Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz mephi666 #113 üzenetére

    A kávé egyébként a koffeintől függetlenül egészséges, de ez már nagyon off-topic.

    A kriptobányászatot amúgy nem támogatom, mert közgazdasági agyrémnek és ökológiai merényletnek tartom, és nem sajnálom a jó gépeket a játékosoktól.

    De valahogy nem tudom őket igazán sajnálni. Még két éve beszéltem erről egy hallgatóval, aki valami bajnokféle valamelyik játékban, és erős felindultságot mutatott azért, mert valami sok százezres összeget "kellett" kiadnia egy kártyáért. Megkérdeztem, hogy miért is volt ez olyan nélkülözhetetlen, a meglevő, illetve rendelkezésre álló kártyával milyen hátrány érte volna. Hát, mint kiderült, a játékmenetben semmi problémája nem lett volna, az esélyei nem romlottak volna, de egy csomó effektet nélkülöznie kellett volna, és úgy "az egész úgy nézett ki, mint egy videojáték, nem pedig úgy, mint a valóság". Hát, a szívem szakadt meg érte...

    De ettől függetlenül szerintem is nagyon durva az, hogy ez megtörténhet. Volt ugye a Chia (vagy mi a fene), ami ugye SSD-t szeretett elhasználni a profit oltárán. Tehát az, hogy a klasszikus kriptopénzek éppen a játékosok szórakozását rontották el, szinte csak a szerencsés véletlen műve. Bármikor beüthet valami új őrület, amelyik már sokkal általánosabb, neaggyisten specifikus ellátási hiányt fog okozni, ami már mindenkinek fáj, és nem csak a passziója területén. Ez a kroptoőrület szerintem azt mutatta meg, hogy a világkereskedelem mennyire kiszolgáltatott tud lenni egyéni, ráadásul mellesleg haszontalan, sőt, kimondottan káros érdekekkel szemben is.

    MaCS

    [ Szerkesztve ]

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák