Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cskamacska

    addikt

    válasz tom120514 #21 üzenetére

    Ez kérlek tök jó! :R

    Nagy szerencsédet esetleg kegyesen meg is oszthatnád a társadalommal, pl nyithatnál korlátos lelkisegély szolgálatot a helyi, csúcson kriptát vásárlóknak.

    Ott mesélhetnél nekik hatalmas jövedelmeidről, és hogy milyen borzalmasan talpraesett voltál hogy a jövő pénzrendszerének alakításába korán belevágtál, tanulhatnának belőle. Hogy ha ők is időben 50 kártyát izzasztottak volna az alagsorban, akkor nekik is milyen jól mehetett volna. Hogy a pénzükből milyen szép dolgokat veszel majd magadnak és szeretteidnek. És azt különösen hosszasan ecsetelhetnéd, hogy igazából a mesterterv a kripta általánossá tétele és holdig tolása lett volna, de mivel te időben kiszálltál, igazából így is jó, a többiek meg ott és úgy b@szódjanak meg ahogy tudnak, az már nem a te dolgod. :R

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz MaCS_70 #64 üzenetére

    "Valahogy az az érzésem, hogy már régen túl vagyunk azon a megjelenítési szinten, ami fölött fél perc érdemi játék után érdemi többletet érezne a játékos.

    Bevallom, én éppen 23 éve nem játszottam, csak kipróbáltam pár új játékot, és szerintem a grafika kidolgozottsága nem javítja egyenes arányban a játékélményt.

    A lényeg az, hogy a játékosok hisztériáját erősen mondvacsináltnak érzem."

    Innen indult a boomer tag felvétele, és szvsz megdolgoztál érte. :P

    23 évvel ezelőtt gyakorlatilag az első mémek között volt az "áá, csak játékra kell" szólás a számítástechnikai üzletekben, pont amikor 3D grafikára felkészített játékgép gyakorlatilag magasabb elvárásokat követelt volna a valósidejű megjelenítéshez, mint a tízmilliós projektekhez használd CAD vagy modellező / renderelő munkaállomás. :K

    Épp említették a Half-Life játékot, ami "normális" 800x600, pláne 1024x768 felbontáson, esetleg 32 bites színnel, trilineáris textúra filterrel már csak a következő évi, dupla sebességű vasakon ment rendesen, mert egy korabeli friss és erős nVidia Riva TNT összekakilta magát alatta. :U
    Persze ha btprg is csak évekkel utána tudott vele játszani (mert mondjuk idejében nem tellett havi átlag bér feletti árú videokártyára ;] ) akkor érezhette a gépigényt nagyon lazának, de pont a 3D korszak korábbi, 1996-2002 része rettenet húzós volt pénzügyi szempontból, évente szó szerint duplázódott mindennek a teljesítménye, és így a játékok követelményei is.

    Szerencsére már itt nem tartunk, pár éves középkategóriás konfig is bőven jó játékra, de a kripta őrület tetején pont egy 6 éve középkategóriás(!!) GTX 1060 is a 180 ezer forint környékét karcolta, ha egyáltalán azt is lehetett kapni. Az új játékok élvezete gyakorlatilag teljesen ellehetetlenedett akár koca játékosok számára is, akinek meg ez hobbija lenne.. nos, az "hisztizett". :( Nem kell hülye példákat venni 50 hozzászólásnyi offtopikkal csokorban, egyszerűen az emberek egy tekintélyes részének tönkretették a hobbiját. Pont.

    Youtube - "Omaha Beach" (Epic Hell Let Loose Cinematic) (játékon belüli felvételből ollózva, bár a videó túltömörített, játékban jobban néz ki)
    Youtube - Karmakut - 110 PLAYER REALISTIC MILITARY SIMULATOR (Arma 3 modokkal)
    Stealth Is NOT An Option - Gates of Hell Memes
    Youtube - VulcanHDgaming - When a HILL becomes a FORTRESS! | Steel Division 2 Gameplay

