Új hozzászólás Aktív témák

  • emitter

    őstag

    válasz Rive #441 üzenetére

    Akkor maradjunk a hitnél:
    én a Biblia minden szavá fenntartás nélkül elhiszem, és hiszek annak a sokezer hívőnek is, akik szerint a Biblia Isten szava, és bár emberek írták le, mégis megmaradt eredeti formájában, nem ferdítettek el rajta semmit (ha ezt tette volna valaki, akkor hiszem, hogy nem lenne Isten áldása azokon, akik ezt a ferdített Bibliát használják, de legalábbis mindenképpen egyértelműen kiderült volna a csalás - hiszek abban, hogy Isten nem engedte volna meg hívők sokasága emberi ferdítéseket higyjen Isten szavának)

    Tehát elhiszem, hogy az Ószövetség minden egyes kijelentése úgy történt, ahogy oda le van írva, és nem azért mert az ''akkori népek szintjén'' íródott, hanem mert Isten kijelentése örök érvényű és változatlan, mindig aktuális. És ''történelemkönyvnek'' is tiszta szívvel használom a Bibliát, bármit is mondjatok rólam.

    Amit pedig jelképesen kell venni a Bibliából, az egyértelműen kiderül a szövegből, pl. a példabeszédek (nevében is benne van), Jézus egyéb példázatai, ezekről a legegyszerűbb ember is látja, hogy jelképes értelmük van. Ami történelmi leírás, azt pedig annak fogadom el.

    Én Istent sokkal hatalmasabbnak látom, mintsem hogy ne tudott volna minden élőlényt egyenként megteremteni, egyetlen szavával, akár egy pillanat alatt is. És miért ne tudna az általa termetett világunk fizikai törvényeibe úgy belenyúlni, hogy egy-egy történés ne legyen megmagyarázható a tudománnyal (nem csak mai állása szerint, hanem abszolút). Például a feltámadásról, az özönvízről, a Nap megállításáról (ószöv.), stb mind el tudom képzelni, hogy megmagyarázhatatlanok fizikai törvényekkel. De Isten miért ne tehette volna meg egyetlen szavával ezeket?

    Például, mikor Isten Ádám oldalbrdájából formálta Évát, azt is jelképesen veszitek? Vagy magát Ádámot és Évát is jelképesen veszitek? És Kaint és Ábelt?
    Ha a majomból fejlődtünk volna ki, akkor miért pont Ádám lett volna a ''határ'', az első végleges ember :F
    Az a baj, hogy a Biblia sehol sem szól semmiféle olyan evolúcióról, amit ti képviseltek, ellenben rengetegszer említi a teremtést, az ember termetését is, amit ti nagyvonalúan félremagyaráztok...

    Ezek után nagyon kételkedem a hitetekben, hiszen ha az egész Bibliát nem fogadjátok el Isten kijelentett szavának, akkor miben is hisztek? :( ez logika
    És nem olyan logika, amit a számba próbáltok adni, hiszen én sehol sem próbáltam Isten létét/nemlétét logikával bizonyítani, csupán a ti szavaitokat elemztem logikusan...
    Megkérlek titeket, ne mossatok olyat össza velem, amit nem mondtam és nem is gondolok!

    Köszönöm :)

Új hozzászólás Aktív témák