Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz kilozsul #3377 üzenetére

    Több részletben tudok válaszolni csak.... és az is lehet, hogy két hétig is el fog tartani... remélem van türelmed rá...

    Erősebben sarkítasz mint én és többször Hát igen, ez jellemző rám néha :) De ez többnyire nem öncélú, hanem a sarkítás kapcsán jöhetnek elő egy-egy elképzelés elmélet hibái, gyenge pontjai...

    A vitáról szóló gondolataiddal viszont teljesen egyetértek, tehát mindketten próbáljuk meg ezt a stílust magunkra erőltetni inkább :) Hátha kiderítjük egymásról, hogy nem is vagyunk ilyen bigott tuskók
    Hála a Istennek :) Én nem érezlek távol magamtól, mert ugyanolyan ember vagy mint én, lehet, hogy még egymás közelében is élünk, talán még köszönünk is egymásnak.... nincs nekem semmi bajom a más hitűekkel... anno én is az voltam az eddigi életem több, mint felében ... senki sem lehet tökéletes :D

    Pükösd: Nem mai ünnep. Sőt, nem is tegnap találták ki... Van ennek mélyen rejlő pogány hagyománya... Ismered azt, a kifejezést, hogy pünkösdi királyság?
    A pünkösddel az a baj, hogy idegen a mai fogyasztói világban... Karácsonyról már az ateista kereskedők sem mondanának le, mert jó kis biznisz kötődik hozzá, húsvét is jól nyomul, a nyuszi már elég szép ajándékokat képes tojni.....
    De a Pünkösd, az idegen... idegen a népi oldala is, a vetélkedés, a falu király választás stb.... mert nem köthető hozzá árucikk...
    Tudom, hogy te nem ezért idegenkedsz tőle, és meg is értem az érveidet.... de nem gondolom, hogy bárki is depresszióba süpped, mert egy keresztény ünnepről elnevezett ünnepen nem kell dolgoznia....

    Az állam törvényhozó-végrehajtó hatalom ezt illene tisztán látni... Hol van a törvényhozásban intézményesen az egyház? Hol van a végrehajtásban? Sehol... Akkor hol van összefonódva? Sehol...
    Ja, hogy kap pénzt.... Persze, mert jó esetben az állam jónak látja azt a munkát, amit a társadalom érdekében tesz. De ez igaz a kutyamenhelyekre is, igaz az alapítványi iskolákra, a magán szeretetotthonokra is....
    Az egyházak pénzt kapnak, mert iskolákat, kórházakat tartanak fenn, de ez így van a fejlett világon mindenütt, hogy az állam a feladatainak egy részét kiszervezi, mert úgy gondolja hogy más jobban csinálja, mint ő.... és ha ez igaz, akkor az állam jót tesz, ha nem igaz, akkor 4 évenként meg lehet fogalmazni a választói kritikát, illetve évente a költségvetésben át lehet definiálni az állam szerepét....
    Ne feledd, hogy én is adózom, és rajtam kívül sok keresztény... ha az állam igénybe veszi az egyház "szolgáltatásait", ha a keresztény adózók adója felett is rendelkezik, akkor nem hiszem hogy erkölcstelen hogy az állam pénzt ad.... nem a gyülekezeti életre, nem a közegyházi életre, mert ezt az egyházak gyülekezetei tartják el... fizet az oktatásért, a műemlék épületek fenntartásáért, a szeretetszolgálatért, az iszákos mentésért stb...
    Lehetne másképpen, sőt volt is... ezt hívták kommunizmusnak és szocializmusnak... Van olyan tanár ismerősöm, akinél olyan szinten szét akarták választani a az államot az egyháztól, hogy nem vehetett volna részt a gyermeke egyházi esküvőjén... de ez más történet...

    3-4 később :)

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák