Új hozzászólás Aktív témák

  • kwzatz

    őstag

    válasz MaCS_70 #122 üzenetére

    "Nem ment, mivel minél több szakirodalmat olvastam, annál jobban kiderült, hogy az ésszel fogyasztott kávé nem okoz függőséget."
    A kiemelt, az pontosan mit jelent? Valami számszerűség, mérték, fogódzó kellene hozzá, mert így eléggé lóg a levegőben. Ha minden nap inni kell, és az ember nélküle nem érzi "teljesnek" magát, fizikai tünetek jönnek elő (fejfájás, rosszkedv, motiválatlanság, stb.), azt hogy definiálnád?

    "Az imént írtam le, hogy a reggeli ébredést összekötne a kávéval felhasználói hiba."
    Gyakorlatilag nem ismerek olyan embert, aki kávézik, és nem ezzel indítja a napját. Gyanítom, ez a jelentős többség, de nincs rá statisztikám. Gondolom, az emberek jelentős része akkor ezek szerint "nem ésszel" fogyasztja. Jelentsen ez bármit is. :D

    "Azóta hosszú távú kutatások, kísérletek és a tudomány fejlődése is igazolta, hogy a kávé nemhogy nem egészségtelen, hanem nagyon egészséges."
    Ahogy írtam, a megfigyelést, amit évtizedek óta látok, hallok kávéfogyasztóktól, koffeinfüggőktől, azt a tanulmányok - amiket vagy a Starbucks támogatott anyagilag vagy nem :DDD - nálam nem írják felül. Valahogy a magas vérnyomás is felbukkan rendszeresen. De nem is kell meggyőzni, ez is olyan, amiben nem is nagyon lehet, meg jelentősége sincs.

    "Egy orvos barátom ennek kifejezetten a szakértője. Tőle ezt már húsz éve hallgatom"
    Gondolom ő is kávézik. De csak azért, mert "egészséges". :D

    Egyébként tényleg rohadt egyszerű: 2-3 hét, zéró koffein, kávé, csoki, kóla, energiaital, bárki kipróbálhatja. Ha nem függő az ember, nem történik semmi. Ha igen, akkor megfelelő vízfogyasztás, pihenés és kitartás. De gyanítom egy legurított kávéval végződne közben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák