Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    őstag

    válasz Victorio #15 üzenetére

    Az a baj, hogy a következményeket leginkább mások viselik.

    (#14 ) janos1988, nyakba szakadt pénzzel mindig könnyű megvalósítani akarni az elméletet. Nem tennéd le a nagyesküt a fejtegetésedre, még ha ismerjük is az embert, mint olyat és önös, ostoba ambícióit, na meg a birkák terelhetőségét. Ha kínkeservesen megkeresett pénzről beszélnél, nem erre fordítanád, szerintem. A rejtély előttem az, hogy hogy tud alakulni a világnak olyan, anyagilag szerencsésebb része, ahol simán dobálózhatnak, játszhatnak milliókkal, pl. ilyen slágerjáték keretében. Nem azt mondom, hogy nyomorogjon mindenki, de nem sok semmit tanít a cripto és társai, de legalább a globális pazarlásra-szennyezésre képes rátenni még, azért az is eredmény! Az előjellel van csak kis bibi.

    (#10 ) Sanya, jól beszélsz, de sajnos lehet. Az ifjonti egó mindig megtalálja az utat a játszásához, önmegéléséhez, ez és a hit mozgatja a világot.

  • totron

    őstag

    válasz Somatom #40 üzenetére

    Akinek ez a vallása az költeni fog rá, mert ez a vallása. Találni fog indoklást a kellre.

  • totron

    őstag

    válasz Tasunkó #279 üzenetére

    szóval a klíma szempontjából jelentéktelen
    Érezzük talán, hogy pontosan az ilyen mondatok miatt tartunk ott, ahol, felhasználási területtől függetlenül. Meg persze a fogyasztás/kényelem. Nem igen változunk már, de annyit azért még megtehetünk hogy nem szaporodunk tovább. Na ehhez a fiktív állapothoz képest van igazad csak a gépfogyasztással, de egyébként nagyon nincs.

  • totron

    őstag

    válasz Tasunkó #283 üzenetére

    Azt felejted csak el, hogy a cégek téged szolgálnak ki, s amíg lesz felvevőpiac a minden szarra is amikbe belekényelmesedtulünk, addig nincsenek rávéve a változásra. Felesleges kifelé mutogatni egyébként is. Vagy te hogy képzeled el ezt a rávevést? Mégiscsak elérkeztünk az egységnyi fogyasztóhoz. Szarvashiba, hogy nem számít, szarvashiba, hogy majd a másik oldja meg, az én részemet majd én halogatom - ugyanis a fogyasztói többség pontosan így gondolkodik. Amíg ezt nem látod, nincs miről beszélni. Veled sem és a közös jövőt illetően sem. Nem is értem hogy lehet így gondolkodni, bizonyára fiatal vagy még. Azt hallani, hogy a huszonpár évesek egy kimutatható hányada viseli szívén szorongás formájában ezt a klíma dolgot, de még tettekkel is. Nem várnak, nem kifelé mutogatnak. A realitást tekintve tényleg nem lehet egyénileg tenni, de _pontosan amiatt a hozzáállás miatt_ amit te is prezentáltál itt. Érzed-e a dolog iróniáját, nem tudom.

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    őstag

    válasz MaCS_70 #286 üzenetére

    Igen én ezt kényelembiztonságnak hívom: legyen egy nagy halmaz távolba vesző végződéssel, akkor rendben vagyunk. Részint jogos az igény eredője, csak nyakon van csapva a fogyasztóisággal, így meg a behülyített elmeállapot halmoz. Ha meg megemlíted, hogy ugyanezt az ösztönt minimális konvertálással-belátással spejzfeltöltésre is használhatod, akkor rögtön szélsőséges prepper vagy, vagy COVID-rettegő. Valahogy nem találja a nép a megfelelő hangnemet, szétfele játszanak a hangszerek, vádaskodások van csak, holott van értelme egy bizonyos fokú halmozásnak, a pazarlás ellentettjeként is és mint józan paraszti ésszel belátható tevékenységnek is - ha már kikapcsolni úgy se tudjuk ugye. A kiöntés is ugyanez: kiöntöm, mert megtehetem, mert úgy is van másik (és persze az alapból erre való kondicionáltság, mint gondolat nélküli cselekvés). A tetejébe még a beosztás művészetét sem kell elsajátítani. Gondoljunk csak bele a stresszevő helyzetébe egy teli spejz esetén. Komoly mankókat kell eldobnunk (ne a bolt ossza be és keltse étvágyunkat), de ez majdhogynem lehetetlen. Átalakultak az értékrendek, sikerült is csillapíthatatlanul elkapni a fonalat a vasfüggöny vége/rendszerváltás időszakával kezdődően, még tán mindig annak örülünk kicsit.
    Vannak már kaja ki NEM dobásokra komplett módszertanok, remélem ezek nem halnak el a jövőben. Amíg a tehetősséget a fogyasztóiságon át lehet abszolválni, addig ez a spirál játszik. Ezeket érzem én szorosan kapcsolódóknak.

  • totron

    őstag

    válasz #54625216 #289 üzenetére

    Eltérő világokban élünk ezek szerint, mert ugyanazon szavak mögé teljesen mást látsz/magyarázol belém. Naiv nem vagyok, a fogyasztói bázist, mint magunkat meg elég jól levezettem szerintem, már amennyit ez itt megkíván. Nincs itt semmi feltételezés, ha többen csinálnak nem hülyeséget, azok hatásai összeadódnak. Persze fikció, ezt is jeleztem többször. De nyugodtan fújhatod ezt a logikát. Vagy csak nem értjük egymást.

