Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #8285 üzenetére

    Így van, 2,5"-os legyen, SATA legyen és javaslom, hogy ne 7200-es fordulatút, hanem csak 5400-est vegyél - ezt több helyen olvastam - mert egyrészt a 7200-esnek a zaja és a hőtermelése is nagyobb, másrészt a PS3 még az 5400-es írási/olvasási sebességét sem használja ki teljesen, úgyhogy emiatt fölösleges pluszköltségbe verni magad.

    Márkák közül a WD és a Toshiba vinyókat ajánlanám a PS3-ba, nem a legolcsóbbak, de nagyon tartósak és garantáltan semmi hangjuk sincsen. Én egy 250 GB-os WD-t tettem bele, semmi gond nincs vele azóta sem.

    Én ezt vettem:

    WD 2500BEVS - Western Digital Scorpio Blue 250 GB

    Amúgy gyárilag Seagate (LD25.2 40GB) volt benne.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz skylinelaca #8284 üzenetére

    A vinyócsere nem befolyásolja a garanciát, meg sem kell bontanod a gépet hozzá. Ez a menete:

    1. Először is töltsd le egy pendrive-ra az aktuálisan installált firmware-t, vagy egy újabbat és tedd bele a PS3\UPDATE könyvtárba (fontos, hogy a két könyvtár így legyen elnevezve).

    2. Mentsd le a PS3 eredeti vinyójáról a fájljaidat, amiket meg akarsz tartani (pl. a játékmentéseket célszerű). Csinálhatsz teljes backup-ot is pl. egy külső, USB-s vinyóra, vagy nagyobb pendrive-ra.

    3. Áramtalanítsd a PS3-at, majd szemből nézve a bal oldalán található kis műanyag ajtót egy műszerészcsavarhúzóval pattintsd le! Vigyázz, hogy a fedél ne sérüljön.

    4. A fedél mögött találsz egy kék színű csavart, ezt csavarozd ki! Az európai PS3-aknál nincs drótból hajlított kallantyú, hanem onnan, ahonnan a kék csavart kicsavaroztad, ki tudsz húzni egy kis fület. Ha ez kijjebb jött, akkor meg fog szorulni és ennél fogva tudod kihúzni a HDD tálcát a vinyóval együtt. (az amerikai verzióval ellentétben az európaiban nem keresztben, hanem hosszában van a vinyó és nem kell oldalirányban elmozgatni kihúzás előtt, hanem csak simán kifelé húzni).

    5. A vinyótálcából csavarozd ki a HDD-t (emlékeim szerint mindkét oldalon 2-2 csavar fogja), majd tedd bele az új HDD-t és csavarozd vissza! Jól húzd meg a csavarokat, mert különben rezonálhat a vinyó és hamarabb tönkremegy.

    6. Csúsztasd vissza a vinyótálcát az új vinyóval, amíg a helyére nem kattan! Told vissza a fület és csavarozd vissza a kék csavart.

    7. Pattintsd vissza a műanyag fedelet! Ezzel hardveresen készen is vagy.

    8. Kapcsold be a PS3-at, ekkor egy képernyő fog fogadni, kérni fogja, hogy adj neki egy pendrive-ot, amin a PS3\UPDATE könyvtárban ott van az előző vinyóval installált, vagy annál újabb firmware. Ezt megmutatod neki, elkezdi fölpakolni, majd leformázza a vinyót, újraindul és készen is vagy. Ennyi.

    9. Opcionális lépés, ha csináltál backup-ot, akkor azt fölteheted az új vinyóra/fölmásolhatod a kimentett dolgokat.

    Itt egy szemléltető videó is (ez már az európai verzió):

    PS3 HDD Replacement

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #8298 üzenetére

    Szerintem is elég amúgy a 160 GB-os, nekem sincs közel sem tele a 250 GB-os, pedig már én is telemásoltam a leggyakrabban hallgatott zenéimmel, van rajta egy-két HD film, plusz jónéhány játékdemo, plusz a telepítési könyvtárak/játékmentések.

    Viszont ár/érték arányban tényleg jobban jársz a 250 GB-ossal és végül is előbb-utóbb úgyis megtöltöd a nagyobbat is. Igaz, hogy azon nehezebb rendet tartani is. Szerintem a nagyobbat vedd, mert úgyis bánni fogod, hogy plusz 1.5 eFt-ért másfélszer akkorát kaptál volna. Meg ki tudja, hogy a jövőben milyen adatmennyiséget pakolnak majd föl a játékok (lásd. GT5 Prologe a maga szerény 5 GB adatával). Igazából pártolnám is, ha nagyobb adatmennyiséget pakolnának föl a játékok a vinyóra, mert talán így jobban kímélnénk az olvasót. A vinyócsere lényegesen olcsóbb és egyszerűbben kivitelezhető akár otthon is, mint az optikai meghajtó-csere.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz skylinelaca #8300 üzenetére

    Nem CD-t, hanem Blu-Ray-t (a PS3 játékok Blu-Ray-en vannak), de egyébként igen. Gondolj bele: a PS3 játékok nagy része pár MB-ot (általában max. 50 MB-ot, de van, hogy csak 5 MB-ot) telepít fel a vinyóra. Ellenben egy multiplatform cím esetén megfigyelhető, hogy egy PC-s install nem ritkán 15 GB. Namost gondolhatod, hogyha a PS3-mon csak 5 MB van a vinyón ebből a 15 GB-ból, akkor az azt jelenti, hogy minden egyes játék közben az olvasófej súlyos adatmennyiséget (adott esetben több GB-ot) kénytelen beolvasni a Blu-Ray-ről és úgy swap-peli azt a vinyóra és ezt mindig eljátssza. Nem is csoda, hogy sokaknak egy év után (vagy még azon belül) megdöglik az olvasóegység. Ellenben ha vinyón lenne az adat teljes egésze - akárcsak a PC esetében - akkor egyszer kéne beolvasnia azt a lemezről (installkor).
    Márpedig tuti nem menne a játék futási minőségének rovására, mert ugye ha Store-ból vásárolsz, akkor a játék teljes tartalma a vinyóra kerül és így sem szaggat.

    A HD filmek fölmásolására megoldás, hogy 4 GB-os szeletekre darabolod és akkor akár külső vinyóról, akár DVD-RW-ről is föl tudod másolni. Mondjuk én legtöbb esetben föl sem másolom, hanem PC-n megosztom PS3 Media Server-rel és onnan játszom le, úgyis megy mindig a gép, egyébként sem fogyaszt vészes mennyiséget. BaliJack említette, hogy ő PS3 Media Server-rel megoldotta, hogy 4 GB-nál nagyobb fájlokat is föl tudott másolni a PS3 FAT32-es vinyójára.

    Micsodaaa... 15 perc alatt ment át 700 MB? Hmm... nem valami erős a wireless kapcsolatod. Nekem ennyi idő alatt egy 4 GB-os rip is átmegy simán.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz skylinelaca #8302 üzenetére

    Persze, a wireless sebessége állítható, nem mindegy, hogy hogyan konfigolod a router-ed, illetve a PS3 Media Server-t. Az említett SMC router-t nem ismerem, nekem Linksys van, így ennek konfigolásában nem tudok segíteni, talán menj át a router topicba!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #8304 üzenetére

    Nem próbáltam rákötni a régit USB-n, mert nincs a célnak megfelelő külső rack-em/kábelem, de szerintem simán működnie kellene.

    Amúgy az van ráírva a gyári 40 GB-os vinyóra, hogy "Not suitable for laptop computer use". Itt ír is róla a Seagate:

    LD25.2 Series SATA 40 GB

    Aszongya idézem:

    "Applications:

    - Video game consoles
    - DVRs
    - Low-profile computing devices
    - Audio devices"

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz BaliJack #8314 üzenetére

    Akkor mivel magyarázod, hogy ha nem MediaTomb-ot használsz, akkor miért nem tudsz 4 GB-nál nagyobb fájlokat átmozgatni a PS3 vinyójára?

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz BaliJack #8320 üzenetére

    Emlékeim szerint DVD-DL-ről sem tudtam rá felmásolni ekkora fájlt meg gépről megosztva sem, mert ott meg fel sem tudta mérni, hogy mekkora a 4 GB fölötti fájl mérete. Lejátszani lejátssza gépről.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Norbesz23455 #8331 üzenetére

    Szerintem hülyeség. A HDMI kimeneten csakis HDCP-s tartalom fog kimenni, akár játékról, akár Blu-Ray-ről beszélünk, teljesen mindegy. Pont ez a technológia lényege. Csakis kompoziton, vagy komponensen keresztül tudsz olyan képjelet kihozni a PS3-ból, ami nincs védve HDCP által, azt viszont nemigen kötöd semmilyen monitorra, max. CRT TV-re, vagy a LCD-re/plazmára, de arra számíts, hogy ekkor a minőség (különösen kompozit) esetén elég kiábrándító lesz a HDMI-n keresztül elérhetőhöz képest.

    A srác az általad linkelt videón sem csinált semmi mást, minthogy a PC-ból kompozit video jelet (1 db sárga RCA) hozott ki és dugta be a tunerkártyába. Ez szép és jó, csak kb. olyan képminőséget fog produkálni a PS3, mint korábban egy PS2, full analóg lesz, tele képzajjal. Ha ezt utána kinyomod még valami nagyobb megjelenítősre, az siralmas lesz. Pont a lényege veszik el a konzolnak: a HD.

    Asztali DVD-lejátszóval hogy játszol le Blu-Ray filmet???

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #8335 üzenetére

    Nem, azok természetesen elvesznek, szóval nem úgy működik, mintha csak egy firmware update-et csinálnál. Mindent újra be kell állítanod. Teljesen szűz lesz a rendszer, mintha most vennéd ki a PS3-at a dobozból.

    Én biztos ami biztos, elraktam az eredeti vinyót úgy, ahogy kivettem, így bármikor vissza tudom rakni és akkor (nyilván az aktuális firmware-frissítést végigcsinálva) visszaállna az az állapot, ami a kivételkor fennállt. Egy kvázi akkori backup állás megmarad így.

    Igazából mindegy, mert ugye az ID-tulajdonságok (szerintem a trophy-k is) online tárolódnak, így gyakorlatilag csak a rendszerbeállításokat/fiókbeállításokat/játékmentéseket kell visszaállítanod, a letöltött tartalmak visszamásolása meg ugye nem létszükséglet.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz BaliJack #8355 üzenetére

    Még csak konvertálnod sem kell, mert emlékeim szerint ha a PS3 Media Server-nek az eredeti mkv-t mutatod meg, akkor real-time kódolással a PS3 azt is lejátssza.

    Egyébként meg nem hinném, hogy annyira probléma lenne a terrabájtos vinyók korában fenntartani 15-20 GB helyet ilyen célra egy partíción: mkv2vob-bal kb. 2 percig tart átnyomni a 2 órás, mkv-ben tárolt filmet a PS3 által is lejátszható mpeg2-be, aztán onnan meg mindenféle real-time kódolás nélkül le tudod játszani a PS3 Media Server általi megosztással, majd ha megnézted, letörlöd az mpeg2-t és ha nagyon ragaszkodsz az anyaghoz, akkor az mkv-t írod ki, amiből bármikor megismételhető a művelet kb. ugyancsak 2 perc alatt. Ha akarod, akkor még a PS3 vinyójára is áthúzhatod az mpeg2-t és ott is megmarad. Szerintem sokkal kisebb macera, mint felrámolni egy Linux-ot a PS3-ra (pláne az általad említett vinyó átpakolgatási-mizériával), amiről utólag kiderül, hogy nem is működik alatta a HD-lejátszás.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz BaliJack #8357 üzenetére

    Vágjuk át a gordiuszi csomót, neked egy ilyen kell:

    WDTV

    Tudom, ez is pénzbe kerül, meg külső vinyó is kell hozzá, de ez (szinte) tényleg mindent visz és nem kell vele szenvedni, telepítgetni, konvertálgatni. Bedugod, oszt megy!

    Persze, amúgy biztos vagyok benne, hogy kijönnek majd a kifejezetten PS3-ra optimalizált lejátszószoftverek tömkelege Linux alá, csak mire ez bekövetkezik, addigra szerintem a Sony is kidobja majd azt a firmware-t, amivel az mkv-lejátszás is megoldott lesz, ahogy tette azt annak idején a DivX-et is lejátszó DVD-lejátszóival. Sokáig adta a durcást (jogosan, mivel a Sony ugye kiadó is) és nem volt hajlandó mp3-at/DivX-et tudó lejátszót készíteni, majd mégis beadta a derekát. Így lesz ez az mkv-val is, miután a Blu-Ray a mai napig borzalmas eladási mutatókkal rendelkezik.

    Valóban nem kalkuláltam azzal az eshetőséggel, hogy valakinek lassabb gépe van, azzal valóban mindenhogy szenvedős a dolog, de jelenleg a PS3-mal is az és ezekhez viszonyítva az általam ajánlott WDTV még mindig a leginkább pénztárcabarát és elmebajmentes megoldás.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz BaliJack #8359 üzenetére

    Ha már a COD - World At War-nál tartunk: akinek van PS3-ra eladó ebből a játékból, az írjon privát üzenetet, mert szívesen megvenném tőle, ugyanis a COD4 az általam legtöbbet játszott játék PS3-mon és szeretném magaménak tudni a COD - World At War-t is.
    Ha tudtok valahol kedvező áron (nem kék Blu-Ray tokosra gondolok), akár használtban is, akkor jelezzétek ezt is priviben!

    Segítsetek legyetek kedvesek! Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Vazallus #8367 üzenetére

    No, ha már FPS, akkor a F.E.A.R. 2-t se hagyjuk ki a lajstromból! Igencsak odab*szósra sikeredett, mind grafikailag, mind játékélményre.
    Annyira nem PS3 specifikus FPS, de a Half-Life 2 - Orange Box-ot is vétek kihagyni, pláne, hogy lassan ingyen adják. Pedig szerintem az évtized játéka.

    TPS-ként meg a Mirror's Edge is megér egy kört.

    Mindemellett bele sem merek gondolni, hogy mennyi nagy cím jön hamarosan: COD - Modern Warfare 2, Bioshock 2, Uncharted 2, Wolfenstein, Gran Turismo 5. Jáááj, el lehet kezdeni kuporgatni rendesen.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    No, kis gyűjteményem gyarapodott korrekt áron egy COD - WaW-ral is. Szerintem kellemesre sikerült kis játék ez is, akárcsak a COD4 - Modern Warfare. A single játékmenet a már megszokott COD-stílus, agyon van szkriptelve de ettől függetlenül szerintem egész élvezhető - sok háborús film hangulata visszajön, bár azt tényleg nem értem, hogy most minek kellett visszatérni megint a II. vh.-hoz. Nemigen van már olyan II. vh.-s téma, amit ne dolgoztak volna fel valamelyik MOHAA, COD vagy BF játékban. Annyi más téma volna: I. vh., Vietnam, Öböl-háború, Koszovó, stb. Na mindegy, majd jön a Modern Warfare 2.

    Ami viszont kellemes csalódás, az az, hogy a COD4 legendásan jó multi-részét még tudták tovább finomítani. Bekerültek új challenge-ek, kicsit átszabták a pontrendszert, szóval kapott némi vérfrissítést a dolog. Egyik-másik map olyan hatalmas, hogy szinte lehetetlen a time-limit alatt teljesíteni score-limitet, annyira szétszóródik még 12 játékos is.

    Ezen felül a baromkodásnak indult Nazi Zombies minijáték szerintem nagyon jó és hangulatos lett, külön öröm, hogy ez is tolható multi-ban, co-op-ban.

    Az egyetlen idegesítő tényező az, hogy attól függetlenül, hogy megvettem-e hozzá a 3 DLC map-pack közül bármelyiket is, beledob olyan szerverszobába, ahol olyan map lesz a soron következő, ami map-pack-es és amikor a fél perc türelmi idő után elkezdődne a játék, akkor dob ki azzal, hogy sorry, de ez a map nem része az alapjátéknak, töltsd le a PS-Store-ból. Ezt a COD4-nél még sikerült kulturáltan megoldani és ott fel sem jön olyan map, ami nincs benne az alapjátékban.

    Ezt leszámítva a megszokott minőséget hozza a játék, aki szereti a vh.-s FPS-t (vagy a COD-széria eddigi bármelyik részét), annak kötelező vétel, nem fog csalódni.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Buldozer99 #8417 üzenetére

    Itten én ezt látom:

    Hardverapró - Maxshooter

    Ez a Maxshooter az XFPS nemde? Csakmert 11 eFt-ért adja a srác. Nem tudom megvan-e még neki, de egy próbát megér a részedről szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz PhoenixK #8419 üzenetére

    Ez mennyire ötletes! Nagyon művészi! Végre egy játék, amin nem kell felspannolni magad.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #8426 üzenetére

    Különösen úgy, hogy ha eleget gyakorol az ember, akkor controller-rel is szerez olyan gyakorlatot, amivel teljesértékű lehet a játékélmény.

    Ami viszont nekem nagyon kényelmetlen, az a Killzone 2 irányítása - legalábbis így a demo alapján. Nagyon nehézkes még úgy is, ha max. sensitivity-re állítom. A teljes játék is ilyen gáz irányítás szempontjából? Csakmert ha mondjuk a COD-szériát tekintem etalonnak (az szerintem nagyon precíz célzást tesz lehetővé, rendkívül jó a fokozatosság az irányításában), akkor a Killzone 2 katasztrofális.

    Szóval szasanyi, erre mit mondasz?

    Amúgy a következő címnél vacilálok, hogy Killzone 2, vagy Bioshock legyen, de nagyon erősen a Bioshock felé húz a szívem. Erősítsetek meg, ugye időtállóbb a Bioshock?! Én mintha több ötletet és aprólékosabb megvalósítást látnék benne így demo alapján.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    Mindhármótoknak köszönöm, hogy megosztottátok a véleményeteket a két játékról! :R

    Azt hiszem első körben Bioshock lesz a dologból. Háborús FPS-nek most úgyis ott van a frissen beszerzett COD - WaW.
    Ugyanakkor mozgatja a fantáziám a SW - FU is, nomeg a Mortal Kombat vs. DC Universe is. Nade mindent csak apránként, nem lehet ezt bírni anyagilag rohamléptekkel. :(

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz B-L-A-C-K #8433 üzenetére

    Én múltkor ugyanekkora Panasonic plazmát nézegettem. Gondoltam is, hogy mindjárt kettőt is rendelek... annyira baráti az ára. :( Bakker két lakás ára!!! Nooormálisak-e az emberek?

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #8441 üzenetére

    FPS-s ből a F.E.A.R. 2-t tudom ajánlani, nagyon jól sikerült. Nem tudom, hogy az első résszel játszottál-e, de nem létszükséglet a sztori megértéséhez.

    Ha szereted a horror-elemeket is tartalmazó, beszaratós FPS-t (mint amilyen mondjuk a Doom 3, vagy a Quake 4), akkor nagyon nyerő. Az irányított karakter gyakran hallucinál, víziók gyötrik, illetve paranormális dolgokkal is találkozik (pl. elhunytak szellemei) a biztonsági szolgálatok tagjain, illetve klón-katonákon, valamint az emberkísérletek során félresikerült mutánsokon felül. Az Aliens c. filmben látható kétlábú exoskeleton-hoz hasonló járművet is lehet vezetni több helyen a játékban, ami fel van szerelve gépfegyverrel, rakétával. Az elején - illetve később a játékban több helyen - csapatban mozogsz, azonban a csapt tagjai folyamatosan elhullanak mellőled.

    A multi része is korrekt, irányítása szerintem kiváló. Hosszra sem mondanám rövidnek, 10-12 órányi játékidőt lazán el lehet vele tölteni.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #8444 üzenetére

    Hát, Te tudod, a F.E.A.R. 2 ettől függetlenül annyira nem horror, mint mondjuk a Doom3 az, inkább a Quake 4-hez áll közel. Hozzáteszem, hogy grafikailag szerintem nagyon oda van téve, kicsit úgy érzem, hogy szenved is alatta a PS3, pedig csak 720p-s játék. Továbbá a játék fedezékrendszere valami brutálisan el van találva: szinte minden (aszalok, székek, padok) mozgathatók és felboríthatók, így ideális fedezéket nyújtanak. A terepet nagyon le lehet harcolni, törik minden, a falban még jó ideig füstölnek a lövedékek, szikráznak a fémfelületek, száll a por. Ugyanakkor az AI is nagyon kemény, az ellenfelek taktikusan mozognak, bekerítenek, használják a fedezékeket, ők is borogatják a tárgyakat, szórják a gránátot és ha kicsináltad őket is pillanatok alatt egy újabb osztagot küldenek rád. Némelyik tűzharcnál azt éreztem, mint pl. Bruce Willis a Die Hard első részében. Szóval vérbeli FPS, ez megspékelve hirtelen zenei felütéssel maguktól kinyíló ajtókkal, paranormális dolgokkal, némi horrorral. Szóval nekem nagyon bejött, bár én az első részt is szerettem anno PC-n, így azt is beszereztem PS3-ra is.

    Hát, akkor így hirtelen nincs más tippem, de augusztus 18-án jelenik meg a Wolfenstein, esetleg várd meg azt. A trailer-ek alapján sokan leszólják, mert Tech4-es motort használ (amit annak idején a Doom3, meg később a Quake 4) és sokak szerint nem elég szép. Hát nem tudom, szerintem a Doom3 még a mai napig szép, pláne fullHD felbontásban játszva, és azért azóta csiszolták is azt a motort és szerintem a legutóbbi trailer-ekben látottak alapján teljesen rendben van a grafika. Más kérdés, hogy érzetre milyen lesz, de nekem a RTCW anno nagyon nagyot ütött és amit eddig láttam az újból, a szerint hű marad az előzőekhez:

    Gamepod - Wolfenstein

    Szóval ha nem idegenkedsz az okkult dolgokkal megspékelt II. vh-s lődözéstől, akkor szerintem a Wolfenstein is jó vétel lesz - használtban egy hónapon belül.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz EkSYS #8450 üzenetére

    Áhhh... semmit nem tudsz vele kezdeni. Ez nem PC, ahol felhúzod a procit, vagy teszel még bele RAM-ot. Ez ennyit tud és kész.

    Nem szaggat azért, nem ez a helyzet a F.E.A.R. 2-nél sem, csak azt éreztem egy-két helyen, hogy itt több potenciál lett volna a programban, simábban is mehetett volna. Abszolút nem szaggat, nem laggol, csak kicsit lomhább, pár FPS még elfért volna, de abszolút nem zavaró.

    Leginkább a programgyártók kompetenciája, hogy megfelelően optimalizálják a PS3-ra a játékokat, mert azért nem gyenge ez a hardver, azért ne felejtsük el, hogy a Cell proci a maga 7 magjával azért nem piskóta. A GPU kicsit lehetne combosabb, de azért nem kell szégyenkeznie a rendszernek.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz bozsik84 #8495 üzenetére

    Nem felejtette el odaadni a hálózati kábelt, ugyanis nem jár ilyesmi a PS3-hoz. Teljesen átlagos ethernet LAN-kábel kell hozzá, nem crosslink, ahogy előbb itt írták. Vagy természetesen megoldható wireless LAN-on keresztül is. Ha mégsem jött össze, akkor valamelyik beállítást rontottad el (akár a router-nél is). Nézd át újra az összes lehetőséget! Próbáld ki közvetlenül netre kötni (hagyd ki a router-t a buliból), állítsd be az IP-t, DNS-t, ha kell!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz bozsik84 #8501 üzenetére

    Akkor valami az aljzattal lehet, vagy tényleg rossz kábellel próbálkozol.

    A MAC-address nincs "beállítva". Minden hálózati kommunikációra képes eszköznek (így a PS3-nak is) van egy gyárilag beégetett MAC-address-e. Ez olyan, mint az autóknál az alvázszám. Ha a router-edben be van állítva a MAC-address szűrés, akkor meg kell nézned a PS3-ad MAC-address-ét és hozzá kell azt adnod a router-ed setup-jában levő kivétel listához, máskülönben nem fogja engedni a PS3 felé a forgalmat. Ha közvetlenül kötöd a netre a PS3-at, akkor ezzel nem kell foglalkoznod, ezért írtam korábban, hogy próbáld közvetlenül a netre kötni.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz B-L-A-C-K #8503 üzenetére

    Nincs. Ezt max. akkor tudod megtenni, ha feldobsz rá egy Linux-ot és annak a saját böngészőjével netezel. Az XMB web-browser-ének még van egy-két gyerekbetegsége, de firmware-frissítéskor szokott olykor új feature-öket kapni, bízzunk benne, hogy fejlesztik továbbra is.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz B-L-A-C-K #8508 üzenetére

    Linux-ot nem használtam még rajta (nem őrültem meg), de BaliJack-nek van tapasztalata ez ügyben, olyan 1-1,5 hete írt itt pont a legfrissebb PS3-as linux-élményeiről.

    A nevedet tudtommal csak új account létrehozásával tudod megváltoztatni.

    Legjobb tudomásom szerint a PS3 Bluetooth-ja csak headset-ek kezelését, meg a Bluetooth-os távirányító kezelését támogatja, a fájl-mozgatást nem. Csatlakoztatni még tán tudnád is a telefont, de messzire nem mész vele: Settings - Accessory Settings - Register Bluetooth Device tudod megtenni emlékeim szerint.

    Jelszavamat még nem sikerült elfelejtenem, így nincs tapasztalatom arról, hogy lehet-e újat kérni és ha igen, akkor hogyan.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #8528 üzenetére

    2 eFt-ért is szokott lenni a MM-ban HDMI kábel. Sima Hama, 2 méter hosszú, Category 2-es, a célnak teljesen megfelel.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz skylinelaca #8539 üzenetére

    Sajnos vannak olyan játékok, amelyeken erősen látszik az élsimítás hiánya. Mondjuk spec. a GT5P pont nem ilyen, szóval lehet, hogy rosszul állítottátok be a PS3 kimeneti felbontását. A GT5P pont tud 1080p-t, szóval engedélyezni kell a PS3 beállításaiban és szerintem úgy nem lesz recés. Én is Panasonic plazmán tolom a PS3-mammal.

    A 30 eFt-os HDMI kábel gyakorlatilag parasztvakítás. Persze vannak jó minőségű kábelek, de itt a digitális átvitel miatt sokkal kevesebb jelentősége van, mint az analóg jelátvitelnél volt. Főleg nagyobb távolságra érdemes jobb kábelt venni. Ilyen célra (TV és a PS3/DVD/Blu-Ray közé) bőven elég egy sima mezei HDMI kábel is. A lényeg, hogy Category 2-es legyen, oszt jónapot, semmi különbséget nem látnál a drágább kábellel sem.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz don_peter #8651 üzenetére

    DiRT 2:

    Szerintem a menü nem ocsmány, csak szokni kell. Ha megtanulod, hogy mi hol van benne, akkor már minden ok, reflexből oda fordulsz, ahova kell. Inkább ötletesnek nevezném.

    A grafika szép, szerintem csiszoltak rajta az előző részhez képest, pedig már az is igen-igen szép volt, ez még szebb, hibátlan.

    Fizikai motorja mit sem változott, nem a legjobb, kicsit lomhának érzem itt-ott, nem kellően realisztikusan viselkedik az autó, de azért nem panaszkodhatunk, mert még mindig a jobbak közé tartozik a PS3 autós-játék felhozatalban.

    Törésmodell szerintem változatlan.

    Kellemes játék lesz ez... majd egyszer hazajön használtban 5 eFt-ból, annyit mindenképpen megér, az első rész is itt van a polcon, azt nagyon szeretem.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Lares #8658 üzenetére

    Felejtsd is el azt a monitort! Amelyik monitor nem tudja a HDCP-t, az nem fogja megjeleníteni a PS3 képét, a D-Sub -> HDMI átalakító ezen nem segít. (egyébként is én úgy tudom, hogy ezek az átalakítók pont fordítottak, vagyis analóg jelből csinálnak digitálist: D-Sub-ról jövő jelet alakítanak HDMI-re játszhatóvá - na az kb. ugyanannyira értelmetlen) Legalább DVI-bemenettel kell rendelkezzen a monitor és ezen felül HDCP-snek kell lennie, de legjobb, ha HDMI bemenet van rajta.

    40-45 eFt-ból már normálisnak mondható HDCP-s 22"-os monitort kapsz.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Lares #8666 üzenetére

    A Fujitsu-Siemens megfelel a célnak, mindkét HDMI bemenete HDCP-s. Itt egy nyúlfarknyi teszt róla:

    Fujitsu-Siemens SL 3230T

    40-50 eFt-ból nehéz kompromisszummentesen monitort venni, kb. 70 eFt-nál indul az a kategória, ami már játékra is nyugodt szívvel ajánlható.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz nosferatue #8674 üzenetére

    Nekem simán sikerült Eset Smart Security alatt PS3 Media Server-t használnom, jelenleg is megy. A Zóna- és szabályszerkesztőben mindent engedélyezz a MS-nek, az IDS és további beállításokban pedig az UPnP mindenképpen legyen bepipálva. Asszem ennyit kellett belenyúlni és hibátlanul megy.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz nosferatue #8679 üzenetére

    Hát, nincs tippem, mert még mielőtt a MS-t föltettem volna, elég sokat szenvedtem a Smart Security-vel, mire minden flottul működött, szóval lehet, hogy még akkor állítottam be valami olyasmit, ami a MS-nek is kell, ezt nem tudom. Szerintem a megbízható zónák körül keresgélj. Végül nekem sikerült olyan beállítást találnom, amikor a biztonság is maximális és mégis működik minden, aminek kell. Mindenképp úgy állítsd be a tűzfalat, hogy mindenre kérdezzen rá, ami forgalmat akar bonyolítani és majd akkor bepipálod, hogy szabály létrehozása és alkalmazása a jövőben.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #8680 üzenetére

    Na, ezt én sem értem. Mindenki gombhoz akarja venni a kabátot? Feleakkora értékű megjelenítőre kötik a PS3-at, mint amennyit maga a gép ér. Először egy jó megjelenítőt vegyetek emberek, aztán összejön majd a PS3 is! Egy 22"-os monitoron játszani a PS3-mal nem sok értelme van, ilyen erővel PC-n is játszhatna az ember, annak még sok esetben szebb is a képe a magasabb felbontás miatt. Legyetek türelmesek, én is kibírtam, hogy megjelenés után majd' 2 évvel vegyem meg a PS3-at, addigra lett meg csak a plazma. Nem bántam meg, hogy ezt a sorrendet tartottam.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz BaliJack #8698 üzenetére

    Kicsit OFF leszek, de nagyon szemléletes példát írok erre, tipikus magyar sajátosság:

    Rengeteg olyan embert látok, akik hatalmas autókkal járnak (BMW X5, Audi A4/A8, VolksWagen Passat, stb.), csilli-villi, 10-20-25 millió forintos kocsik, szeretnek könyékig kihajolni belőle, napszemüvegben illegetni magukat a forgalomban, utánadudálni/füttyögni a nőknek a volán mögül. Aztán egyszercsak azt látom, hogy befordulnak egy panelnegyedbe és negyedórát keresik a parkolóhelyet, majd letéve az autót felvonulnak a 30 négyzetméteres lakásukba, ahol adott esetben még az anyjuk is ott lakik velük.
    Ahol én lakom is rengeteg luxusautóval rendelkező fiatal titán lakik és arra sajnálják a pénzt, hogy havi 10-15 eFt-ért mélygarázsbeállót béreljenek maguknak ott, helyben, a házuk alatt. Nem. Neki pont jó, hogy kint áll a 20 milliós autója az utcán, tilosban, kitéve minden környezeti és emberi hatásnak. Aztán ha valaki megszólja ezért, vagy kár éri, még neki áll följebb. Arról már nem is szólnék, hogy a lakása sem ér közel sem annyit, mint az autója. Ezekre mondom én, hogy pénisznövelőként használják az autót és nagyon sok ilyen ember van. Nekem jelenleg nincs saját autóm, viszont van egy normális lakásom, ami biztosan többet fog érni, mint a jövendőbeli autóm, ha lesz egyszer, mégis boldog vagyok és leszek akkor is, pénisznövelő autó nélkül is.

    Azt akarom ebből kihozni, hogy az embereknek nincs egészséges értékrendjük. Ha megveszel egy konzolt, gyakorlatilag az önös érdekeid tartod szem előtt, hiszen - akárhogy is - de az mégiscsak egyvalamire alkalmas igazán: játszani. Hiába mondanám én a páromnak, ha nem lenne egy TV-m, de lenne egy PS3-mam, hogy "hú ugye de milyen jó, hogy van egy PS3-munk?", mikor úgysem ül le elé soha, ellenben TV-t és filmet nézni nagyon szeret velem.

    Magától értetődött - mivel egyrészt én is hihetetlenül szeretem a filmeket, másrészt a családban más is, harmadrészt meg mert még minidig alapvetőbb felszerelési cikk egy háztartásban egy TV, mint egy PS3 - hogy először TV-t kell venni, majd utána PS3-at. Ezt már csak az is ösztönözte, hogy sokkal másabb 42"-on játszani fullHD-ben, mint 22" előtt kuporogni.

    Amúgy közel sem olyan elérhetetlen a nagy TV, mint ahogy gondolod. Tavalyi szériás, kiválóbbnál-kiválóbb 42"-os Panasonic plazmákat vágnak hozzád már 160 eFt-ért, de idei 50"-os modellt is kapsz már 240 eFt-ból. 50"-osat! Azaz 127 cm képátlójút! Szerintem aki 90+ eFt-ot rászán egy PS3-ra, amihez nem mellesleg annyiba kerülnek a játékok amennyibe, annak nem hiszem, hogy annyira elérhetetlen cél lenne egy normális TV, mivel mindkettő luxuscikk. Szóval nem a mélyszegénységben élők veszik a PS3-at, no.

    Nem akartam senkit megbántani, csak a véleményem mondtam el korábban is. :R

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz skylinelaca #8705 üzenetére

    Csak megerősíteni tudom, másfél éve használom a jelenlegi Panasonic plazmámat és maximálisan elégedett vagyok vele. Emellett nagyon sok TV-t van lehetőségem kipróbálni és csak azt tudom mondani, hogy az idei plazmafelhozatal is brilliáns és hihetetlenül jó áron lehet plazmát kapni, amelyek brutálisan jó képpel bírnak. Szóval abszolút nem elérhetetlen álom ma már ez a dolog, csak rangsorolni kell tudni.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz BaliJack #8710 üzenetére

    Na látod, a Te értékrendeddel nincs is különösebb probléma, leszámítva, hogy magad is elismered, hogy "frankón elcsábított a PS3" egy nagyobb lakásberendezés közepette. Ez tulajdonképp nem is értékrendbeli hiba, hanem csak engedtél a csábításnak.

    Viszont írod:

    "Egyébként szvsz a PS3 nem luxuscikk, mert mások vagy ennyit, vagy sokkal többet költenek a PC-jük szintentartására 1-1,5 évente"

    Ezt ugye csak viccnek szántad? Mert arra hivatkozni, hogy a PS3 azért nem luxuscikk, mert egyesek annak az árát költik évente gépfejlesztésre... enyhén szólva is vicces. Ugyanis a PC (különösen az évente fejlesztett/szinten tartott) legalább annyira, ha nem jobban luxuscikk (ebben az országban, az átlag kereseti viszonyokhoz mérten sajnos az), mint a PS3. Szóval maradjunk annyiban, hogy mindkettő eléggé erősen a luxus-kategóriába tartozik és egy átlag magyar nem azon gondolkozik, hogy következő hónapban mit cseréljen le a PC-jében, vagy milyen játékot vegyen PS3-ra.

    Remélem azért hamarosan összejön a pénz az LCD-re (bár én rábeszélnélek a plazmára, aztán meg lassan az OLED-re). ;)

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #8711 üzenetére

    "Ettől függetlenül én is azt tartom, hogy nextgen konzolért és a hozzávaló játékokért annyi pénzt kiadnia mennyibe kerül, csak akkor érdemes, ha látom is azt (méretben is) amiért többe került. Ez a vizuális élmény az egyik legfontosabb érv a konzol mellett!"

    Ezt próbáltam én is kihozni a mondandómból a gomb és a kabát hasonlattal, ergo magam is pontosan így gondolom. Ilyen erővel akinek PC-je van, fölösleges konzolt vennie, hogy ugyanazon a monitoron játszhasson vele, mint amin PC-n is játszik ugyanazokkal a címekkel. Az egy-két exkluzív cím meg ugye nemigen ér annyit, amibe így a konzollal együtt belekerül. Ugyanakkor egy aktuálisan jól összerakott PC-vel ugyanúgy játszik az ember 2-3 évig, mint ahogy a konzollal is, utána meg már a konzol is kezd kevés lenni és butítják a multiplatform címek konzolos verzióit is vagy csak felbontásban, vagy grafikai elemek kihagyásával. Sajnos a PS3-on ez kezdettől fogva érezhető: alig van 1080p-s cím. Volt már olyan multiplatform cím nem egy, ahol a PC-s verziótól leesett az állam, a PS3-astól viszont nem. Viszont pont ezért a másmilyen játékélményen felül a méret marad a konzolnál, ami kárpótol és 22" bizony egy konzolnál nem méret. :(

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #8741 üzenetére

    Sajnos én is azt érzem, hogy nem nagyon érkeznek tömegével az 1080p-ben futó címek, amit anno annyira beharangoztak és némelyik multiplatform címnél (ami csak 720p-ben fut) is azt érzem, hogy a PC-men még fullHD felbontásban is valahogy könnyedebben fut. Nem tép, nem swap-pel PS3-mon sem, csak valahogy mintha PC-n zökkenőmentesebben és nagyobb framerate-tel szaladna ugyanaz a cím, ráadásul magasabb felbontásban.

    Engem nem érdekel, hogy ez abból adódik, hogy a programozók nem tudnak PS3-ra optimalizálni, vagy abból, hogy ennyit tud a vas, teljesen hidegen hagy. Azért adsz ki egy valag pénzt a szoftverre, hogy maximálisan élvezhető legyen. Ha ezt nem képesek hozni, akkor ismerjék be, hogy rosszul kalkuláltak a tartalék erőforrással és kész, majd a PS4 hozza az elvárható szintet. De ez a marketing duma, hogy "már közel járunk, hogy kihasználjuk a vas 100%-os teljesítményét" szerintem is uncsi. Ha ez így van, akkor lássuk, lehet bizonyítani, lassan 3 éves a konzol. Ha ennyi idő alatt nem voltak képesek megtanulni a programozók a magok tökéletes kihasználását és a maximális optimalizációt, akkor részben az is a Sony sara. Alkosson olyan rendszert, amit könnyű programozni, vagy pedig lássa el a játékkészítőket megfelelő szakmai segítséggel, képzéssel. Ha ebbe nem invesztál, akkor meg ne sírjon, hogy veszteséges a PS3 üzletág. Persze, hogy az.

    Szerintem meg az a nagy helyzet, hogy hiába erős a Cell, a GPU lomhaságát egy idő után nem tudja kompenzálni. Ha ez így volna, akkor a PC-kbe se kellene combos VGA-t vennünk, csak bele kéne csapni az alaplapba egy QuadCore procit, azt hadd menjen. Ott sem így van. Véleményem szerint már bőven elérte ez a konzol azt a határt, amit ki lehet hozni belőle, csak ezt fáj a Sony-nak beismerni. Ettől függetlenül biztos sok gyönyörű és élvezetes játékot kapunk még PS3-ra (pl. én az Uncharted 2-re nagyon kíváncsi vagyok), de véleményem szerint az ilyen játékok elkészítéséhez az kell, hogy alapvetően PS3-ra íródjanak és egy olyan banda készítse őket, amely az utolsó porcikájáig ismeri a gép minden darabját és tulajdonságát. A multiplatform címek (kevés kivétellel) szerintem egyre nehezebben fognak elvárható teljesítményt nyújtani PS3-on, különösen, ha megjelennek az új generációs grafikai motorok (pl. id Software - Tech5 motor). Nem véletlen, hogy a Crysis nem jelent még meg PS3-ra, össze is sz*rná magát alatta a gép.

    Ettől függetlenül számomra még mindig nagyobb élményt nyújt konzolon játszani, és nem csak a nagyobb képméret miatt. Van valami többlettartalma, mégha alacsonyabb is a felbontás és framerate.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Edgeri #8754 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy adott régiós lemezzel csak adott DLC tölthető le (jobban mondva letölthető bármelyik, de nem működik vele). Pl. nekem a COD - WaW (EU-s) lemezem termékkódjára hivatkozik az EU Store, hogy ez a DLC az ilyen termékkódú lemezekhez van. Más termékkódúakhoz nyilván másik régiós Store-ból kell letölteni a DLC-t, kérdés, hogy ott mi a választék, mert abban viszont lehet eltérés.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz revezehun #8758 üzenetére

    A legtöbb játék nem támogatja a billentyű és egér kezelését. Az XMB-ben működik, de amint elindítasz egy játékot, elég kétesélyes a dolog, de többnyire nem fog működni. Ehhez vannak különleges, PS3-hoz készült billentyűzet-egér kombók, illetve azok használatát lehetővé tevő kütyük, mint pl. az XFPS. Ezek ára azonban igen húzós és használhatóságuk sokszor megkérdőjelezhető. Szóval konzolnál még mindig a jó öreg kontroller a nyerő, azt kell megszokni. Ha ez megvan, utána nagyon jó.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz nike_ #8760 üzenetére

    Miért kéne lennie XFPS-ének? USB-n bármit be tud dugni a PS3-ba.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Plutor #8807 üzenetére

    Olvastam róla. Itt a PS hivatalos blogja, némi videóízelítővel az új feature-kből:

    blog.us.playstation.com

    Többen sírnak itt a blogon is, elsősorban a kinézet miatt: nagyobb ikonok, nagyobb feliratok, otromba fehér keret az XMB jobb felső sarkában, minden almenübe bepakolt PS Store ikon, ocsmány friends-lista, chat hiánya, üdvözlőlogó megjelenése, játékjindításnál Playstation 3 felirat és szignál elmaradása, stb.

    Szóval kicsit van zúgolódás, nem a legjobb ötleteket hozta le a Sony. Mondjuk szerintem a legtöbb dolog megszokás kérdése és mivel az emberben a régi rögzült, így elsősorban azt várja, aztán mikor mást kap, akkor furcsállja. Szóval néhány ezek közül szubjektív és ízlés dolga, viszont az, hogy instabil lesz a vas... hááááát, az már nem játék.

    Sajnos muszáj lesz frissíteni, ha online akarok játszani, márpedig ez nálam igen gyakori. Na, előbb gyorsan beszerzem a Bioshock-ot és végigtolom, ahhoz nem kell online mód, aztán addigra lehet, hogy kijön egy revizionált firmware.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #8851 üzenetére

    Öreg hiba, mert a plazma általánosságban szebb képet ad az LCD-nél pl. mozifilmek terén a naturálisabb színei miatt. Ezen felül PS3-hoz is sokkal inkább ajánlanám az LCD-nél, mert az LCD-k zöme input-lag-gol játék közben, a plazma viszont nem. Az LCD-k nagy hányadánál megfigyelhető az inhomogén fényerő, a körbevilágítás és a felhősödés, a plazmánál egyikkel sem kell számolnod. Arról már nem is beszélnék, hogy az olcsó- és középkategóriás LCD-ken felejtsd el a fekete színt. A plazmánál nem kell lemondanod róla. Ezen felül a foszforlag jelenséget is teljesen kiküszöbölték a Pana plazmáinál (ez konzolosoknak különösen előny), illetve a beégéstől sem kell már tartani. A fogyasztás terén meg megfordulni látszik a korábbi tézis: mivel a plazmák fogyasztása a képtartalom függvényében változik, az LCD-ké viszont konstans, ezért ma már egy átlag plazma fogyasztása nincs több 150-250 W/h-nál.

    Nem tudom miért lehetett gyenge amit láttál Panasonic plazmát, szerintem szarul volt bekötve, mert ha HDMI-vel kötöd a PS3-ra, akkor leesik az állad, olyan képe van. Gyere át a plazma topic-ba, és olvasgass, tudok ajánlani jópár plazmát, amikhez már nagyon baráti áron hozzájuthatsz.

    Tapasztalatból beszélek, magam is több, mint másfél éve vagyok Pana plazma tulajdonos, PS3-mal is folyamatosan ezzel játszom, valamint igen sok plazmát/LCD-t kalibráltam már másnak is. Ma sem vennék LCD-t, csakis plazmát, mert a jó LCD nagyon drága, ellenben a plazma nagyon megfizethető lett. Idei 50"-os (127 cm-es!) HD-Ready Pana plazmát megkapsz 240 eFt-ból és olyan képe van, hogy leteszed a kevés hajadat is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #8855 üzenetére

    Hát, én továbbra is azt mondom, hogy ott valami nagyon el volt cseszve, még azt sem tartom kizártnak, hogy szánt szándékkal. Meg azért ne egy üzletben látottak alapján próbálj pálcát törni egyik vagy másik technológia fölött. Én úgy 4 éve olvasok a témában, szaklapokat, külföldi és hazai fórumokat, magam is több száz készüléket megnéztem mindkét oldalról mielőtt meghoztam a döntést az egyik technológia mellett. Szóval nem ma kezdtem LCD-vel/plazmával foglalkozni, nekem is van mindkettő és habár nem ez a szakmám, de ki merem jelenteni magamról, hogy otthon vagyok a témában, tudom mi a különbség egy VHS/DVD/Blu-Ray képe között, de még az 1080p-s, 10 GB körüli mkv-t is megkülönböztetem vakteszten a teljesen tömörítetlen Blu-Ray-től. Ha gondolod, eljöhetsz és személyesen demonstrálom neked, hogy mit tud a Pana plazmám, analóg TV-adással, DVB-T-vel, DVD-vel, Blu-Ray-jel, PS3-mal. Garantálom neked, hogy többet LCD-re sem akarsz majd nézni. De mindenek előtt olvasgass kicsit a plazma topicban, olvasd el az új plazmatulajok véleményét és meglátásait.

    Ja, és legfőképp ne kapkodd el a döntést! De ezek után nagyon kíváncsivá tettél, hogy hol van az az üzlet, ahol ilyen gyér minőségű plazmákat találtál, mert én ilyet még nem láttam, bár az általános tapasztalat, hogy a nagy multi ezerfelé osztott forrást dugnak a TV-k seggébe (amely források gyakran analógok és helyből nagyon gány minőségűek). Javaslom keress fel egy Panasonic bemutatótermet ahhoz, hogy egy kissé objektívebb képet kapj!

    ui.: LG-t elvből nem vennék (még LCD-ből sem), az egyik legnagyobb számban meghibásodó termékekkel rendelkező gyártó.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz AXisBOLD #8853 üzenetére

    Ha nem veszel mást, akkor nem is fogod tudni rákötni. HDCP-s monitor kell a PS3-nak, ez pedig minimum DVI-bemenetet feltételez, a D-Sub-os megoldást felejtsd el!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz skylinelaca #8858 üzenetére

    Igen, én elsősorban - saját felhasználási körömet is figyelembe véve - plazmát ajánlanék, de egyértelműen nem lehet kijelenteni, hogy mindenkinek a plazma a megfelelő. Soktényezős a dolog: felhasználói szokások, felhasználás köre, elhelyezés, elvárások, rászánt összeg mind-mind befolyásolják a döntést.

    Ha komolyabban érdekel a plazma téma, akkor nézz át a plazma-topicba, ott az #1. HSZ-ben írtam anno egy kis összefoglalót a technológiával kapcsolatos tudnivalókról, amikkel nem árt tisztában lenni, ennek elolvasását javaslom első körben, mielőtt bármit is kérdeznél a továbbiakban. Ha konkrét modellek érdekelnek, akkor ott megtárgyaljuk, hogy mennyit szánsz rá, mire használnád, milyen messziről néznéd stb. és találunk neked alternatívákat.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz bwoay #8861 üzenetére

    Igen, de ezt arra az esetre szoktuk mondani, amikor valaki azzal érvel, hogy az LCD kontrasztaránya, fényereje néz ki jobban a nagyáruház bemutatótermében, ellenben a plazmával. De itt szasanyi azt írta, hogy egyenesen gyenge volt a képe (színminősége is), amit nehéz betudni a fényviszonyoknak, mert a mai plazmáknak világos nappal is gyönyörű képet kell produkálniuk még egy LCD mellett is, maximum nem rikítanak annyira, de nem is kell, mert egy megjelenítőnek nem az a dolga. Egyébként a többit illetően egyetértek, a plazma elsődlegesen este, egy sötét szobában mutatja meg igazán, hogy mit tud.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák