Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Somatom

    veterán

    válasz totron #43 üzenetére

    De, az mennyivel értelmesebb tevékenység, mint bitcoin -t bányászni?

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz totron #281 üzenetére

    :)Ez jó téma, mert nem érezzük, és aki érzi az bizonyára fogalmatlan a cégek mértéktelen erőforrás pazarlása, illetve az olcsó munkerő miatt a kínai gyártás elképesztő ekolábnyoma, és a sor a végtelenségig tarthatna a pár évig használható műszaki cikkek, amelyek szintén a gazdaság motorjai, és ha ezzel szemben a fogyasztó ostorozza magát a 27 wattjával, meg hogy magának keveri a fogkrémet, és társai az abszurd humor kategóriát, és a problémát ezzel egyáltalán nem lehet majd megoldani. Majd ha a cégeket rá tudjuk kényszeríteni hogy a haszon ellenére oldják meg a bolygó szennyezésének 99,5 százalékát, onnantól el kell kezdenünk dolgozni a 27 wattunkon.

    Kérek egy számot a jútútú

  • MaCS_70

    félisten

    válasz totron #281 üzenetére

    Ha csak a kényelem lenne az igényszint teteje, akkor baromi boldogok lehetnénk.

    De itt globálisan megy az értelmetlen pazarlás. Ami már kényelmi szempontokat sem szolgál.

    Egyszerűen hiányzik a modern emberek jelentős részéből az az igény, hogy akár csak erőfeszítésmentesen is, de ha tehetem ne eresszek le egy csomó anyagot és energiát a csatornába, mert csak...

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz totron #285 üzenetére

    Sajnos mindenki a szívén viseli a klíma sorsát. Ha ezt a rengeteg fölöslegesen kifejtett energiát a valami értelmesre fordítanák, mondjuk a cégek működésére fókuszálnának már rég eredmények lennének. Teljesen más kultúrát kéne terjeszteni. Megy a kimutogatás hogy a szomszéd összekeveri a műanyagot a szeméttel, de ezek a problémák jelentéktelenek. Sokkal fontosabb lenne tudatosítani mi megy a gyárakban, mi folyik egy termék előállítása közben, mit művelnek a dolgozókkal, kirakatba tenni a gyárakat, és a folyamatokat ahogy egy adidas például a lábra kerül. Csak ez nehezebb harc, könyebb egymás kezéből kicsavarni a wolfrámszálas izzót, mint szembeszállni a cégekkel. A klímavédő kultúrának elsősorban arról kéne szólni, hogy szembesíteni a fogyasztókat, mit művel az adott konkrét termék amit levesz a polcról, az embertársaiaval és a természettel, és még fontosabb hogy milyen alternatívák vannak hogy ez javuljon. Sokan nagyon gyorsan megundorodnának, így közvetve a fogyasztást is csökkentené. De ilyet nem tesznek, mert nem azért pénzelik a greenpeace-t meg a civil szervezeteket, hogy ne térüljön meg busásan. Már egy ideje a környezetvédelmet arra használják hogy üzletileg megszorongassák egymást a gyártók. Persze van értelme hogy szelektáljuk a szemetet, meg fésüljük ki a kismókusok szőrét, de ez csak egy operett, és a helyén kéne kezelni. Hogy a fiatalok agyát is ezzel mossák ki az minden csak nem meglepő. Ez egy játszótér ahová beterelik a népet, hogy ne zavarjon be a tőketermelésbe. Viszont annyira abszurd hogy szórakoztatóértéke van már. Kíváncsi vagyok a következő részre, mit reagál a fogyasztó aki Call Of Duty helyett már sakkozik, teszemazt eco fűszálból taiwani kisgyerekek kezével csomózott sakkfigurákkal, és mégis 15 perc alatt leég a napon. A gondolkodás is rendkívül izgalmas ahogy az ok-okozati összefüggések levezetésre kerülnek. Gondolom aki semmiről sem tehet az lesz a legnagyobb bűnös a problémában, de egyre nagyobb csavart kell majd beletenni.

    [ Szerkesztve ]

    Kérek egy számot a jútútú

  • #54625216

    törölt tag

    válasz totron #285 üzenetére

    "Szarvashiba, hogy nem számít, szarvashiba, hogy majd a másik oldja meg, az én részemet majd én halogatom - ugyanis a fogyasztói többség pontosan így gondolkodik."

    Ha a többség így gondolkodik, akkor pont az az önámítás, hogy ha én megteszem a magamét, akkor az bármit is számít, mivel semmilyen racionális, ok-okozati összefüggés nincs az én fogyasztási szokásaim esetleges változása és a többség viselkedése között. Hogy járj elől jó példával, meg hogy magadon kezd, stb. ezek vallásos érvek, mert mind abból a feltételezésből indulnak ki, hogy a társadalom viselkedése majd ideológiák harsogására lényegileg megváltozik.
    Persze jó érzéssel tölt el, ha pótcselekvésekkel elnyomhatod a saját bűntudatodat, másrészt hamis erkölcsi magas lóról köpködheted az alattad lévőket, de érdemi, gyakorlati haszna zéró.

    "Azt hallani, hogy a huszonpár évesek egy kimutatható hányada viseli szívén szorongás formájában ezt a klíma dolgot, de még tettekkel is. Nem várnak, nem kifelé mutogatnak."

    Jaja, ugyanez volt a duma a történelem során számtalan alkalommal, hogy bezzeg vannak, akik buzgón imádkoznak a szent inkvizícióért, harcolnak a nemzetiszocializmusért, a proletariátus győzelméért, a békéért, a szeretetért, stb. Nem várnak, nem kifelé mutogatnak.
    Aztán rendre kiderült, hogy valójában egy jellemzően személyiségzavaros kisebbséget sikerült csak fanatizálni és nagyon is földhöz ragadt politikai és/vagy gazdasági érdekek mentén kihasználni.

    Tehát jó lenne, ha ahelyett, hogy köldöknéző, kontraproduktív ideológiákat próbálnánk letolni egymás torkán, esetleg a józan észt követve azokon kérnénk számon a környezetszennyezést, akik okozzák.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz totron #287 üzenetére

    Egy apró adalék:

    Sajnos már régen volt, de valaha lektoráltam céges motivációs oktatási anyagokat.

    Több helyen is visszaköszönt az alábbi gondolatmenet. Először egy MLM fejtágítóban láttam, de aztán rendes vezetőképzés területén is felbukkant:

    Dobd el az olyan frusztráló szokásokat, mint a spórolás. Ha leoltod magad után a villanyt vagy lejjebb veszed a fűtést, ezzel saját magad előtt szegénynek állítod be magad, ami a motiváció gyilkosa. Juss el odáig, hogy nem gond a magasabb számla, az igényeiden felüli költekezés, mivel pont ezek húznak magukkal felfelé.

    Komolyan! :W

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz totron #294 üzenetére

    Nem kell faklumpa, néhány tipusú(nem márkájú) cipő mindenki lábára ami 20 évet kibír, és ezzel a technológiával rendelkezünk, a mai cipőgyártás nagy része lehúzhatja a rolót így a környezetre gyakorolt "áldásos" hatásától is elbúcsúzhatunk. Ugyanígy rengeteg technikai cuccnak amit használunk tudnánk gyártani életfogytig tartó verziókat, így sokkal kevesebbet kellene legyártani. Az ázsiai gyártás szállítás közben elkövetett szennyezését meg sem említettem, ezt a jóval kevesebb árut lehetne viszonylag helyben legyártani. Ami ehhez kell hogy a cégek mondjanak le a haszonról. Az emberiség vagyonának 99 százaléka, egy százalék kezében van, de a valóságban ez az egy százalék inkább ezrelék, gondolom ez az optimalizáltságok legjobbika amiről beszéltél. Nos arra a haszonra nincs szükség ha a 99 százalék megél 1 százaléknyi pénzből az 1 százalék vagyonának egy részét szét kell osztani a többit pedig betudni annak, hogy a cégek haszonalapú működése zsákutca volt. A cégekről meg lehet még említeni, hogy már bőven vannak embertömegek akik gyártósoron élték le az életük. A gyártósor nem az a hely amiért az élet kifejlődött, és valahol ez az inhumánus hozzáállásunk a világhoz hogy más emberektől elvárjuk hogy életük minden napján a mi használni kívánt szarjainkat rakják össze, ez az élet szembeköpése. A természetet kevésbé kizsákmányoló életmódnak a humanizmussal együtt kell járnia, ezek nem különutak. Amit a klíma-problémáról hallottam abból nekem az jött le, hogy a tudomány szerint nagyon rossz a helyzet, amit nem lehet ezreléknyi hozzáállás változtatással megoldani. Nem vagyok szakértője a környezetszennyezésnek és az lehet az eltérés kettőnk között, hogy rosszul tudom, és a klímaváltozás problematikája bagatel, amit bagatel megoldásokkal-amiről szólt mindigis a mainstream környezetvédelem-meg lehet oldani. Fel lehet itt sorolni a tudatos fogyasztást, energiatakarékosságot, szelekciót stb. ami most trendi, nagyonis hatékony lehet, abban az esetben ha a környezetszennyezés marginális kérdés.

    Kérek egy számot a jútútú

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz totron #295 üzenetére

    Nálunk a város tucatnyi artézi kútja közül a kétharmadra rákerült a "nem ivóvíz" tábla az eu-s határék átvételekor. Ettől még persze ugyanúgy isszuk.

Új hozzászólás Aktív témák