    Kívánatos mértékűre csökkenne a környezetszennyezés, de biciklivel tudnál csak járni, lapulevéllel törölni a segged, esetleg zacskóban hordozni a szart közösségi lerakóba, a cukros löttyök ivásának is nagyobb lenne a böjtje fogtömés hiányában, a hadászati tevékenységek/fejlesztések is leredukálódnának, védtelenné téve a közeget ahol élsz, nem lenne több eldobható műanyag és még lehetne sorolni. Ismét csak az látható be könnyedén, hogy a fogyasztó szokásokon illene nyirbálni, ez másként nem megy. Nem is értem miért pazarolunk karaktert erre. Vagyis pont, hogy értem... Én elhiszem, hogy van ilyen vetülete is az általam írtaknak - és nem is így értettem - de azzal, hogy kifordítod még nincs megoldva, csak pörgettél egyet a saját farkába harapó kígyón. A fiatalok tényleg jól hülyíthetők, ez igaz. Személy szerint megpróbálok azzal megelégedni, hogy ha beállva egy nem haszontalan trendbe folytatólagosan tesznek valami nem károsat, az már jó. Persze gyerekek, akik jelmondatokat kántálnak és nem minden esetben értik, de ez jut.

    Macs70, igen, és vedd körbe magad sikeremberekkel, különben vesztes maradsz. Az a rossz, hogy ebben még van is valami, tényleg ezen a primitív szinten működnek a tömegek/vonzások-taszítások.

    Tasunkó, jó, de ha érdemileg gondoltad, akkor te bizony faklumpaAdidasban fogsz járni. Nem lehet, hogy minden optimalizáltságok legjobbikában élünk már most? Miért, mi megy a gyárakban? Egy bizonyos szint alá nem lehet lenyomni a szennyezést, nyersanyag is kell, újrahasznosítás az egy bullshit, ahhoz képest mindenképp amilyen hatékonynak a médiákban zengik. Ha gyári dolgozó vagy vezető lennél sem adnál le a bérigényedből, légy akár cipőgyártó vagy egyéb előállító, szolgáltató. Ugyanis - és itt most egy igen vicces rész jön - meg akarsz élni. Tehát továbbra sem értem a logikát. Mi, fogyasztók működtetjük ezeket és akárhányszor körbefordulhatubk ezen , nem fog változni. Szerteágazó problémaköröket szül az, hogy egyszerűen túl sokan vagyunk. Nyerészkedéssel vagy anélkül. Nem ellenségképet kell püfölni, ábrándokat kergetve. Azaz lehet azokat is, de akkor miért nem álmodunk egy másik bolygót is rögtön? Vétek lenne azért is. Nem vagyunk előbbre*, sem ebben a vitában, sem a világban.

    Tegyük fel, hogy kapsz szót egy céggel szemben, mit közölnél velük? Menjenek a búsba, a következő szezoni konyhakertben megtermeled magadnak a wolfram szálat?

    *Látom közben, hogy egyetértésre jutottunk részben. A nagy kérdés, hogy a fejekben mi számít még alternatívának és mi az a drasztikusság, amit le lehet még nyomni a torkokon - itt már a tényleges közjó érdekében, ami ugye értelemszerűen fordítottan arányos az egyén eddig megszokott-megszoktatott komfortfokozatával.

    Nyilván ostoba játszmák bármiből faraghatók és jó alkalom erre a környezet védelme is, de én értő szereplőkre gondoltam a példámban (milyen kis humoros vagyok). Jelentéktelennek továbbra sem mondanám. Azok a szép történetek ahol megtérés után komposztál a fiatalasszony nélkül, hogy kiskorában erre szocializálta volna bárki vagy bármi. S nem a szomszédnak, nem megfelelési kényszerből, hanem mert érti.

    Tisztítószerekből és egyéb, alapvetőnek gondolt portékákból szerintem nem csökkenne a fogyasztás, undorral sem, kivéve ha kivezetnék azokat és csak az előremutatóbbat tudnád levenni a polcról. Vannak biohullámok, üzletek, de ez a globális számok szintjén.. hát elmosogatásra kerül, mondjuk így.

    Ezzel a betereléssel nagyon frappánsan megfogalmaztad.

  • totron

    őstag

    válasz arnyekxxx #197 üzenetére

    Meg kell védenem ezt, mert bár tényleg hektikusság állhat fenn a közel egységnyi minőségre hozott, klórozott, vezetékes vízhez képest, az arzénjelenlét mégsem az ártézi vízadó réteg jellemzője! Fentebbi vízbázisok sajátja bizonyos területeken. Az artézi savanyú lehet (ez is egy eltúlzott társítás, a többségük nem az), de egyénileg széles lehet a skála hibák terén, nem istenítem, a jó ártézi a világ teteje, überel mindent, a rossz értelemszerűen kerülendő, arra is van példa. Alapvetően a "lakossági mélységekbe" tett fúrásokhoz képest az ártézi stabil minőséget ad. Ritkább is, drágább is, mélyebben is van.
    A dózisokat magyarázhatod, végállásokban "gondolkodik" a nép, a szembeállíthatóságból lesz a jó kis értelmetlen vita.

Új hozzászólás Aktív témák