Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    válasz DM-Fan #7432 üzenetére

    Nagyon a végletét emelted ki a dolgoknak végig a vita során, azért nem egy hajdú mosógépre gondoltam :) , te a tankönyves tömeggyártást írtad le, de az régebben végbe ment mint 2003, kb azóta látok magam körül komoly problémákat. Úgy a 90-es évek elején/közepén gyártott mosógépek korában is már komoly példányszámot gyártottak le. A mai sorozatgyártásnak pont hogy minőségibbnek kellene lennie, amikor az emberi tényezőt (és így hibaarányt) leszorították és rendszerek százait dolgozták ki. A fejlődő országok alacsonyabb képzettsége manapság kifejezetten hibás következtetés. A minőségbiztosítási rendszerek korában amikor Kína már a legnagyobb márkáknak készíti akár a prémium besorolású dolgait...konkrétan a nem éppen olcsó sony mp3-am is kínai, de olyan a minősége fizikailag amivel rég találkoztam (a815 asszem a neve). Az anyagokban egyetértek, ami tök tudatos dolog a gyártó részéről. Verseny van, "muszáj" csak aztán ha a noname fele annyiba kerülő is addig bírja akkor elgondolkodik az ember, hogy a márkanevet miért is fizettetik meg ha semmi előnyt nem hoz?
    Az erős verseny költségeit részben a fogyasztó állja, ez tény. Az hogy ezt ki mennyire viseli el azon vitatkozunk. Én nem viselem el, hogy 1 évre csökken ez az élettartam dolog, ezzel generálva nagyobb keresletet és piaci teret a gyártók számára. A 3 év nálam az elvárható (egyáltalán nem elrugaszkodott szerintem), te szerencsés vagy mert kevesebbet bosszankodsz. Én úgy látom, hogy ha egy sikeres gyártó elkezdi a rövidebb életű cucc gyártását a többi már boldogan követi. Sokszor árcsökkenés teljes mellőzése nélkül, csak a mai bürokratikus pénzpazarló belső cégfelépítést valamiből finanszírozni kell (ide is jöhet a sony). Itt be is fejeztem, szerintem mindkettőnk írásaiban vannak részigazságok.

Új hozzászólás Aktív témák