Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CaveMaN]

    csendes tag

    válasz talmida #2333 üzenetére

    Yo!

    Picit belepofázmányolok én is, ha szabad ;)

    ''Ott abban a topikban helyénvalónak éreztem, hogy szóljak, mert még most is azt gondolom, hogy valóban megoldást adna az Istenhez fordulás, Bibliára figyelés, Krisztus követés''

    Eszondod. Én meg azt, hogy a gondolat helyes, de ottanvan a papírokban leírva, hogy először hintsd el a magot ugyebár. Namármost, ami itt a nagytöbbséget kifejezetten untatja az a kvázi erőszakkal beszántom és jól megtömöm, miközben azt mantrázod, hogy ''ez neked jó''. Én ugyan nem vagyok teológus, de véleményem szerint ez már nincs összhangban az írással. Nyilván mindenki csak jót akar, de ismerjük a jóval kikövezett utat is. Nem tisztem egyébként megítélni senkit, majd az Úr megteszi. A Bibilából való idézgetés hasonszőrűek között egyenesen kötelező és elfogadott, mert mindenki tudja miről/hogyan van szó, ellenben ez a kívűlállóakat meg keményen elriasztja. Magyarán, ha a végén a számvetésre kerülne a sor, csak és kizárólag ennek a serpenyőnek (elriasztott vs megtért emberek) az alapján, mi lesz a mérlege és mi lett volna egyébként? Mert akinek hallása van rá ugye... A többieket meg amúgy is nehéz meggyőzni, erőszakkal meg lehetetlen.

    A ''durcás'' elfordulásnak meg szintén semmi értelme, mert tartsd oda a másik orcád.



    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák