Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Versus82 #6576 üzenetére

    Na, leszedtem én is a Killzone 2 demo-t, hasított lefelé, alig 20 perc alatt lent volt és települt is.

    Első benyomás: nagyon szép grafikailag, és a hangulata is ott van, remélhetőleg története is lesz és nem a szokásos sablon tárul majd elénk.

    Az első negatív dolog, amivel szembesültem azonban az az irányítás. Nem is a gombkiosztás, azzal szerintem semmi baj nincs, az általad említettel ellentétben nekem pont az alapkiosztás a kényelmes. Sokkal inkább a look-joy érzékenységével van a problémám. Tudom, állítható, de hiába toltam fel a sensitivity-t maximumra mind az x, mind az y tengelynél, ugyanolyan lomha maradt és gyakorlatilag alig tudtam ráérezni valamelyest a precíz célzásra a demo alatt. Nem értem, remélem a végleges verzióban ez azért normálisan fog működni, mert itt szerintem katasztrófa és igencsak ellehetetleníti az élvezetes játékot. Aki már játszott COD4-gyel, az tudja, mit jelent, amikor egy célzás precíz a játékban. Na, itt nagyon nem az.

    Ezt leszámítva a játék tetszik, simán vevő leszek rá, pláne, ha platinum árszint körül be tudom szerezni használtban, bár erre szerintem kisebb esély lesz, mert ha tényleg nagyot durran, akkor nyilván kevesebben fognak megválni tőle.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz he7edik. #6596 üzenetére

    Azért COD4-ben sem tudod futás közben szórni a frag-eket, sokkal inkább a fegyvernek van szórása és vállhoz emelve tudsz csak pontosan lőni, de futás közben ott sem tudod vállhoz tenni a fegyvert, sőt sprint közben a COD4-ben sem tudod használni a fegyvert, még csípőből sem tudsz úgy lőni, csak sétálás közben.
    Megnézném hogy csinálod COD4-ben, hogy "rárántasz az ellenre és fejes", mert még célzott lövéssel sem egyszerű ezt megtenni multiban.

    Jómagam is sportlövész voltam puskával hosszú évekig, tudom miről beszélek és hogy működik a fegyver a valóságban. Ami a Killzone 2 demojában van az nem más, mint egy elcseszett kontroller-érzékenységű vezérlés. Álló helyzetben sem tudok pontosan lőni vele, mert késése van a fegyvernek a kontrollerhez képest és vagy alulvezérlem, vagy túl. Nagy ritkán eltalálom, de ez így szar. Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Drapedro #6619 üzenetére

    Könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy ez egy másolásvédelem. Tekintve, hogy akár korlátlan számú ismerősödnek is tovább tudnád adni a letöltött játékot pusztán azzal, hogy egyik PS3 vinyójáról a másikéra másoljátok. Gyanítom ennek elkerülésére a Sony kitalálta, hogy a letöltött játéktartalmak csak úgy játszhatók, ha a gép előtte letölt valami indítókulcsot a network-ről, ami viszont csak annak a gépnek érhető el, amelyről megvásárolták. Nem tudom, hogy tényleg így van-e, csak tipp, de szerintem ez lehet a hátterében.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Def26 #6624 üzenetére

    Az oké, hogy a gép nála maradt, de a hálózati kapcsolat megszakadt a gépáthelyezéssel, így már nem tudja a futtatáshoz szükséges kulcsot online elérni.

    Ha viszont nálad net nélkül is működnek a megvásárlást követően letöltött játékok, akkor nem értem mi lehet a gond.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz nike_ #6645 üzenetére

    Szerintem csak e miatt nem. Mindössze 2 eFt egy 2 méteres HDMI kábel, ami tökéletesen megfelel még fullHD panelhez is.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Papa-Georgo #6642 üzenetére

    Sosem lesz belőle teljes értékű PC. Egyrészt nem nagyon van olyan oprendszer, amit kimondottan erre a platformra fejlesztenek, emiatt nyilván nem tud optimalizáltan futni rajta semmi, lassú lesz.

    Ezen felül pl. egy lemezt sem tudsz megírni vele, az archiválás így nehézkes. Ha PC kell, a PS3 árából simán összedobható egy alap gép, ami már - kompromisszumokkal ugyan - de játékra is alkalmas.

    szasanyi kollégával kell egyetértsek: pont a praktikussága veszik el azáltal, hogy asztali PC-t próbálsz csinálni belőle.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz nike_ #6648 üzenetére

    Gyakorlatilag teljesen mindegy, egy a lényeg: olyan helyen vedd, ami biztos, hogy nem szűnik meg, rendes garanciát ad, lehetőleg hivatalos Sony forgalmazó és nem bontott pakkot nyomnak a kezedbe (esetleg csak a gépet adják doboz nélkül). Szóba jöhet tehát az 576, MM, EW, STN stb. Én anno 576-ban vettem. Igazából teljesen mindegy, árban szinte mindenhol ugyanott van, inkább az dönt általában, hogy milyen pakkot választasz és az hol van raktáron.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Papa-Georgo #6651 üzenetére

    Arról nem is beszélve, hogy böngészni, levelezni az alap XMB PS3 oprendszeren keresztül is tudsz. Ok, dokumentumot kezelni nem nagyon, de különösebben nem is vágyom rá, hogy a kanapéban ülve szerkesztgessek dokumentumot az ölemben levő rádiós billentyűvel és meresszem a szemem a plazmára.

    Szerintem el kell fogadni, hogy a PS3 egy célhardver, játékra, fotónézegetésre, videó- és zenelejátszásra (alsó hangon netböngészésre) való. Ennyit tud, de ezt üzembiztosan, rendkívül gyors és komfortos módon. Aki ennél komolyabb dolgokra vágyik, annak kell a PC, legyen az laptop, vagy asztali gép.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #6681 üzenetére

    Pont ezért mondtam tegnap itt egy HSZ-ben, hogy én ma már kizárólag 576-ban, MM-ben, EW-ben, vagy STN-ben venném (ezért vettem én is 576-ban tavaly nyáron). Nem éri meg rizikózni, hogy ha garis zűr lesz, akkor mennyibe fog fájni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz nike_ #6722 üzenetére

    Ha egy hónappal ezelőtt veszed, akkor pont kifogtad volna az akciót az 576 boltokban, akkor a kettőt kaptad volna meg 6.990 Ft-ért. Én így vettem a Burnout-ot, meg az NFS Carbon-t darabját 3.500 Ft-ért január közepén. Reméljük sűrűn lesz még ilyen akció.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz nike_ #6777 üzenetére

    Hát pedig én múlt hét pénteken (9 napja) az EU-Store-ról húztam le alig 20 perc alatt a Killzone 2 Demo-t. Nem volt egyik kategóriába sem betéve, kb. rögtön a nyitóoldalon volt, mint Latest.

    De erre utaltunk már akkor is:

    HSZ #6570

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    Segítsetek dönteni:

    - Mirror's Edge
    - Call of Duty: World At War
    - Star Wars: Force Unleashed

    Melyiket szeressem? Az első kettővel már játszottam, tetszettek, a SW demóját letöltöttem anno, az sem volt rossz. Igazából mindhárom tetszik, de most csak egyre volna keret. Melyik a legértékállóbb, illetve melyik nyújt szerintetek többet mondjuk játékidő terén. Igazából a szívem a SW felé húz, csak nem tudom van-e olyan jó, hogy megérje a polcra tenni (Jedi Knight-ok tetszettek), illetve hogy mennyire lehet kibékülni az irányításával. Ugyanakkor a COD4-et hihetetlenül sokat nyomtam multiban PS3-on (és nyomom még ma is), szerintem nagyon jó a multija, nem tudom a COD5 ilyen téren milyen.
    Mirror's Edge meg tetszett, csak lehet kicsit egysíkú, meg emlékeim szerint rövid is volt. Illetve itt nem tudom van-e normális multi.

    Esetleg még a Little Big Planet is játszhat, csak nem tudom mennyire feküdne nekem, a videók alapján elég körülményesnek tűnik és félek elalszok rajta.

    Szóval segítsetek dönteni!

    Kösz!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz wrathchild #6819 üzenetére

    A Vapor által javasolt megoldás nem jó neked, ugyanis az általa javasolt kábellel még mindig csak stereo-t tudsz kihozni a gépből, és ahogy elnézem Te pont azt szeretnéd, hogy 5.1-ben szóljon a PS3.

    Sajnos a PS3 analóg kimenetén (AV) keresztül csak stereo-ban tudod rákötni bármire is, az 5.1-hez vagy HDMI-n, vagy optikai kimeneten keresztül kell csatlakoztatnod egy erősítőhöz, ami tudja e két digitális interfész valamelyikét fogadni.

    Az AV-n keresztül való stereo csatlakoztatást viszont gond nélkül meg tudod oldani, ehhez nem kell semmilyen drága kiegészítő kábelt venned, ugyanis a dobozban kapsz a PS3-hoz egy AV-kábelt, aminek az egyik vége a speckó soktűs, PS3-ba dugható csatlakozó, a másik vége pedig 2 db RCA a hangnak, 1 db RCA a képnek. A hangot bekötöd a két RCA-val a házimozi-szettedbe, a képnek meg veszel 2 eFt-ért egy HDMI-t, azzal kötöd a TV-hez (ha tudja fogadni), a menüben beállítod, hogy a kép a HDMI-n, a hang az analóg AV-n menjen stereo-ban, oszt jónapot.

    Ha nincs HDMI-csatlakozó a TV-den, akkor jöhet szóba a Vapor által javasolt kábel, amin ugyan még mindig csak stereo-ban fog szólni a PS3, de legalább a kép jobb lesz, mintha csak az 1 db RCA-val vinnéd át.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz nike_ #6818 üzenetére

    Hát, kösz a tanácsokat srácok, asszem még alszom rá egyet. Vagy SW: TFU, vagy CoD5 lesz belőle.

    Vagy ME...? Áhhhh... Picsába, hogy nem vagyok milliomos. :O

    Végigtolom még egyszer a demoikat, hátha az segít a döntésben.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz anulu #6842 üzenetére

    Nem leszek népszerű ezzel a HSZ-szel, de felvállalom: vegyél inkább igazi gitárt és tanulj meg gitározni! Én ezt tettem 13 éve és nem bántam meg, szánalom ez a Guitar Hero, meg a körülötte levő hype. Sokkal nagyobb örömet szerez, ha tényleg megtanulsz hangszeren játszani, minthogy egy ilyesmivel vacakolsz, aminek hírből sincs köze a valósághoz. Én pl. lazán eljátszom a Metallica gyakorlatilag bármelyik témáját/szólóját, nehogy azt hidd, hogy különösebb ördöngősség. Ha egy kis érzéke van az embernek a hangszerhez, akkor onnantól kezdve csak tanulás, rutin és gyakorlás kérdése az egész. Árban sem vészesebb kezdetnek egy belépő szintű akusztikus gitár, mint amennyiért a GH3-at vetted, de később az elektromos gitár is megáll egy kis gyakorlóerősítővel, meg egy alap effekttel akár 100 eFt alatt is.

    Na, a problémádra reagálva: ha neked mégis bejön a GH3, akkor szerintem cseréltesd ki gariban, amíg van belőle, mert ez így tuti nem normális működés! Esetleg előtte próbálkozz magas miliamperszámú tölthető akksival, ha van olyanod!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz tiv83us #6854 üzenetére

    Persze, ez mind szép és jó, de ezt úgy mondod, mintha az ember nem azért játszana hangszeren, hogy kikapcsolódjon, szórakozzon, bulizzon és mintha az nem ügyességi "játék" volna. A fegyveres hasonlatod meg szerintem egyenesen blődség, a kettőnek köze nincs egymáshoz.

    Ha a GH3 ügyességi, akkor egy igazi hangszer pláne az, ráadásul egy hangszerrel még a saját kreativitásodat is kiélheted, amiben a GH korlátoz.

    Amúgy ha én pl. egy nehéz munkanap után Blackened-hez kapok kedvet, és nincs a közelben egy zenésztárs sem, akkor benyomom a valós hangkészlettel megtámogatott GuitarPro5-be a kottáját, lenémítom a gitársávot, a PC játssza a dob/bass/másik gitár riffjét, én meg rájátszom a saját partitúrámat és máris kész a tökéletes zenekari hangzás anélkül, hogy négyen bezsúfolódnánk a srácokkal a próbaterembe. Tökéletesen szórakozok én is olyankor, a szomszédaim már nem biztos. :)

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz tiv83us #6857 üzenetére

    Szerintem olyan 2 év után már simán mentek komplexebb (pl. tapping-technikás) szólók is, szóval nem olyan nagy idő, ha valaki komolyan gondolja.

    Azt nem is vitatom, hogy a konzol teljesen más és egy könnyed kikapcsolódás, igen, erre valók a konzol-játékok (á la FPS, kaland, akció, RPG stb.), de ez a rhythm-instrument irányvonal szerintem elég kínos. Persze, nyilván ez is lehet szórakoztató, de zenész szemmel elég szánalmas.

    A hangszervásárlás/zenetanár-látogatás növekedési tendenciája már hosszú évek óta érezhető, ezt én inkább az elektronikus média (lásd MTV, egyéb zeneadók) utóbbi 15-20 évben elért hatásának, illetve a hangszerpiac sokrétűvé válásának és az olcsóbb termékek megjelenésének tudnám be, mint az ilyen típusú játékok megjelenésének, habár nem kizárt, hogy valaki ezért ragadjon igazi hangszert, de szerintem az ilyen esetek száma nem is mérhető.

    Azt én is írtam előbb, hogy egy komplexebb hangszer-kombó már 100 eFt-os nagyságrendet közelít, de ha azt veszed egy PS3+HD-TV+GH3 még többe fáj. Ha már megvan, akkor oké, de továbbra is fenntartom, hogy sokkal kevésbé kreatív dolog és szerintem nem is olyan szórakoztató (mondom úgy, hogy már játszottam GH3-mal). Nade ez a "vita" már túlmutat e topic keretein, ha gondolod, akkor priviben folytassuk, mert a nagyérdeműt nem biztos, hogy érdekli. :)

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Orient84 #6954 üzenetére

    Kb. két gombnyomással tudod párosítani a menüben a megfelelő menüpont alatt. Utána többet sosem kell párosítani (max. vinyócserénél) és simán el is tudod indítani vele a PS3-at Standby-ról is és nem csak a PS-gombbal.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sakab #7039 üzenetére

    A PS3-at soha nem fogod tudni teljes értékű PC-ként használni. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem tudnál filmet, zenét lejátszani róla, de csak bizonyos kompromisszumokkal fog menni a dolog. Filmeket WiFi-n, UTP-n tudsz másolni a PS3-ra, de azzal számolj, hogy a PS3 feliratfájlokat nem kezel, ezért ha egy ilyen DivX-ed/Xvid-ed van, abba bele kell égetni a feliratot. Ugyanez a helyzet az .mkv-fájlokkal: először át kell őket muxolni .vob-ba és közben beléjük kell égetni a feliratot. A DTS-t természetesen lejátssza (SACD-t viszont a legtöbb PS3 nem), viszont a DTS-t (ahogy az összes többcsatornás hangot) csak optikai, vagy HDMI kimeneten keresztül képes kiadni.

    A vinyócsere egyszerű: kiveszed a régit, beteszed az újat (notebook SATA2 5400 rpm legyen), a PS3 leformázza azt és ezek után kéri azt a firmware-t pendrive-on, ami már előzőleg fent volt (vagy újabbat). Ekkor fölpakolja az új rendszert, és mindent be kell állítanod újra. A játékmentéseket a régi vinyóról célszerű a folyamat előtt lementeni pendrive-ra és majd onnan vissza TELEPÍTÉS UTÁN az új vinyóra. Nem a betétel előtt, ahogy azt nike_ javasolta, mert a PS3 leformázza a vinyót, ha nem talál rajta rendszert! A telepített PS3 vinyót meg én már nem venném ki és tenném gépbe, nem tudhatod, hogy hova helyezné el a PS3 az adott fájlokat, és ha rossz helyre másolod PC-vel, akkor visszatétel után összeomolhat a rendszer.

    A CRT-ddel tudod használni, de ehhez szükséged lesz egy olyan Scart-csatlakozóra, amiből nem jön ki kábel, viszont a csatlakozó fenekén van egy RCA-bemenet (sárga) a kompozit képjelnek, vagy 3 darab RCA a komponens képnek. A kompozit képátvitel megoldható a gyárilag a géphez kapott AV-kábellel - gondolom a TV-den van sima RCA-képbemenet (az egy darab sárga RCA) - így ebben az esetben még Scart-csatlakozóra sincs szükséged. A komponens bemenethez viszont kell az említett Scart-csatlakozó és ehhez külön kell megfelelő AV-kábelt is venned a PS3-hoz, ami nem olcsó.

    Vásárlásnál csak arra figyelj oda, hogy normális helyen vedd (576, MM, STN) és legyen rá rendes garancia. A hibás példányról előre nem látszik, hogy az, úgysem tudod elkerülni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz nike_ #7051 üzenetére

    "Ha beleraksz egy noti winyót, amire előtte felmásoltad a dolgokat, akkor elérheted a cuccaid."

    Ezt írtad. Mielőtt beteszi a vinyót, teljesen fölösleges bármit is rámásolni, mert a PS3 automatikusan megformázza az új vinyót. A rendszer felhúzása után meg nem fogja tudni a filmeket/zenéket sem rátolni úgy, hogy visszateszi a vinyót a PC-be, mert a PC már nem ismeri föl a fájlrendszert. Csak WiFi-n, vagy UTP-n keresztül, esetleg lemezről/pendrive-ról. Vinyóátpakolással nem megy.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz megsemmisito #7055 üzenetére

    Csak másképp. Volt, aki mégse értette meg. Mondjuk ez nem a Te sarad. Visszaolvasni nehéz.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz karcsii #7059 üzenetére

    A PS3 böngészője szerintem korrekt. Normálisnak mondható az ablakkezelés (pl. képek új ablakban nyílnak), a sebessége szerintem bőven elfogadható, stream-videókat (youtube és társai) vígan játszik. Flash-es és javascript-es oldalak is működnek (többé-kévésbé). Könyvjelzőket kezel, cookie-kat fogadja, cache van, history-t tárolja, karakterkészlete, betűmérete változtatható.

    A csatlakozó szabvány RJ45, a WiFi-t sem ördöngősség összehozni (bár ez inkább router-függő).

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz nike_ #7312 üzenetére

    A Mirror's Edge nagyon egyedi és nagyon hangulatos játék, én mindenképpen azt javasolnám. Miután végigjátszottam (azért volt abban legalább 6-8 óra játékidő) rögtön kezdtem is elölről. Ötletes játék, gondolkozni is kell és abszolút nem a szokványos FPS, hogy mész oszt lősz.

    A GT5P annyira nem bejövős, nagyon monoton, unalmas, változatosság nulla. Ha már autós, akkor szerintem Colin McRae DiRT. Na az gyönyörű, változatos, sok versenymód és versenytípus van, a karriermód is mesteri, online versenyek is vannak.

