Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz MaCS_70 #64 üzenetére

    Valakinek ez a szórakozás. És EGY (azaz 1/1fő játékos) RTX 3090-es konfignak nincs akkora CO2 lábnyoma, mint egy crossmotornak, jet-ski-nek, vagy épp teljesen feleslegesen minden másnap bőgetett benzines fűnyírónak. Hagyjuk ÉLNI az embereket - egy értelmes szintig.

    Ja, még1: hány órát is tolja egy hardcore gémer hetente? nagyonmax 70-80óra. Ezalatt a vas nem folyton 100%-on pörög, hanem úgy, ahogy a szoftver igényli, lehet az idő 70%ában fél-negyed teljesítmény is elég. És ez az ultrahardcore, akinek vagy ez a munkája, vagy valami passzív bevételnek köszönhetően így él - a játékosok <5%-a lehet ilyen. Mennyit pörög a bánya? heti 168 óra 100% terhelés körül.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz MaCS_70 #67 üzenetére

    Sztem te se örülnél neki, ha 200km-en belül hirtelen nem lehetne kávét* (*kicserél bármilyen naponta fogyasztott fontosnak kezelt de nem létfontosságú, "alapjog" élelmiszerre) kapni, mert egy kávégyűjtő szekta nettó passzióból összeszedte ami csak elérhető és csak úgy juthatsz a saját adagodhoz, hogy elautókázol Győrből Nyíregyházára.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Noukoum

    veterán

    válasz MaCS_70 #67 üzenetére

    Azért gondolom hogy te sem örülnél neki ha egy felesleges környezetszennyező baromság miatt nem tudnád csinálni a hobbidat.

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • k-adi

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #67 üzenetére

    Példa:

    10 éve kocsival jársz a munkahelyedre/<random lokáció>. Nyilván ez egy olyan dolog, ami neked "kell", tehát nem szívesen mellőznéd.

    Aztán egyik nap jön egy magát zseninek gondoló idióta még másik ezer társával együtt és szépen kitalálják, hogy ők inkább rendszeresen nagy tételben megveszik a benzint (ezáltal persze huzamos időre készlethiányt okozva a kutakon) és esténként rituálisan elégetik mindet és másnap ugyanezt megismétlik. És megint és megint. Haszna van ennek a cselekvésnek? Nincs.

    Te közben meg bosszankodsz, mert emiatt mehetsz biciklivel vagy rollerrel vagy gyalog. Meg tudod oldani a bejutást? Meg persze, de nehézkes... (pl. játszol régebbi játékokkal) főleg mikor sok cuccot vinnél, de nem tudod hova bepakolni, mert a táskádba nem fér annyi minden bele. (pl. valamiért lerobban a géped és cserélnéd a kártyát benne, de nincs mire mert készlethiány van a boltban)

    Ugyanígy lefordítva:
    irgalmatlanul sok energia pazarlás van egy olyan számítási kapacitásra ami megfoghatatlan és haszontalan. Igen az, mert nem eredeti céljára, tranzakcióra használják főként, aminek talán még haszna is lehetne (bár itt ugye felmerül a felügyelet-mentes tranzakció kapcsán a kétes szervezetek finanszírozása is, stb.), hanem gyűjtik a... mit is? A digitális semmit?
    Aztán mikor már olyan mértéket okoz a felvásárolt kártyák száma globálisan (is), hogy komoly készlethiányt okoznak, meg akkora áramterhelés van, hogy bizonyos régiókban áramkimaradást okoznak, akkor talán ideje elgondolkozni, hogy tényleg kell ez nekünk?
    Aztán persze lehet ez a jövő, kitudja. Bár ha ez is a jövő, akkor max a távoli, mert jelen pillanatban eléggé tökön lőtték magukat így a közeljövőben nem hiszem, hogy lesz előrelépés ebben. A hdd-s coin is jó vicc volt, stb. de pl. az is arra volt jó, hogy 1-2 hónapig duplájára emelkedjenek a hdd-k....
    Na meg, persze messze még az elektromos autózás, de ugye ahhoz is áram kell töltés során és megnézném hogy mekkora felháborodás lenne, ha a kriptosbányászok miatt nem tudnád tölteni a kocsid, mert túlterhelődik a városi elektromos hálózat és addigra már nem lesz benzines mert betiltják. (vagy ha igen akkor 10ezer lesz literje)

    Nyilván ezek extrém példák és csak szemléltetés céljából írtam ide de a lényeg, hogy ha neked "nem fontos" a játék, ezer másik gamernek az. Ugyanígy nekik nem fontos a pl. kávé ("szórakozás"/"kikapcsolódás"/"feltöltődés") ami meg neked igen... és ha beleszarunk egymás táljába abból úgyis vita lesz. Márpedig ez történt most, mert ekkora hirtelen jött keresletet nem tudott kiszolgálni a piac és még a mai napig se tért magához.

    Most sokan reménykednek a 40xx széria kapcsán, meglátjuk mi lesz belőle. Előtte elárasztják a használt piacot a régebbi kártyák és lenyomják az árukat? Vagy nem? Lesz elegendő készlet?

    [ Szerkesztve ]

  • anulu

    félisten

    válasz MaCS_70 #67 üzenetére

    túl sok időm nincs játszani, azt viszont szeretem, ha - amikor van, akkor - nem alúlról küzd a 2k monitoron a 60 fps-ért a gépem.
    nem alapjog. pusztán arról az alapvető mentalitásról szól a történet, hogy "élni és élni hagyni". ez az, ami a "mélyen tisztelt" bányászokból hiányzott. és pont ez az, ami miatt kívánom, hogy minél többen, minél többet bukjanak ennek a f*snak a bedőlésén.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • btprg

    senior tag

    válasz MaCS_70 #64 üzenetére

    A témától függetlenül szerintem ez elég jó meglátás. Biztos jönnek ki azért még jó játékok is, de nekem is az az érzésem hogy totál értelmetlen az ilyen grafika, így hogy a játékélmény helyett ezen van a hangsúly. Olyan játékok kellenének, mint a Half-Life, ami bármin elfut, de izgalmas, változatos, élvezhető. Ahelyett, hogy a fűszálakat rajzolgatnák.

    Egyik ismerősömet szoktam nézni mikor XBOX-ozik, sokfélével játszik rajta. Nem egy játékban megfigyeltem, hogy baromi szép minden, de például a járművek mozgásának dinamikája nincs olyan jó, mint a GTA 3-ban (abban úgy rugóznak, dőlnek az autók, mint az állat, és lehet érezni hogy van súlyuk).

    Mondjuk szerintem az is probléma, hogy manapság már konkrétan "játékipar" van, a mennyiség győzedelmeskedett a minőség felett. Pedig egy játékot elkészíteni inkább művészi tevékenység, nem lehet futószalagon szállítani őket...

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • mephi666

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #112 üzenetére

    igyál maté teát :) abban is van koffein és elvileg egészségesebb, mint a kávé...

    én mondjuk szeretem nagyon a kávét, 14 éves korom óta rendszeresen iszom (anno még csak napi 1-2-t, most napi 3... maximum 4) ...alacsony lenne nélküle a vérnyomásom és szédelegnék... most fogjuk kipróbálni a maté teát, mert nagyon jókat hallani róla :K de ettől függetlenül a kávé is marad

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz MaCS_70 #114 üzenetére

    V.ö.: 100x-osára emeljük a kutyatartás költségeit, de a macskatartásét nem. Add el a kutyát, vegyél macskát -problem solved.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • kwzatz

    őstag

    válasz MaCS_70 #122 üzenetére

    "Nem ment, mivel minél több szakirodalmat olvastam, annál jobban kiderült, hogy az ésszel fogyasztott kávé nem okoz függőséget."
    A kiemelt, az pontosan mit jelent? Valami számszerűség, mérték, fogódzó kellene hozzá, mert így eléggé lóg a levegőben. Ha minden nap inni kell, és az ember nélküle nem érzi "teljesnek" magát, fizikai tünetek jönnek elő (fejfájás, rosszkedv, motiválatlanság, stb.), azt hogy definiálnád?

    "Az imént írtam le, hogy a reggeli ébredést összekötne a kávéval felhasználói hiba."
    Gyakorlatilag nem ismerek olyan embert, aki kávézik, és nem ezzel indítja a napját. Gyanítom, ez a jelentős többség, de nincs rá statisztikám. Gondolom, az emberek jelentős része akkor ezek szerint "nem ésszel" fogyasztja. Jelentsen ez bármit is. :D

    "Azóta hosszú távú kutatások, kísérletek és a tudomány fejlődése is igazolta, hogy a kávé nemhogy nem egészségtelen, hanem nagyon egészséges."
    Ahogy írtam, a megfigyelést, amit évtizedek óta látok, hallok kávéfogyasztóktól, koffeinfüggőktől, azt a tanulmányok - amiket vagy a Starbucks támogatott anyagilag vagy nem :DDD - nálam nem írják felül. Valahogy a magas vérnyomás is felbukkan rendszeresen. De nem is kell meggyőzni, ez is olyan, amiben nem is nagyon lehet, meg jelentősége sincs.

    "Egy orvos barátom ennek kifejezetten a szakértője. Tőle ezt már húsz éve hallgatom"
    Gondolom ő is kávézik. De csak azért, mert "egészséges". :D

    Egyébként tényleg rohadt egyszerű: 2-3 hét, zéró koffein, kávé, csoki, kóla, energiaital, bárki kipróbálhatja. Ha nem függő az ember, nem történik semmi. Ha igen, akkor megfelelő vízfogyasztás, pihenés és kitartás. De gyanítom egy legurított kávéval végződne közben.

    [ Szerkesztve ]

  • Somatom

    veterán

    válasz MaCS_70 #130 üzenetére

    Tini koromban rengeteget gépeztem. Locomotion, Pinball Champ, Twilight Zone, Galaga, stb. De, ezek nem otthon voltak, hanem kocsmákban, játéktermekben. Személyes kapcsolat volt a többi játékossal. Közben dumáltunk, csajoztunk, buliztunk, társadalmi életet éltünk. Az teljesen más, mint egyedül, otthon, egy PC előtt.

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • Somatom

    veterán

    válasz MaCS_70 #136 üzenetére

    Hagyd, engem szórakoztat! Ez csak akkor sértő, ha sértőnek gondolja. De, sztem fogalma sincs, hogy hogyan gondolja. Trendi mostanság boomerezni, de, hogy tulképp mit is jelent az adott szituban, az már nem szokott menni.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • FattyDove

    őstag

    válasz MaCS_70 #141 üzenetére

    Tehát leírtál egy fullra nem számító dolgot, hogy kicsit flexelj, majd leírtad, hogy nem érted a boomer kifejezést. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • cskamacska

    addikt

    válasz MaCS_70 #64 üzenetére

    "Valahogy az az érzésem, hogy már régen túl vagyunk azon a megjelenítési szinten, ami fölött fél perc érdemi játék után érdemi többletet érezne a játékos.

    Bevallom, én éppen 23 éve nem játszottam, csak kipróbáltam pár új játékot, és szerintem a grafika kidolgozottsága nem javítja egyenes arányban a játékélményt.

    A lényeg az, hogy a játékosok hisztériáját erősen mondvacsináltnak érzem."

    Innen indult a boomer tag felvétele, és szvsz megdolgoztál érte. :P

    23 évvel ezelőtt gyakorlatilag az első mémek között volt az "áá, csak játékra kell" szólás a számítástechnikai üzletekben, pont amikor 3D grafikára felkészített játékgép gyakorlatilag magasabb elvárásokat követelt volna a valósidejű megjelenítéshez, mint a tízmilliós projektekhez használd CAD vagy modellező / renderelő munkaállomás. :K

    Épp említették a Half-Life játékot, ami "normális" 800x600, pláne 1024x768 felbontáson, esetleg 32 bites színnel, trilineáris textúra filterrel már csak a következő évi, dupla sebességű vasakon ment rendesen, mert egy korabeli friss és erős nVidia Riva TNT összekakilta magát alatta. :U
    Persze ha btprg is csak évekkel utána tudott vele játszani (mert mondjuk idejében nem tellett havi átlag bér feletti árú videokártyára ;] ) akkor érezhette a gépigényt nagyon lazának, de pont a 3D korszak korábbi, 1996-2002 része rettenet húzós volt pénzügyi szempontból, évente szó szerint duplázódott mindennek a teljesítménye, és így a játékok követelményei is.

    Szerencsére már itt nem tartunk, pár éves középkategóriás konfig is bőven jó játékra, de a kripta őrület tetején pont egy 6 éve középkategóriás(!!) GTX 1060 is a 180 ezer forint környékét karcolta, ha egyáltalán azt is lehetett kapni. Az új játékok élvezete gyakorlatilag teljesen ellehetetlenedett akár koca játékosok számára is, akinek meg ez hobbija lenne.. nos, az "hisztizett". :( Nem kell hülye példákat venni 50 hozzászólásnyi offtopikkal csokorban, egyszerűen az emberek egy tekintélyes részének tönkretették a hobbiját. Pont.

    Youtube - "Omaha Beach" (Epic Hell Let Loose Cinematic) (játékon belüli felvételből ollózva, bár a videó túltömörített, játékban jobban néz ki)
    Youtube - Karmakut - 110 PLAYER REALISTIC MILITARY SIMULATOR (Arma 3 modokkal)
    Stealth Is NOT An Option - Gates of Hell Memes
    Youtube - VulcanHDgaming - When a HILL becomes a FORTRESS! | Steel Division 2 Gameplay

    Igen, ezek pont úgy néznek ki, és úgy is játsszák őket mint a Quake 2 és a Red Alert idejében. :P Az a röhej, hogy pont 90-es évek környékén a PC játékos fiatalok gyíkolni tudtak volna egy-egy jobb videokártyáért, konzolért, és semmibe néztek bármi olyan játékot ami nem az abszolút legjobb grafikát hozta. Aztán kb 2010 után már megsavanyodott és kiöregedett kockaként az "áá, semmi új nincs a nap alatt" és a "minek a jobb grafika" mantrákat tolták. ;] Ha épp nem féltették teljesen a saját gyerekeiket a videojátékoktól, pont mint a szüleik őket.. :DDD

    Somatom: Azért nem kellett sok hogy kiderüljön, hogy akinek nem pont olyan volt a gyerekkora mint neked, az minimum helikopter, de hogy nem fogja végezni a világ legfrankóbb munkáját, ami természetesen a kamionozás, az tutibiztos.

    Felhozott videóimból talán kitűnik, de ha nem, akkor elárulom hogy a legtöbb fiatal multiplayer játékokkal tölti az idejét. Mely multiplayer játékok összetettebbek és több csapatmunkát, komolyabb feladatmegoldást igényelnek a fiatalkorodban megszokotthoz képest. Sajnos a játéktermek már rég bezártak, és a LAN partik is kimentek a divatból, de van helyette gyakorlatilag minden játékban szöveges és élőbeszéddel történő kommunikáció, játékon kívül pedig Discord és Steam Community féle kapcsolattartási lehetőség.

    Így eshet meg, hogy ugyan feleséget találni épp nem sikerült, de én is számtalan külföldivel kapcsolatba kerültem, és sikerült 2 komolyabb új barátra is szert tenni a kis és nagy vízen túlról, és hát, német ismerős konkrétan komolyabb barátnőt importált így.. Kínából. :DDD

    Van itt egy erős tendencia a fiatalok net és szociális média függésének, ill a túlzásba vitt bármilyen játékot a sima multis hardcore játékokkal való összemosására, de ez erős tévút, mert más társadalmi erők és problémák hajtják őket, bár átfedések persze lehetnek.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • totron

    addikt

    válasz MaCS_70 #286 üzenetére

    Igen én ezt kényelembiztonságnak hívom: legyen egy nagy halmaz távolba vesző végződéssel, akkor rendben vagyunk. Részint jogos az igény eredője, csak nyakon van csapva a fogyasztóisággal, így meg a behülyített elmeállapot halmoz. Ha meg megemlíted, hogy ugyanezt az ösztönt minimális konvertálással-belátással spejzfeltöltésre is használhatod, akkor rögtön szélsőséges prepper vagy, vagy COVID-rettegő. Valahogy nem találja a nép a megfelelő hangnemet, szétfele játszanak a hangszerek, vádaskodások van csak, holott van értelme egy bizonyos fokú halmozásnak, a pazarlás ellentettjeként is és mint józan paraszti ésszel belátható tevékenységnek is - ha már kikapcsolni úgy se tudjuk ugye. A kiöntés is ugyanez: kiöntöm, mert megtehetem, mert úgy is van másik (és persze az alapból erre való kondicionáltság, mint gondolat nélküli cselekvés). A tetejébe még a beosztás művészetét sem kell elsajátítani. Gondoljunk csak bele a stresszevő helyzetébe egy teli spejz esetén. Komoly mankókat kell eldobnunk (ne a bolt ossza be és keltse étvágyunkat), de ez majdhogynem lehetetlen. Átalakultak az értékrendek, sikerült is csillapíthatatlanul elkapni a fonalat a vasfüggöny vége/rendszerváltás időszakával kezdődően, még tán mindig annak örülünk kicsit.
    Vannak már kaja ki NEM dobásokra komplett módszertanok, remélem ezek nem halnak el a jövőben. Amíg a tehetősséget a fogyasztóiságon át lehet abszolválni, addig ez a spirál játszik. Ezeket érzem én szorosan kapcsolódóknak.

  • dabadab

    titán

    válasz MaCS_70 #291 üzenetére

    Újgazdagság in a nutshell: amikor az ember a saját (egykori) csórósága által okozott frusztrációval harcol.

    DRM is theft

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz MaCS_70 #297 üzenetére

    Az ideális lenne a hobbistáktól átvenni a cégfilozófiát, többnyire azok is nagyszerű dolgokat csinálnak és akkor is ha semmi hasznuk belőle. Többféle vonalon lehet elindulni. Ha az csinálja az adott dolgot akit érdekel, nem aki kényszerítve van rá, akkor már nem is kell akkora haszon az egyenletbe. Meg aztán a haszon már olyan mértékű, hogy annak tetemes részéről lemondva is fenntarthatóak a cégek.

    Kérek egy számot a jútútú

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz MaCS_70 #301 üzenetére

    Nincsenek gazdasági ismereteim. A magányvagyon az csak egy hajtóerő, és csak közvetve dolgozik az emberiség jachtokért, közvetlenül csak egy közegben kiemelkedő magánvagyonokért, motorcsónakért, márványpadlóért, és ha nem lenne akkor nem lenne érdek ami működteti az egész kapitalizmust. A kisbefektető az utcáról jó példa rá hány helyen feslik fel a kapitalizmus. A gyártósoron dolgozik, a cégtől kap pénzt hogy túléljen, amit félre tud tenni azt visszaadja a cégnek a befektetéseken keresztül, ami újabb nyereséget generál, a cégnek, és csak annyi elszámolnivalója van a befektetője felé ami egy fogalmatlan embernek kijár, egy haszoncentrikus működésben(szinte semmi :) . Nem sértődök meg, de nekem meg ez naivitás, a gazdaság működéséről azt hinni, hogy ez valami magasan átgondolt intelligens folyamat, mindössze a harácsolás összeállt mint a lovak kánikulában, mindig épp azok legnagyobb kárára aki a világban aktuálisan a legkevésbé tudják védeni az érdekeiket.

    [ Szerkesztve ]

    Kérek egy számot a jútútú

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz MaCS_70 #301 üzenetére

    Szépségkirálynő még lehet belőle. "Világbéke!" :D

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz MaCS_70 #334 üzenetére

    Nekem is eszembe jutott, miért volt lényeges hogy a barát megérdemelten jutott üzleti pozícióhoz, miért nem felelt volna meg ha kirabol valakit.

    Kérek egy számot a jútútú

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz MaCS_70 #336 üzenetére

    Ez egy túlidealizált utópista elképzelés. A cégek kapcsolatrendszereken nyugszanak, millió szálon össze vannak fonódva. Ennek ellenére nincs kizárva hogy valakinek sikerül, persze. Ez hogy mindenki egyenlő feltételekkel indul, és a legjobb képességű lesz a sikeres, és a darwini evolúció mintájára a leghatékonyabban tudja működtetni a világot, ez kommunista utópia. Feltételezi hogy a többiek hagyják majd, hogy csinálja meg a szerencséjét, mert csak, például azért amiért a kommunisták úgy gondolták nem lesz majd pénz, és mindenki csak azt veszi le a polcról ami neki kell, józan megfontolásból. És el is érkeztünk, ahhoz hogy a kapitalista rendszerben elvárják, hogy ne használjunk annyi műanyagot, áramot, grafikus kártyát, csak amire szükségünk van, minő meglepetés.
    Csak annyi árut vegyünk le a polcról, amire szükségünk van, legyünk mértékletesek, amíg a rendszer kontraszelekcióval előállított egyedei fel nem fogják, hol kell beavatkozni, és újra nem tudjuk a szükséges árukat a polcról kifizetni.
    Jellemző hogy a kommunisták sem a kapcsolatrendszerben akadtak el a történetben, hanem hogy honnan volt a hal. Történetünk Robinsonját és barátját(barát? hohhó, elvtárs?), az ügyes rátermett, nem a kapcsolatrendszerből érkező egyént a hátuk közepébe nem kívánja sem a kapitalizmus sem a kommunizmus.

    Kérek egy számot a jútútú

Új hozzászólás Aktív témák