Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    válasz MaCS_70 #286 üzenetére

    Igen én ezt kényelembiztonságnak hívom: legyen egy nagy halmaz távolba vesző végződéssel, akkor rendben vagyunk. Részint jogos az igény eredője, csak nyakon van csapva a fogyasztóisággal, így meg a behülyített elmeállapot halmoz. Ha meg megemlíted, hogy ugyanezt az ösztönt minimális konvertálással-belátással spejzfeltöltésre is használhatod, akkor rögtön szélsőséges prepper vagy, vagy COVID-rettegő. Valahogy nem találja a nép a megfelelő hangnemet, szétfele játszanak a hangszerek, vádaskodások van csak, holott van értelme egy bizonyos fokú halmozásnak, a pazarlás ellentettjeként is és mint józan paraszti ésszel belátható tevékenységnek is - ha már kikapcsolni úgy se tudjuk ugye. A kiöntés is ugyanez: kiöntöm, mert megtehetem, mert úgy is van másik (és persze az alapból erre való kondicionáltság, mint gondolat nélküli cselekvés). A tetejébe még a beosztás művészetét sem kell elsajátítani. Gondoljunk csak bele a stresszevő helyzetébe egy teli spejz esetén. Komoly mankókat kell eldobnunk (ne a bolt ossza be és keltse étvágyunkat), de ez majdhogynem lehetetlen. Átalakultak az értékrendek, sikerült is csillapíthatatlanul elkapni a fonalat a vasfüggöny vége/rendszerváltás időszakával kezdődően, még tán mindig annak örülünk kicsit.
    Vannak már kaja ki NEM dobásokra komplett módszertanok, remélem ezek nem halnak el a jövőben. Amíg a tehetősséget a fogyasztóiságon át lehet abszolválni, addig ez a spirál játszik. Ezeket érzem én szorosan kapcsolódóknak.

Új hozzászólás Aktív témák