    Igen, ezek pont úgy néznek ki, és úgy is játsszák őket mint a Quake 2 és a Red Alert idejében. :P Az a röhej, hogy pont 90-es évek környékén a PC játékos fiatalok gyíkolni tudtak volna egy-egy jobb videokártyáért, konzolért, és semmibe néztek bármi olyan játékot ami nem az abszolút legjobb grafikát hozta. Aztán kb 2010 után már megsavanyodott és kiöregedett kockaként az "áá, semmi új nincs a nap alatt" és a "minek a jobb grafika" mantrákat tolták. ;] Ha épp nem féltették teljesen a saját gyerekeiket a videojátékoktól, pont mint a szüleik őket.. :DDD

    Somatom: Azért nem kellett sok hogy kiderüljön, hogy akinek nem pont olyan volt a gyerekkora mint neked, az minimum helikopter, de hogy nem fogja végezni a világ legfrankóbb munkáját, ami természetesen a kamionozás, az tutibiztos.

    Felhozott videóimból talán kitűnik, de ha nem, akkor elárulom hogy a legtöbb fiatal multiplayer játékokkal tölti az idejét. Mely multiplayer játékok összetettebbek és több csapatmunkát, komolyabb feladatmegoldást igényelnek a fiatalkorodban megszokotthoz képest. Sajnos a játéktermek már rég bezártak, és a LAN partik is kimentek a divatból, de van helyette gyakorlatilag minden játékban szöveges és élőbeszéddel történő kommunikáció, játékon kívül pedig Discord és Steam Community féle kapcsolattartási lehetőség.

    Így eshet meg, hogy ugyan feleséget találni épp nem sikerült, de én is számtalan külföldivel kapcsolatba kerültem, és sikerült 2 komolyabb új barátra is szert tenni a kis és nagy vízen túlról, és hát, német ismerős konkrétan komolyabb barátnőt importált így.. Kínából. :DDD

    Van itt egy erős tendencia a fiatalok net és szociális média függésének, ill a túlzásba vitt bármilyen játékot a sima multis hardcore játékokkal való összemosására, de ez erős tévút, mert más társadalmi erők és problémák hajtják őket, bár átfedések persze lehetnek.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Somatom #221 üzenetére

    Értem hát, görcsösen be akarod bizonyítani hogy te különb vagy (egyenként és egyszerre is) mint a kígyóvállú életképtelen kockává nevelt nemzedék. :R

    Mert aki egyszer elindít egy egy Fortnite-ot akár mobilon, azt már másnap kapával (az különösen hatásos, mert a mihaszna fiatalok nem tudják mi az) fogják elzavarni már a paintball pálya közeléből is. Bezzeg Te, ha öledbe veszel egy lapost, vagy beindítod a konzolt, akkor öklömnyi (mondjuk nem az én nyeszlett öklömnyi, Igazi Bunyótlátott Férfi öklényi :D ) veres betűkkel virít a monitoron a figyelmeztetés és visszaszámlálás, hogy 20 perc múlva dobd el magadtól az Istentelen masinériát, mert menten olyan leszel mint Azok. :(( 5 perces időtúllépés esetén pedig megy az automatikus koncertjegy vétel, és pult foglalás a kedvenc krimóba visszanevelési célzattal, de már a következő szobába sem enged be az Életre Nevelő És Megtartó Automatika, míg az asszony hátán végig nem tekerted a fél várost. Háromszor.

    És akkor boci szemekkel nézel, ha igazi boomer mentalitásról tanúbizonyságot téve, boomer szakmát villogtatva (de most komolyan hogy jött egy kripta köpködő cikk alá a sofőrök arany élete :o meg az a szerencsétlen kávézás is, jaj nekem), boomernek leszel bélyegezve. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Donki Hóte #238 üzenetére

    A boomer billogot úgy néz ki más is büszkén szeretné viselni úgy látom. :P

    Ellenben nem lett volna ilyen debil osztályharcos offtopik lavina indítva, mintha kend jele az úttörő oviban a sztahanovista élmunkás lett volna. :U

    Cultural context: az egész boomer - millenial, egyébként szintén erőltetett, generációs feszültségkeltés ott kezdődött, hogy még évekkel ezelőtt cikkek tucatjai jelentek meg a fiatalabb korosztályokat hibáztatva minden szir-szar gazdasági, kulturális, politikai nyavalyáért. (2008 után volt mindenből bőven az egész világon)
    Főleg az amerikai, de nem csak az ottani, közbeszédben a fiatalok ("Gen akármi" és a "millenial" volt a vesszőparipa, kb 1980 után születettekig elmenve, akik mára azért nem kimondottan fiatalok :B ) gyakran a mihaszna életképtelenség megtestesítői lettek, szembeállítva a korábbi generációkkal akik naggyá tették Amerikát. (és minden legalább ideiglenes gazdaggá lett országot)
    És erre a fiatalok ellenreakciója volt az OK boomerezés, már évekkel az őket ért sértegetések után.

    Somatom teljesen jó példája ennek: más kultúrális közegben nőtt fel, él mint sokan mások, és nettó lenézi, de minimum nem fogadja el csendben hogy másoknak nem az, és nem úgy jutott mint neki, amiatt máshogy él és máshogy tölti az idejét.

    Az egész balhé itt kezdődőtt:
    "Mihez kell a brutál VGA a bányászaton kívül? Van telóm, tabletem, mini PC -m, de egyikbe se került sokba a VGA."

    Nem is, mert nem processzorba integrált grafikával bányásztak, bár a rosszabbá tett chip hiányt speciel mindenki megérezhette. De már a legolcsóbb diszkrét GTX 1030 és 1050Ti kártyák is duplájába, ha nem triplájába kerültek a bányászat miatt, amikor ideiglenesen épp nem voltak elérhetetlenek azok is.

    "De, az mennyivel értelmesebb tevékenység, mint bitcoin -t bányászni?"

    Itt konkrétan a hardcore játék (amibe benne foglaltatik a The Sims, és a Rocket League is :U ) értelmét kérdőjelezi meg az úr, bár totron "Akinek ez a vallása az költeni fog rá, mert ez a vallása. Találni fog indoklást a kellre." felütése már önmagában igen erősre sikerült. Mondom, van jelentkező bőven. :K

    "Sztem ez mellékes. Ha a bányász nyolc gamernek eladja a VGA -it, akkor a 8 gamer ugyanúgy hajjcsa a 8 VGA -t és még annyi produktum sem születik belőle. Játékra használni egy VGA -t nagyobb pazarlás, mint bányászatra."

    Itt az úr épp 8 ember szórakozását venné el, hogy 1 befektető nyerészkedhessen más fogalmatlanokon, áttételesen pilótajátékot promótál, de minimum helyben hagy.
    Tényszerűen még igaza sincs, mert a videokártyák akkor sincsenek annyira terhelve, ill annyi elektromosság fogyasztva mint egy bányában, ha mind a 8 kártyával napi 24 órában Call of Duty-t játszanak, mert a játékok tipikusan nem használják ki a maximum teljesítményét a kártyának.

    "Ezért szoktam a tableten sakkozni."

    Itt megtudjuk hogy az úr is játszik, de csak úgy mint egy igazi értelmiségi. Nem úgy mint azok, akikbe még a videokártya is felesleges. :U

    "Azért ez nem kávé. VGA -t lehetett kapni, csak nem a játékhoz is szükséges csúcsot. Tudtam venni magamnak autót, de rohadjon meg mindenki, aki miatt nem telik Bentley -re, vagy Ferrarira? Azok a VGA -k full luxuscikkek."

    Az úr nem csak arrogáns, de fogalmatlan is. Ugyanis minden diszkrét videokártya megdrágult, sőt, a procik drágulása miatt az integráltak is, jelentősen. (lásd még a 60k alatti, GPU-val rendelkező, 4 magos Ryzen procik teljes eltűnését) Az úr tévesen a legdrágább videokártyákat azonosítja a bármilyen játékra alkalmasakkal.

    És végül egy kiragadás:
    "Sztem egyáltalán nem lenne baj, ha az emberek nem PC -k előtt ülve szórakoznának."

    Az úrban egy Aczél György veszett el. Esetleg ha betiltanánk.. mint egy igazi boomer. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Új hozzászólás Aktív témák