    Szóval szerintem a Mirror's Edge időtállóbb darab. Én múltkor vettem használtan 5 eFt-ért és nagyon nem bántam meg, el sem adom az biztos.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Gebriel #7353 üzenetére

    "Eladtam a PS3 három nap után hív a srác, hogy lehalt a gép :Y
    Mondom 1,3 évet ment napi 8-10 órát ne viccelj már. Nem tudom, hogy a környezeti változás vagy mi, de valami kifingatta a gépet :((( "

    Ehhh? Szerintem Te ne viccelj már! Napi 8-10 órát ment a géped 16 hónapon keresztül és csodálkozol, hogy elszállt? Én nem csodálkoznék ezen, ez becsületére válna bármelyik konzolnak, ami ilyen összetett, mint a PS3. Azért ez nem egy PC, ami 24/168 órában is mehet évekig. Az én PS3-mam jó ha 2-3 napon megy egy héten, akkor is max. olyan 2-3 órákat. Munka és egyéb szabadidős tevékenységek mellett ennyire futja, ez szerintem normális dózis. A napi 8-10 óra abnormális szerintem átlagember-szinten, ez már társadalmi kapcsolataid rovására megy, pláne ha emellett még dolgozol is.

    Szerintem kijelenthető, hogy megszolgálta az árát, nem kevés kellemes percet köszönhetsz neki.

    Amúgy meg már nem a Te bajod, meg nem is a Te bűnöd, nem várhatja el tőled senki, hogy garanciát vállalj egy ilyen idős és ilyen múltú vasra. Az meg, hogy pont azután pukkant el 3 nappal, hogy eladtad - szar ügy. Láthatta a vevő is, hogy működött rendesen amikor átvette. A használtcucc-vásárlás rizikófaktorának áldozata lett a vevő, akit amúgy sajnálok, de ez van. Hozzáteszem, hogy nem is vennék meg használtan egy ilyen idős elektronikai kütyüt, amiről ráadásul tudom is, hogy ennyit ment. Ezen felül gondolom nem is spórolt rajta annyit a vevő egy új gép árához mérten, mint amennyibe adott esetben a javítás fog kerülni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #7358 üzenetére

    Pontosan úgy van, ahogy mondod: nem ilyen egyszerű. Nézd, szép dolog az empátia, de egy ilyen idős gépnél, ilyen előélettel bármit is szavatolni botorság. Meg egyébként honnan tudhatnád, hogy a vevő 3 nap alatt mit csinált vele? Ha megfordítjuk a dolgot: az eladó meg így a vételárat és visszakapja a gépét működésképtelenül, amit már sehogy nem tud eladni.

    "Azt meg ne mondd már nekem, hogy te benyelnél 80k buktát 3 napos cuccnál (mondjuk, mert nem tudom pontosan mennyiért kelt el a PS3), mert hát így jártál, ez van."

    Ilyet nem mondtam, de épp ezért nem is vennék használtan olyan elektronikai terméket, amin már nincs garancia, mert tudom, hogy adott esetben mehetek a sóhivatalba, mert semmire nem kötelezhetem az eladót, PH! garancia ide, vagy oda.

    Pontosan ezért nem szoktam eladni a leharcolt cuccaimat, mert nem vállalok érte felelősséget, hogy épp nem két nap múlva szarik be. Rendszerint odaadom őket valamelyik ismerősömnek, akiről tudom, hogy örülne neki, max. megbeszéljük, hogy iszunk két sört és le van tudva az ellentételezés. Tudom, erre mondható, hogy egy PS3-nak még használtan is értéke van. Erre esetleg megoldás, hogy eladod egy konzolstúdiónak, ahol ők maguk vállalják a 3 napos garanciát. A PH! garancia szép dolog, egyet is értek vele, de egy ilyen gépre soha nem vállalnám be.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Gebriel #7360 üzenetére

    Én is erre próbáltam utalni, hogy szerintem itt a vevő felelőssége körül kéne kicsit szaglászni. Ki tudja hogy szállította, ki tudja mit hogyan kötött rá, ki tudja mit csinált rajta (pl. nyomott egy stress-test-et, mert azt hitte portalanító üzemmód ugye).

    Arra meg, hogy SONY annyit tudok mondani, hogy volt már olyan fülesem a cégtől, ami 13 eFt-ba került, minőségi, zárt rendszerű fülbedugós volt, nagyon jól szólt, igen ám, csak 3 hónap után szétmállott a nyak mögötti vezetékrész. Fórumokon konzultálva több tulajjal kiderült, hogy nem egyedi a problémám és érdekes mód majd' mindenkinek ennyi idő után szarrá ment, pedig kíméltük. Szóval az, hogy valami nem olcsó és nagy név még nem garancia semmire. Szerintem nem keveset ment a géped, én örülnék, ha ennyit kibírna, bár én tized ennyit sem használom és már nekem is lassan egy éves lesz.

    A "leharcolt" szót úgy általánosságban használtam. Én is nagyon vigyázok a cuccaimra, a több éves telefonomon sincs egy karc se mai napig, de ettől még leharcolt, mert ment 3 évet. Az elektronika nem attól leharcolt, hogy összekarcoltad, hanem attól, hogy sokat ment, a kondik kiszáradnak, az IC-k megsülnek.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Gebriel #7360 üzenetére

    "Garanciát meg vállaltam rá, pont azért mert tudtam, semmi baja sincs..másrészt ez egy TERMÉSZETES DOLOG HA TISZTA LELKIISMERETTEL árulsz valamit."

    Ezt meg fölösleges úgy hangsúlyoznod, mintha arra buzdítottam volna bárkit is, hogy ne így cselekedjen, vagy mintha én nem adtam volna neked/bárkinek ilyen garanciát valaha is. Természetesen én is szavatolnám a portékám megbízhatóságát racionális időn belül, de egy PS3-ért semmilyen körülmények között nem vállalnék felelősséget, épp ezért mondtam, hogy nem is adnám el senkinek ilyen feltételekkel.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sakab #7365 üzenetére

    Az a vicc, hogy 70 eFt egy alaplap-csere, az új gépet meg már 89 eFt-ért megkapod, és pont a napokban olvastam valahol, hogy a Sony tovább csökkenti a PS3 árát.

    Hát, én az alaplapcserét tuti nem vállalnám be, pedig szeretek elektronikával bütykölni. Egyszer egész kazal videót néztem végig Youtube-on a PS3 szétszedéséről és összerakásáról. Hát mi mondjak, nem egy egyszerű Lego. Kis mütyürni műanyag csapok, amikből a videón ügyködő csóka is kifelejtett egyet-kettőt a végére és nem is jött rá, hogy honnan pottyant ki. Szóval nem olyan, mint egy PC-nél alaplapot cserélni, mert az tényleg 10 perc.

    Kis kedvcsináló/elrettentő video footage a PS3 szétszedéséről:

    PS3 disassembly Part 1.

    PS3 disassembly Part 2.

    PS3 disassembly Part 3.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz PhoenixK #7367 üzenetére

    Pedig nem kell sokat visszaolvasnod:

    HSZ #7323

    Az HSZ-ben van egy link, ami egy blogra visz. Idézet onnan:

    "Egyetlen egy dolgot kellett tennem, mégpedig írnom kellett a helyszínen egy garancia meghosszabbítási kérvényt, ami 8000e ft-be került, (akkor kell fizetni, ha visszajött a gép) így a javítás után újra élni foga az egy év teljes körű garancia. Tehát senkinek nem kell izgulni, ha lejárt a gari a gépére."

    Magyarul akár akkor is megtehető a 8 eFt-os hosszabbítás, amikor leadod a géped a Sony-hoz javításra.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz don_peter #7370 üzenetére

    Japánok azok, akik mellesleg nem arról híresek, hogy hülyék. Nem a szétkapás a nagy szó, azt egy kezdő műszaki technikumos öcsike is megcsinálja, szakszerűen összerakni meg gyanítom tesódnak se 5 percébe telt.

    A gépemet én is rendszeresen szétkapom-összerakom takarítási célból röpke egy óra alatt, de a PS3-mal ugyanezt akkor sem vállalnám be, pláne amikor korlátlanul hosszabbíthatod a garanciát és gyakorlatilag ingyen és bérmentve, szakszerűen javítanak neked benne bármit, sőt, még újra is tokozzák neked. Szerintem nem ér annyit, hogy rendelj akármennyiért egy alaplapot, ami ki tudja jó-e, ki tudja hogyan sérül meg szállításnál és ki tudja tudod-e problémamentesen cserélni.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sakab #7379 üzenetére

    Pontosan, hogy ebben az esetben áll fönn, mint ahogy azt a fenti blog-bejegyzésben is leírta a srác. Mivel 2007. 03. 13-án vásárolta a konzolt és ahogy a 2008. 12. 17-én kelt blog elején is írja, másfél év után adta be a gép a kulcsot, nem volt már garija, mert alapból 1 évet kap rá mindenki. Tehát lejárt a garija, bevitte, közölték vele, hogy írjon egy kérvényt a gari meghosszabbítása végett, így ugye nem fizettetik ki vele a cserealkatrészt, hanem a 8 eFt-ból megússza az egész mizériát. Írja is, hogy senkinek nem kell félnie, ha lejárt a gari a gépén.

    Hihetetlen, de miért írna le valótlant.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz babli #7387 üzenetére

    Én írtam, teljesen friss hír:

    Kevesebbe kerül majd a Playstation

    A PS2 ára most csökkent 130 dollárról 99 dollárra és ennek kapcsán előre láthatólag a PS3 ára is esni fog, mivel a Microsoft csökkentette az Xbox360 árát.

    Ha van egy kis esze a Sony-nak, akkor csökkent valamennyit, hogy a válságtól sújtott embereknél növelje a vásárlókedvet.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz ,,no name" #7386 üzenetére

    Ezt most tapasztalati alapon mondod, vagy csak találgatsz?

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Peat;) #7420 üzenetére

    Na, kapásból kikérem magamnak a "elvakult fanboy" titulust. Felőlem a Sony ott dögölhet meg, ahol van, nem egy Sony cuccom ment már gallyra igen hamar, mint ahogy azt az általad önkényesen kiragadott HSZ-emtől pár HSZ-szel odébb is megjegyeztem, rohadtul nem mondtam soha olyat, hogy csak a PS3 és soha máskor semmilyen más konzol, ráadásul PC-n is játszom.

    Ettől függetlenül azért gondolkozz már el egy kicsit miket írsz: ha egy next-gen konzol, aminél ugye kicsit nagyobb igénybevételnek (nagyobb órajelek, sok mag, nagy hőtermelés) vannak kitéve az alkatrészek mint egy PS2-nél, napi 10 órát megy másfél éven keresztül gond nélkül az azért nem rossz. Ha egy izmosabb VGA-kártyát nyúzol ennyit, az is könnyen elpukkan.

    Ezt lehet nem szeretni, lehet betudni annak, hogy a gyártók hülyének nézik a fogyasztót, de ha egy kicsit jártasabb vagy az elektronikában tudod, hogy ez közel sincs így. Ezek kiélezett vasak, határon vannak járatva pont azért, hogy a mezei Pistikék magukhoz nyúljanak a gyönyörtől, amikor betolják a legfrissebb játékot a PS3-mukba. Ennyit tudnak és kész. Lehet, hogy egyesek szerencsések, mert kisebb hardverigényű játékot tolnak kisebb óraszámban, így nekik tovább tart a konzol.

    Ha már közgazdaságtant emlegettél: lassan 80 eFt-ra fog esni egy PS3 ára, ami azért maradjunk annyiban, hogy abszolút nem sok (egy jobb VGA kártya önmagában ennyibe kerül), még a magyar fizetésekhez képest se, amelyeknek átlaga jelenleg 150 eFt, tehát alig kerül többe egy PS3, mint egy átlag magyar havi fizetésének a fele. És ugye azt is tudod, hogy ez a gépet nem a magyar fogyasztóknak szánták, hanem a nálunk ötször többet kereső nyugati államok polgárainak, ahol ha elromlik a PS3, a gyerek a hétvégi Tesco bevásárlás során a végén még visszaszalad a polchoz és belecsap a kosárba egy új PS3-at és ebből a családi kassza nemigen vesz észre semmit, nem úgy, mint itthon.

    A Michael Moore-féle "multik összeesküvése a kisember ellen"-i logikádon pedig én is csak mosolyogni tudok, mert nem feltétlen minimális erőfeszítés kell ahhoz, hogy egy új technológiát alkalmazó termék ne csak 1-2 évig működjön, hanem hosszú idő és kísérleti periódusok. Ez például kitűnően lemérhető a TV-piacon, ahol már 6-8 éve megjelentek a laposTV-k (LCD, plazma), mégis csak most jutottunk el oda, hogy már érdemes is beruházni rájuk és aki mondjuk 2005-ben vett ilyen TV-t, az két év után ugyanúgy cserélhette, ha jó minőséget akart, mert egyrészt vagy meghalt a TV, vagy csak simán nem volt jó a későbbi modellekhez viszonyítva. Manapság viszont már az LCD/plazma TV-k sem 1-2 évet bírnak, nekem elhiheted. A konzolpiacon ezt azért nehéz megoldani, mert nem jönnek ki évente új konzolokkal a gyártók és a legújabb konzoljaikba mindig a legújabb technológiát próbálják beleszuszakolni (lásd Blu-Ray, multiCore proci), amelyek még erősen korai tesztperiódusban vannak.

    Az meg, hogy kuncogsz a markodba a konzolgyártók fölött, vajmi kevéssé hatja meg őket: a Microsoft-nak asszem nem kell ecsetelnem az anyagi helyzetét, a Sony meg amit elveszít a konzol-szegmensén, azt bőven behozza a TV-in, telefonjain, egyéb készülékein.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz don_peter #7424 üzenetére

    Hidd el nekem, 150 eFt az átlag, és ez még nem is a reális érték, az még ennél is magasabb. Akár a KSH honlapot is megnézheted. Elárulom neked, hogy az országban mindössze 1,5 millió olyan ember van, aki normális adófizető és nem minimálbérre van bejelentve, ezek a közalkalmazottak és a köztisztviselők, meg egyes nagyobb cégek alkalmazottai.

    Mindenki más vagy minimálbérre van bejelentve, vagy még úgysem, pedig nem annyit keres, ebben biztos lehetsz. Nézzél már szét az utcán! Egy perc alatt hány olyan autót számolsz össze, aminek vételára magasabb, mint 10 mFt. Hát nem kettőt, de nem is ötöt, lesz az 10 is. Bizonyára az általad is említett 100 eFt-os jövedelmükből veszik az emberek hitelre a BMW-t, Audi-t, a 20 mFt-os terepjárókat meg Mercedes-t, ugye? Ébresztő ember!

    Ne abból indulj ki, hogy Borsodban, Szabolcsban, meg a Hajdúságban még tanyavilág, meg szegénység van. Azért látod őket nap mint nap a híradóban, meg a felső tízezerrel történő dolgokat, mert szélsőséges eset mind a kettő.

    Tévedés, nem tartozom a felső tízezerbe, korántsem, mondhatni épphogy az átlag körüli összeget keresem meg, de nekem minden megkeresett forintomból 51 fillér adóként meg a közösbe, világ életemben a tényleges összegre voltam bejelentve, minden év február közepén nyújtom is befelé az SZJA-bevallásom és erre büszke is vagyok, én joggal döngethetem a mellem, mikor azt mondom, hogy többet várok, mert én be is pakolom a pénzt a közösbe rendesen, ellenben azzal, aki papíron minimálbéren dolgozik és soha egy fillért nem lát tőle az állam.

    A TV-d meg akkor ezek szerint jó választás volt, de azért nézz meg egy mai TV-t a Tiedhez és meglátod, hogy miről beszéltem.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz don_peter #7428 üzenetére

    Na még ezt beírom így OFF-ként, aztán ha gondolod folytassuk privátban, mert meglincsel minket a többi PS3 topic olvasó.

    Nagyon sajnálom édesanyád, de szerinted miért jutott ilyen helyzetbe? Megmondom neked: mert nem csak az kell, hogy ő fizesse becsülettel egész élete során a járulékot, hanem a társasdalom minden tagjának ki KELL vennie a részét a közterhekből. Édesanyádon felül az ország alig 1/8 része fizet járulékot hosszú évek óta, vagyis ez azt jelenti, hogy 1 ember befizetéséből kell(ene) ellátni 8 embert. Szerinted ez reálisan kivitelezhető? Lehet szidni a mindenkori kormányt, a politikusokat, csak igazából azt kéne belátni, amit Te magad is írtál, hogy a mi társadalmunkkal, egészen konkrétan az emberekkel van a legnagyobb probléma. Ebben az országban mindenki egyik napról a másikra akar meggazdagodni, kezdi ezt úgy, hogy nem fizet adót és járulékot, majd mikor eljut oda, hogy maga is alkalmaz embereket, akkor nemhogy adót és járulékot nem fizet a saját vállalkozása és alkalmazottai után, de még rendes bért sem ad az alkalmazottainak, akik így megintcsak rákényszerülnek, hogy ne adózzanak. Igen ám, csak ha nincs bevétele az államnak, akkor miből tartsa fönn a kórházakat, közintézményeket, iskolákat, óvodákat, miből építse újjá az országot, miből legyen 5-ös és 6-os metró? Nem a törvényekkel van itt a baj, hanem magukkal az emberekkel. A törvényeket is ők hozzák. Érdekes, a szomszédos Ausztriában, vagy Németországban miért nincsenek ilyen szintű megélhetési problémák? Elárulom: mert ott kiközösítenek mindenkit, aki nem hajlandó részt venni a közteherviselésben, ergo ott nem birka a nép.

    Asszed ha nekem valami orvosi ellátásra van szükségem próbálkozok még az állami ellátással? A nagy fenét: privát fogorvosom, privát allergológusom stb. van, akiknél nem kevés pénzt hagyok ott, pedig mióta dolgozok becsülettel fizetem minden forintom után a TB-t, nem is tehetem meg, hogy ne fizessem. Aztán mi lesz ezzel a pár százezrünk által befizetett adóval: kifizetik segélyként a "rászorulóknak".
    Meglepődnél amúgy, hogy mennyi ember képes zsebből kifizetni egy 20 mFt-os autót. Erre is vannak statisztikák. BMW-t nem nagyon adnak havi 20 eFt-os törlesztővel.

    Ha valaki irigyli a nagy átlagnak számító, 100 eFt fölötti fizetésem, annak fel tudom ajánlani, hogy csinálja a nem kevéssé stresszes munkámat. Garantálom hogy egy hónap múlva sírva fog könyörögni, hogy mehessen vissza az irodából árkot ásni inkább, mert nem bírja a lépést tartani a határidőkkel, még ha reggel 8-tól este 20-ig bent van is.

    Egy szó mint száz: a hibát csak magunkban kereshetjük és csak a saját fajtánknak, honfitársainknak köszönhetjük, hogy ott tartunk ahol tartunk, annyit keresünk, amennyit keresünk és nem érjük utol soha a nyugatot. Ahhoz előbb fejeben kéne felnőni, de erre én vajmi kevés reális esélyt látok.

    Na, részemről befejeztem, mert ez már inkább egy, az "Élet nagy dolgai" topic-ba férne bele pl. és nem a PS3-ba.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Peat;) #7430 üzenetére

    Egy szót mondok neked: tömeggyártás.

    Ezzel szerintem mindent elmondtam. Régen, amikor még évi 1000 darab Hajdú mosógéppel ki lehetett elégíteni a lakossági igényeket, akkor volt idő rendesen legyártani, összerakni azt a készüléket. Benne volt az anyag (mert akkor még nem spóroltak semmivel), lelkiismeretes emberek rakták össze a gépeket.

    Manapság, amikor egy összerakó-gépsor percenként szar ki magából 1000 darab mosógépet, érezhető, hogy silányabb a minőség. Ehhez jönnek a megcsappant alapanyag-készletek, valamint a növelt fogyasztási igények és a gyártók megnövekedett száma miatt minden gyártó kénytelen gyártási költséget csökkenteni, ezt hogyan tudja megtenni:

    - csökkenti a felhasznált alapanyag minőségét/mennyiségét
    - kiviszi a gyártási folyamatot valamilyen perifériára szorult fejlődő országba, ahol olcsó (és rosszabb képzettségű) munkaerővel szereteti össze a terméket
    - meghagyja a termelést odahaza, de a minőségbiztosítási folyamaton spórol (több selejt kerül ki)
    - többféle változatban dobja ki a terméket és egyes változatokból kihagy dolgokat.

    Pont az alaplapot hoztad példának, ami kiváló: az ASUS-nál a mai napig megvannak az egyes alaplap-típusokon belül a kategóriák (Pro, Deluxe, stb.). A különbség elsősorban a felszereltségben és a felhasznált anyagok minőségében van: az adatlapom alatt látható alaplap dobozán nagy betűkkel volt olvasható, hogy kizárólag japán kondenzátorokat tartalmaz, amik a gyártó szerint garantáltan mennek legalább 5 évet.

    Mindebből mi következik: a termékek életciklusa lecsökkent. Az életünk is felgyorsult az elmúlt 15 évben, nem is kicsit. Ebbe bele kell törődnünk. A konzol ilyen szempontból rossz példa, mert a konzolgyártók nem dobnak a piacra minden évben új készüléket, de adott esetben amikorra egy telefon, egy televízió, egy számítógép eléri életciklusának végét már pont meg is érett arra, hogy amúgy is lecseréld, ha egyébként még működne is, mert sokkal nagyobb tudásút, szebbet, jobbat kapsz. A mosógépem, hűtőm, mikrosütőm meg már legalább 4 éve megy gond nélkül (kop-kop-kop), szerintem 4 év múlva sem lesz velük semmi gond.

    Persze, a régi dolgok is csúcscuccok voltak a saját korukban, valamikor a C64 is csúcscucc volt és még a mai napig működhet, de beláthatod, hogy azok működése nem is emésztette fel őket annyira, mint a maiaké. Ott nem nagyon kellett azon izgulnod, hogy jaj beáll a venti a CPU-n és megsül a cucc. Na, a Hajdú mosógépek sem pörögtek centrizés közben 1200-as fordulaton, csak 400-on, meg nem volt bennük "fedélzeti computer", csak egy rohadt mechanikus programtárcsa. Jó, hogy megy 20 évig bakker.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz don_peter #7433 üzenetére

    Nem. Csak részben lehet igazad, pont ez a legnagyobb hiba itthon, hogy mindenki valaki másra vár, azt mondja, hogy majd ha fönt rend lesz, akkor majd én is... Ilyen mentalitással sehova nem lehet haladni. Nem akarok én senkit védeni, félreértés ne essen, de odafenn "csak" 386-an vannak, viszont akiknek meg normálisan kéne cselekedni valamivel több, mint 10 millióan. Ha makulátlan lenne is a politikai elit (szerintem a világon sehol sem az, az utópia lenne), akkor sem lenne rend, ha a polgárok nem viselkednek közösséghez méltóan. Ebben az országban senki nem vállalja föl, hogy hibás, mindig mindenki mást hibáztat, és mindenki arra vár, hogy a dolgokat majd a másik oldja meg, konszenzus pedig sosincs semmiben, mert ha ezt mondja az egyik oldal, függetlenül attól, hogy az jó vagy rossz, a másik oldal homlokegyenest az ellenkezőjét mondja. Ez a legnagyobb probléma ebben az országban. 10 millióan mennénk 20 millió felé.

    A válságból egy kiút van: növelni kell a vásárlóképes keresletet. Ez volt a megoldás '29-ben is. Beruházások, új befektetések, munkahelyteremtés, adócsökkentés, vásárlói kedv növelése. Aki ezt nem látja, az kérem vak.

    rb26dett: ezt a számot nem a kisujjamból szoptam, ha olvasol újságot, bújod a netet, láthatod, hogy ez jön ki a bevallott jövedelmek alapján. Ebben nyilván a politikusok fizetése is benne van, de az vajmi keveset nyom a latban, tekintettel arra, hogy (bár néha nem így érezzük) kevés van belőlük. Ráadásul gondolj bele, hogy a minimálbér sem annyit nyom a latban, amennyit valójában, ténylegesen keres az illető, tehát még magasabb is ennél az átlag.

    Na, de én tényleg befejeztem, mert szét-off-oljuk a topicot.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Peat;) #7437 üzenetére

    Egyébként neked elromlott 1 év után a PS3-ad, vagy még mindig megy? Mert abból, hogy pár embernek megdöglik másfél év után a konzol, még nem vonnék le messzemenő következtetéseket. Nem tudjuk, hogy ki hogyan használja a gépét (szekrénybe szorítva, 24/168 órában), ki mennyire törődik vele.

    Az Xbox esetében egyet kell, hogy értsek veled, az tényleg felháborító, ami ott ment gyártás címszó alatt, de legalább felvállalták, hogy javítják a gépet. Mondjuk szerintem ilyenkor alapvető, hogy visszahívom a hibás szériát.

    Szerintem a mai sorozatgyártás amiatt silányabb, mint a '90-es évekbeli, hogy sokkal több termék készül és a nagy számok törvénye alapján több termék közt több a selejt is.
    A gépesítés pedig szerintem nem jelent alapvetően jobb minőséget, az emberi tényező szerintem kell a gyártási folyamatba, ezt manapság már sok helyen csak a minőségbiztosítással pótolják. Ezzel szemben nagyon kevés olyan tömeggyártási folyamat van, ami teljesen gépesített.
    Ugyanabban az üzemben, ahol a prémiumnak nevezett Sony lejátszód is készül, készül elektronika a Tesco-s készülékekbe is, sajnos pont ezzel magyarázható a silány minőség, ha hiszed, ha nem. A minőségbiztosítás csak egy dolog, nem mész sokra a szúrópróbaszerű ellenőrzésekkel, meg a rendszeres felülvizsgálattal. Ezzel sem szűrhető ki teljesen a hibás gyártás, egy rossz gépbeállítás, ami csak néhány napos használat után jön ki a terméknél. Tudom, anno az egyik diplomamunkám a minőségbiztosítási rendszerek gyakorlatbani megvalósulása volt.

    Szerintem 3 évet ki fog bírni a PS3-ak döntő hányada, de ha nem is, akkor is töredékáron orvosolható a probléma.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz roliii #7439 üzenetére

    "A PC eleve azért rosszabb mert HD-ba nem nagyon tudtsz vele játszani , míg a PS3 jókedvűen szórakozásba elfuttatja a HD-t annak is két fajtáját a Limited és a Full HD-t."

    No, azért ez így nagyon nem igaz. Tudom, mert van PS3-mam is és PC-m is. A legtöbb esetben azt kell, hogy mondjam, hogy a PS3 grafikai színvonalban már bizony jócskán elmarad a PC mögött. Az adatlapom alatt látható konfighoz egy 24"-os Dell fullHD monitor tartozik és ugyanazok a friss címek (pl. F.E.A.R. 2, Mirror's Edge) sokkal brutálisabban néznek ki PC-n 1920x1080-as felbontásban, mint PS3-on és gond nélkül futnak max. részletezettséggel. A grafikai részletezettség adott esetben sokkal inkább kijön, ez nem is véletlen, hisz a gépemben egy tavaly megjelent grafikus kártya van, a PS3-ban meg egy alsó hangon 3 éves GPU figyel. Hiába a 7 mag a PS3-ban, a gépben levő két mag és 4 GB memória is tudja a dolgát és igen sokat levesz a CPU válláról a GPU a PC esetében.

    Abban van valami, hogy gépet kb. másfél évente célszerű upgradelni, viszont cserében folyamatosan futnak a legújabb grafikus vívmányok (azért a DirectX 10 dolgai nem szarok, na), míg a konzol egyre inkább elmarad a PC-től az idő haladtával. Pénzben ez nyilván nem ugyanott van, ahol a konzol, bár a konzolra meg a játékokra fizetsz ki egy valag pénzt, PC-re rövid idő után nagyságrendekkel olcsóbbak a játékok. Persze, használtan kell venni, de akkor is. El lehet adni a konzoljátékot? A PC-set is.

    "Limited HD"

    Ilyen nincs. HD-Ready van meg fullHD. Egyik mondjuk 1280x720p, a másik 1920x1080p.

    Ettől függetlenül teljesen más konzolon játszani, mint PC-n, sokkal nagyobb élmény, márcsak azért is, mert a PS3-mal nem 24"-on játszok, hanem 42"-on. Viszont bizony sok esetben leesne az állad, ha látnád az új játékokat PC-n futni fullon, aztán megnéznéd PS3-on és bizony elszomorodnál.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz bwoay #7445 üzenetére

    Hát, őszintén szólva én a visszahívást úgy gondoltam, hogy addigra, mire visszahívja azért képes megtalálni a hiba forrását és azt képes orvosolni is. Ellenkező esetben természetesen semmi értelme nincs a visszahívásnak. Ebből is látszik, hogy tényleg komoly konstrukciós probléma állhat a dolog hátterében. A garancia dolog persze ad egy megnyugvást, de akkor is fura azért, hogy még egy évet sem bír ki a gép és rohangálsz vele, mint pók a falon. Egyrészt idő, másrészt ideg, harmadrészt fáradtság, negyedrészt bosszúság. Azért azt nem mondhatod, hogy nem esne jobban egy olyan box, amivel 3 évig garantáltan nincs is gondod.

    A PS3-nál sincs feltétlen úgy, hogy vársz rá egy hónapot és egy valag pénzt otthagysz, lásd a múltkori blogbejegyzést, ahol a sráccal "csak" 8 eFt-ot fizettettek a lejárt garis gépének javítása után, garikiterjesztés címszóval és rögtön, ott helyben kapott is cseregépet arra az időre, amíg javították neki a sajátját. Pedig ez a Sony Magyarország volt.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz tacsk0 #7449 üzenetére

    Amelyik szimpatikusabb, vagy amelyikre van pénzed. Vagy leginkább amelyikre szimpatikusabb a játékkínálat.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Peat;) #7448 üzenetére

    Hát, azért szerintem nem említhető egy lapon a meghibásodott X360-ak és a PS3-ak száma. Előbbiből sokkal több megy gallyra. A PS3 szervizelt példányaira pedig én még panaszt nem hallottam. Nem úgy a javításból visszatért X360-akra.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz bwoay #7452 üzenetére

    Még mindig nem érted. Az a bosszúság, hogy nem telik el úgy év a 3 éves garanciaperiódus alatt, hogy ne lenne szervizben a géped. Nekem már ez önmagában bosszantó, mert akárhogy is készül el hamar, nem kell vele rohangálnod, van 2 hét, amikor ha szeretnéd, ha nem, de nem tudod használni a gépet. Mivel nem lakok olyan messze a Sony egyik központi szervizétől, ezért nekem édesmindegy, hogy jön-e futár, tovább tart megvárnom, meg alkalmazkodnom hozzá, minthogy fél óra alatt megjárom az utat gyalog a géppel a hónom alatt oda-vissza. Ráadásul ad cseregépet is. Ennél nekem jobb nem kell, de remélem, hogy 3 év alatt nem is lesz szükségem még erre a fél órás sétára sem.

    Jó, tudom, aki vidéki, annak más a helyzet. Na ezért (is) jó pöstinek lenni.

    ...és ez teljesen más dolog, mint amiről Peat:) kollégával vitáztunk, mert az Xbox360-ak meghibásodása tényleg nem anyagfáradásra vezethető vissza, hanem egyértelmű konstrukciós hibára. Na, ez nekem is baszná a csőröm. Továbbra is fönntartom, hogy az szerintem más, ha egy gép (tárgyilagosan Gebriel PS3-a) napi 12 órát megy másfél évig és úgy fikkan meg.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz megsemmisito #7455 üzenetére

    Az egyik legfontosabbat kihagytad:

    Ingyenes online vagy fizetős.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz bwoay #7463 üzenetére

    Hát, egy biztos, a Sony garanciális hozzáállását csak akkor fogjuk 100%-osan megismerni, ha saját magunkkal történik meg, de erre inkább ne kerüljön sor és azért vonuljon nyugdíjba a PS3-munk, hogy átvehesse a helyét a PS4. Lassan 10 hónapos a gépem (40 GB upgrade-elve 250 GB-osra) és eddig kifogástalan (kop-kop-kop), csendes, nem melegszik, gyors, eddig tán ha kétszer fagyott, akkor is kb. valami hülye java-scriptes weblaptól. Minimum 15 játékot végigtoltam rajta, volt, amelyiket többször is, meg igen sokat multiztam. Eddig teljesen elégedett vagyok, leszámítva azt, hogy lassan tényleg minden multiplatform játék jobban néz ki PC-n.

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák