életmentő beavatkozás szükségszerűen abortáláshoz vezető jellege felülírhatja a magzat élet-érdekét, ha az érintett/felelős személyek olyan döntést tudnak/akarnak hozni, hogy (esetlegesen 'inkább') az anya életben maradhasson.

    Te mindig azt hozod fel, hogy a szexuális élvezethez való jog elválasztandó a felelősséggel való döntés meghozatalának kötelezettségétől.
    Én mindig azt hozom fel, hogy minden döntés következményt von maga után, ami felelősség ugyan akaratlagosan és tettleg elhárítható, de a tagadást/képmutatást mellőzzük az adott döntés (pl. abortusz) vonatkozásában, és akkor lehet nyíltan (az esetleges, meghozott döntés értelmében) életről és halálról beszélni a felesleges körök megfutása helyett (pl. ember-nem ember, én testem-én döntésem, stb. bullshit-"érvelések").

    Ebben ez a technológia semmivel nem mozdít el minket a saját álláspontunkról, illetve a vitát sem befolyásolja érdemben, mivel nem a felelős döntés felé tereli a releváns népességet (akik elérhetik a technológiát - majd egyszer, ha megvalósul... valamikor a fúziós reaktor alkalmazásának bevezetése táján...), hanem az "óvszer" (sic!) és az abortusz (sic!) mellé sorakoztat föl egy újabb alternatív "hoppá, becsusszant, hihihi, basszameg!-probléma megoldó" eszközt.
    Tartok tőle, hogy pont a nem kívánt (nem 'tervezett', 'tudatos') terhességek számát növelné kimutathatóan ez a "humánusabb, biztonságosabb orvostechnológiai" lehetőség (mint "utolsó mentsvár").

    Én a nevelést preferálom. Az óvszer mellett ugyancsak 99%-os a hatékonysága ( =nem tökéletes, de vállalható).

    -------
    Másik, hogy rabszolgakeltetőnek tökéletes eszköz, ha profit- és uralomtechnikai érdekek mentén alkalmazzák, jogi és etikai következmények terhével megváltoztatva a civilizációt ("mi az ember?" + jogok + járandóságok + hierarchikus viszonyrendszer + stb.)

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

  • válasz MageRG #26533 üzenetére

    Szerintem arra gondolhat, hogy a gyerekcsinálást felelősséggel kéne csinálni, nem pedig úgy, hogy hoppá véletlen becsúszott. Azért ma már elég egyszerűen meg lehet oldani. :D

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #26538 üzenetére

    Nem "egészségügyi ellátás" az abortusz!
    Ebben nem fogunk soha egyetérteni...

    "Szerintem."

  • válasz MageRG #26538 üzenetére

    Najó, csak az abortuszt egészségügyi ellátásnak nevezni, izé... :D

    Maga a "kényszerterhesség" lényege a magzat életének védelméről szól elsősorban, a büntetés, csak egy mellékhatás. De persze ez rohadtul nem megoldás, nem büntetéssel kell nevelni a felelős viselkedésre, hanem oktatással, azaz megelőzni kell a problémát.

    Az egész kérdéskörben az a poén, hogy ha egy tökéletes világot képzelek el, ott az abortusz tökmindegy hogy engedve van vagy tiltva, mert egyszerűen nem lenne rá igény (speciális eseteket kivéve). Mert az emberek preventív megoldásokat használnak, illetve vállalják a felelősséget ha mégis elcseszik.

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26560 üzenetére

    Mert ezt mondta Jézus az Igében.
    Aztán mert szeretném,ha az emberek szemei felnyílnának, megismernék az Igazságot és megszabadulnának.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26562 üzenetére

    Ez jó. :)
    Hiába tartják az emberek a hazugságot meggyőzőnek,az attól még hazugság marad. Az Isteni Igazság teszi szabaddá az embert.
    Na persze,ha elutasítod, és a hazugságot fogadod el ,akkor nem leszel szabad,hanem szolgája maradsz a hazugságnak.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz MageRG #26599 üzenetére

    Az állításomat nem cáfoltad a hozzáírt mondatokkal. Ha azt állítom, hogy hitbeli kérdések nem bizonyíthatók, akkor, ha szerinted ez nem igaz, azt kellene tenned, hogy legalább egy kérdést bizonyítasz.
    Leírtam, hogy azt tekinthető hitnek, ami nem bizonyítható. Ami bizonyítható, az ténynek tekinthető. Azonban a bizonyítás természetesen mindig csak egy szintig lehetséges. Pl. gyilkosságok tettesei, vagy autópálya-használati díjak esetén gyakran derül ki, hogy nem volt helyes a bizonyítás.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26598 üzenetére

    Pontosan ilyen ezeket olvasni.
    Ezért próbáltam én az én megértésem szerint elmagyarázni ,amit ugyancsak nem szerettél olvasni.Aki nem keresi Istent,annak az ilyeneket mindíg "ilyen" olvasni. De lehet, hogy van olyan olvasó aki nem reagál de vágyik Istenre és örömmel olvassa az Igét.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz MageRG #26607 üzenetére

    Nem minden hit vallásos hit. Sok mindent hiszel te is, amiről személyesen nem tudsz meggyőződni.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz MageRG #26611 üzenetére

    Nálunk a szerelemre és a szeretetre van külön szó, náluk a hitre. Nálunk lehetsz istenhívő, vallásos de hiszékeny is. Mindig használható a hiszek szó. Hihetek egy politikusnak választás előtt és hihetek benne választás után. Hihetek az autószerelőben, hogy azt cserélt ki amit mondott, de ha nem hiszek neki, megnézhetem.
    Hihetem azt, hogy egy ember akár hívő, akár nem, lehet jó és rossz is. Ő hihet abban, hogy a tetteiért jutalom jár az égben/túlvilágon, vagy büntetés. Léteznek hívő gyilkosok. Hitetlen jótevők is.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák