Új hozzászólás Aktív témák

  • cskamacska

    addikt

    válasz MaCS_70 #64 üzenetére

    "Valahogy az az érzésem, hogy már régen túl vagyunk azon a megjelenítési szinten, ami fölött fél perc érdemi játék után érdemi többletet érezne a játékos.

    Bevallom, én éppen 23 éve nem játszottam, csak kipróbáltam pár új játékot, és szerintem a grafika kidolgozottsága nem javítja egyenes arányban a játékélményt.

    A lényeg az, hogy a játékosok hisztériáját erősen mondvacsináltnak érzem."

    Innen indult a boomer tag felvétele, és szvsz megdolgoztál érte. :P

    23 évvel ezelőtt gyakorlatilag az első mémek között volt az "áá, csak játékra kell" szólás a számítástechnikai üzletekben, pont amikor 3D grafikára felkészített játékgép gyakorlatilag magasabb elvárásokat követelt volna a valósidejű megjelenítéshez, mint a tízmilliós projektekhez használd CAD vagy modellező / renderelő munkaállomás. :K

    Épp említették a Half-Life játékot, ami "normális" 800x600, pláne 1024x768 felbontáson, esetleg 32 bites színnel, trilineáris textúra filterrel már csak a következő évi, dupla sebességű vasakon ment rendesen, mert egy korabeli friss és erős nVidia Riva TNT összekakilta magát alatta. :U
    Persze ha btprg is csak évekkel utána tudott vele játszani (mert mondjuk idejében nem tellett havi átlag bér feletti árú videokártyára ;] ) akkor érezhette a gépigényt nagyon lazának, de pont a 3D korszak korábbi, 1996-2002 része rettenet húzós volt pénzügyi szempontból, évente szó szerint duplázódott mindennek a teljesítménye, és így a játékok követelményei is.

    Szerencsére már itt nem tartunk, pár éves középkategóriás konfig is bőven jó játékra, de a kripta őrület tetején pont egy 6 éve középkategóriás(!!) GTX 1060 is a 180 ezer forint környékét karcolta, ha egyáltalán azt is lehetett kapni. Az új játékok élvezete gyakorlatilag teljesen ellehetetlenedett akár koca játékosok számára is, akinek meg ez hobbija lenne.. nos, az "hisztizett". :( Nem kell hülye példákat venni 50 hozzászólásnyi offtopikkal csokorban, egyszerűen az emberek egy tekintélyes részének tönkretették a hobbiját. Pont.

    Youtube - "Omaha Beach" (Epic Hell Let Loose Cinematic) (játékon belüli felvételből ollózva, bár a videó túltömörített, játékban jobban néz ki)
    Youtube - Karmakut - 110 PLAYER REALISTIC MILITARY SIMULATOR (Arma 3 modokkal)
    Stealth Is NOT An Option - Gates of Hell Memes
    Youtube - VulcanHDgaming - When a HILL becomes a FORTRESS! | Steel Division 2 Gameplay

    Igen, ezek pont úgy néznek ki, és úgy is játsszák őket mint a Quake 2 és a Red Alert idejében. :P Az a röhej, hogy pont 90-es évek környékén a PC játékos fiatalok gyíkolni tudtak volna egy-egy jobb videokártyáért, konzolért, és semmibe néztek bármi olyan játékot ami nem az abszolút legjobb grafikát hozta. Aztán kb 2010 után már megsavanyodott és kiöregedett kockaként az "áá, semmi új nincs a nap alatt" és a "minek a jobb grafika" mantrákat tolták. ;] Ha épp nem féltették teljesen a saját gyerekeiket a videojátékoktól, pont mint a szüleik őket.. :DDD

    Somatom: Azért nem kellett sok hogy kiderüljön, hogy akinek nem pont olyan volt a gyerekkora mint neked, az minimum helikopter, de hogy nem fogja végezni a világ legfrankóbb munkáját, ami természetesen a kamionozás, az tutibiztos.

    Felhozott videóimból talán kitűnik, de ha nem, akkor elárulom hogy a legtöbb fiatal multiplayer játékokkal tölti az idejét. Mely multiplayer játékok összetettebbek és több csapatmunkát, komolyabb feladatmegoldást igényelnek a fiatalkorodban megszokotthoz képest. Sajnos a játéktermek már rég bezártak, és a LAN partik is kimentek a divatból, de van helyette gyakorlatilag minden játékban szöveges és élőbeszéddel történő kommunikáció, játékon kívül pedig Discord és Steam Community féle kapcsolattartási lehetőség.

    Így eshet meg, hogy ugyan feleséget találni épp nem sikerült, de én is számtalan külföldivel kapcsolatba kerültem, és sikerült 2 komolyabb új barátra is szert tenni a kis és nagy vízen túlról, és hát, német ismerős konkrétan komolyabb barátnőt importált így.. Kínából. :DDD

    Van itt egy erős tendencia a fiatalok net és szociális média függésének, ill a túlzásba vitt bármilyen játékot a sima multis hardcore játékokkal való összemosására, de ez erős tévút, mert más társadalmi erők és problémák hajtják őket, bár átfedések persze lehetnek.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Új hozzászólás Aktív témák