Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Pinochet #14935 üzenetére

    Ja, akkor sorry. Ebben az esetben viszont esetleg nézd meg, hogy nem nyomsz-e rá valamire, mert emlékeim szerint lehet delay-t tenni az audióba a PS3 lejátszásvezérlőivel (lehet, hogy rosszul rémlik, most nem tudod megnézni, de mintha lett volna ilyen). Lehet, hogy nálad alapból el van állítva.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mákos7észta #14945 üzenetére

    Nekem plazmám volt előbb és után jött a PS3, mondjuk én elsődlegesen plazmát szerettem volna, már vagy 5 éve olvastam és fórumoztam aktívan a témában, mire kijött a számomra megfelelő tudású, vállalható plazma. Ezek után fél évvel később megvettem a PS3-at is, szerettem volna hatalmas kijelzőn, HD-minőségben játszani. Nem bántam meg. Ma már nagyon jók a plazmák és árban is nagyon korrektek, ár/érték arányban simán verik az LCD-ket, képtulajdonságokban is jobbak, játékra is alkalmasabbak, ugyanis input-lag mint olyan a plazmán gyakorlatilag nem létezik és a beégés veszélye is igen erősen lecsökkent, a képernyő és a fényerő teljesen homogén, a fekete az fekete, a színhűség briliáns. Egy normális 50"-os, 2009-es HD-Ready Panasonic plazma (50X10Y) már 200 eFt-ért megkapható, egy korrekt 50"-os fullHD pedig 260-270 eFt-ból (50S10) kijön. Az idei szériák kezdő árai is mélyen a tavalyiak alatt mozognak: egy felső kategóriás Panasonic 42G20, 600 Hz-es fullHD NeoPDP plazma jelenlegi ára 265 eFt körüli - tavaly ilyenkor a 42G10 ára még olyan 350 eFt körül mozgott, tehát érezhető az arányaiban alacsonyabb ár. Ez a TV karácsonyra eléri a 200 eFt-os árat, 50"-os fullHD plazmát pedig 250 eFt körül simán tudsz venni karácsonykor. A 3D plazmák is bejöttek idén, mondjuk ezek ára jelenleg még fél millió forint fölött van.

    Én a helyedben a TV-t venném először és utána a konzolt - inkább a kabáthoz a gombot, mint fordítva. Persze lehetnek mások az igényeid, de egy jó TV már konzol nélkül is nagy élmény - már TV-t nézni is teljesen más egy ilyen plazmán, filmet nézni meg pláne, főként ha van olyan lejátszód (pl. HDMI-kimenetes DVD, valamilyen médialejátszó, BD-lejátszó), amivel meg tudod hajtani. A PS3 egyébként ilyen szempontból is jó választás, mert BD-lejátszót is kapsz a személyében.

    A Slim-ből akkor érdemes 250 GB-ost választani, ha azon akarod tárolni a zenéidet, filmeidet, fotóidat, mert játékokkal igazából elég nehéz megtölteni, mivel rendszerint alig pár megát installálnak. Ilyen esetben viszont célszerűbb a nagyobbat venni, mert 250 GB-os vinyót nem feltétlen kapsz annyiból, amennyivel többe került a 250 GB-os a 120 GB-osnál, bár ezt üzlete válogatja.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mákos7észta #14948 üzenetére

    Egyetértek MAXIMIZE kollégával, felejtsd el ezt a TV-t! Ez egy 2007-es Panasonic modell, ami akkor még ugyan jónak számított, de azóta már erősen túlhaladottá vált, 3 generáció jött ki azóta, mindhárom sokkal jobb tulajdonságokkal. Ez a modell még fogyasztásban is eléggé gyenge (300 W/h fölött eszik, pedig csak HD-Ready és 42", ma már az 50" HD-Ready-k sem esznek többet 150 W/h-nál), ráadásul elég sok panelhibás példány volt köztük (egy idő után megjelent a panelen néhány vastag színoszlop). Az ára meg egyenesen vicc, ez a TV 50 eFt-ot ha érne makulátlan állapotában, de ráadásul sérült.

    Sajnos van egy összeg, amit egy TV-re mindenképp rá kell szánni, ez egy normális plazmánál olyan 130-140 eFt. Ennyiből jelenleg megkapod a tavalyi Panasonic 42X10-et, ami minden tekintetben sokkal jobb az említett 42PV70-nél, 2 év gyári garanciát kapsz rá és Te veszed ki a dobozból, a 2009-es év legjobb Panasonic HD-Ready TV-je a 42"-os kategóriában. Ha ez nem fér bele anyagilag, akkor ott a kicsit olcsóbb 42C10Y 120-130 eFt közötti áron, még ez is korrekt választás. Mindenképp azt javaslom, hogy ha nem fér bele anyagilag, akkor várj még a vásárlással, és próbálj még kicsit hozzátenni, mert később csalódnál. Ráadásul a 42PV70 egy időzített bomba, bármikor bemondhatja az unalmast: harmadik évét tapossa és nem is volt egy megbízható TV és ha elpukkan, akkor a javíttatására annyit költenél, mint most amennyiért megvennéd, de már szerintem alkatrész sem nagyon van hozzá, garanciád meg már ugye nincs.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mákos7észta #14953 üzenetére

    Ok, megnyugodtam, hogy még nem lovaltad bele magad ebbe a 42PV70-be. :)

    A 42U10 a Panasonic tavalyi legolcsóbb, belépő szintű 42"-os fullHD plazmája. Azt mondom, hogy ennyi pénzért teljesen korrekt tudású készülék, 400 Hz-es Sub Field Drive-val, 900 soros mozgóképfelbontással, 5120 szürkeárnyalattal, 30.000:1 natív kontraszttal. A 160 eFt-ot mindenképpen megéri. Az 1,5-2 méter egyébként már pont az a távolság, ahol 42"-t feltételezve kezd elveszni a fullHD előnye, de természetesen nem beszéllek le róla, alapvetően árban már nincs nagy különbség, a BD-knél meg úgyis kihasználod, bár a PS3 játékoknál nagy eséllyel már nem, mert 95%-uk amúgy is csak 720p-ben hajlandó futni. Amúgy az idei szériák kezdő árai a tavalyi árakhoz mérten is barátiak és hétről hétre esnek, ha még vársz pár hónapot, esetleg az utolsó negyedévig, akkor az idei modelleket kb. a tavalyi modellek jelenlegi árán fogod megkapni. Tavaly óta is ment végbe fejlődés: még alacsonyabb lett a panelek fogyasztása, a kontraszt még tovább nőtt, illetve idén jelentek meg az első 3D plazmák is, amik hihetetlen élményt nyújtanak, épp a múltkoriban volt alkalmam kipróbálni egyet.

    Szerencsére a plazma üzletág az elmúlt 2-3 évben pont az mutatta meg, hogy mennyire nem kell még temetni ezt a technológiát (bár az LCD gyártóknak nagyon ez volt a szándékuk), úgyhogy érdemes követni ezt a szegmenst, én ma sem vennék mást, csak plazmát. Ha gondolod, nézz át a plazma topicba, olvasgass és kérdezz nyugodtan!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz SARKX #14957 üzenetére

    Hát, HD-minőségre ne számíts! :( Egy próbát megér, de jobban járnál még egy olcsóbb mezei LCD-vel is.

    A képátló egyébként ott van: 72 cm. Én lebeszélnélek róla. Ma már ne vegyél CRT-t, bármennyire is csábító az ára.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz ->Raizen<- #14976 üzenetére

    Hát, pedig szerintem sem fog ez működni soha. A PS3 csak HDCP-képes monitorokkal működik együtt normálisan, az pedig feltételezi a DVI vagy HDMI bemenet meglétét. Nem véletlenül találták ezt ki. Az általad leírt tünetek pont arra utalnak, hogy működik a PS3-ban a HDCP, a monitor viszont nem támogatja. Szerintem fölösleges is ebbe további pénzt ölnöd, mert sosem lesz tökéletes, gyakorlatilag olcsóbban kapsz HDCP-kompatibilis monitort (már 30 eFt-ból is kijön). A Youtube-ra meg mindenki azt tölt fel, amit nem szégyell, és mindenki olyan portékát árul, amit el tud adni. Ne dőlj be mindennek! Én még nem nagyon láttam olyat, hogy ez a megoldás normális képet adott volna.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz ->Raizen<- #14986 üzenetére

    Más forrásról nincs zavar az Asus monitorodat használva, szóval PC-ről hajtva tökéletes 1280x720 és 1920x1080 felbontáson is? Mondjuk gondolom ez utóbbit nem tudja a 19"-os monitorod. Akkor úgy tűnik sajna nincs mit tenni: monitorcsere. Esetleg a meglévő TV használata.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mazsika #14992 üzenetére

    Nem lehet benne HDCP, mert ha elolvasod a linket, amit adtam (meg a HSZ-t, amit írtam), ott egyértelműen az szerepel, hogy DVI, vagy HDMI csatlakozót feltételez a HDCP. A D-Sub nem digitális interfész, hanem analóg, semmi köze a HDCP-hez.

    Ha működik is valamilyen rejtélyes oknál fogva ez a kábel, akkor a minősége messze elmarad a HD-átjátszásétól, szerintem fölösleges vele szenvedni, kell egy normális megjelenítő. Ezért is írtuk többen valamelyik nap, hogy előbb a megjelenítő, utána a PS3, mert fordított esetben mindig szembesül vele az ember, hogy rossz volt a sorrend.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Edgeri #15006 üzenetére

    Nekem is pont ugyanilyenekből sorakozik pár torony, enyém középbarna színű, szerintem ennél korrektebbet nem kap az ember 9 eFt-ból (a középbarna ennyibe kerül, a fekete olcsóbb - 5.500 Ft). Ezen felül ilyen lebegőpolcaim is vannak pár darab, fekete színűek és a TV alatt és fölött is van belőlük (fölül lemezek, alul pl. center/DVD lejátszó van rajtuk). A DVD tárolás ezen sem gond: a két szélén könyvtámasz tartja a DVD-ket/Blu-Ray-eket a leborulástól. Ezek 110 cm hosszúak és 26 cm mélyek és 5 cm vastagok, 2.790 Ft-ból elég korrekt vétel szerintem.

    A toronynál egyébként a polcok elhelyezését Te állítod be: fémtüskéket kell a belső oldalon levő furatokba elhelyezni és így olyan távolságra teszed egymástól a polcokat, amilyenre neked tetszik, teszem azt Blu-Ray toknyira. Kb. 3 centinként vannak a furatok, de magad is fúrhatsz bele. A szabad furatokat meg úgyis takarják a lemezek, kívül meg ugye nincs furat, tehát nagyon dekoratív.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Morden24 #15012 üzenetére

    Ezért javasoltuk neked azt az Ikea-s tornyot, amit Edgeri kolléga is linkelt. Mint mondtam, ennek a polctávolságait Te állítod be, akár a BD magasságához. Egyébként meg ez atomstabil, falhoz kell állítani és a tetején lehet rögzíteni egy derékszögű alumínium pánttal a falhoz. Szándékosan sem tudnám megmozdítani őket, ráadásul 2 méter magasak. Ezen túl szerintem nagyon dekoratívak, elegánsak.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #15073 üzenetére

    Azért elég erősen döcög az a játék PS3-on is a videók alapján. Ok, nyilván nem a végleges, amit látunk, techdemo, meg minden, de én sem estem hanyatt a látottaktól. Ráadásul közel sem látok annyi részletet, mint az első Crysis-ban PC-n, pedig 720p-ben néztem a videókat.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Djuree #15072 üzenetére

    Konkrétan a PS4 jelenlegi megjelenési dátuma 2012 végére van kitűzve. :U Az info a Sony-tól származik.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kelzsoca #15078 üzenetére

    Az lehet, de nem ez volt a kérdés. ;) Az Xbox-nak szerintem ennél is több idő kell, hogy kijavítsák a konstrukciós hibáit (lásd az Xbox 360-at).

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kelzsoca #15081 üzenetére

    Igen, ezt én is olvastam. A Sony viszont pont igyekszik minél előbb szabadulni a nem túl alaposan átgondolt architektúrától, ezért is tartom valószínűbbnek, hogy előbb lesz PS4, mint új Xbox, hiába van (?) több tartalék a PS3-ban.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Djuree #15083 üzenetére

    "az fura lenne, nagyon közeli :U
    sztem az még jóval odébb van, a ps3-nak még fele sincs kihasználva :N
    "

    Mint mondtam, nem én találtam ki a dátumot, a Sony nyilatkozta ezt (linkeltem már itt a topicban a forrást), már látványtervek is vannak (ezt is linkeltem korábban), a technikai specifikációk még nem publikusak, illetve egy részük el sem dőlt még. Annyi bizonyos, hogy az asztali PC-k jelenlegi architektúrájához hasonló felépítésű lesz a PS4, és már a GPU is többmagosnak ígérkezik, nemcsak a CPU.

    Fele sincs kihasználva? Én inkább azt mondanám, hogy már most kevés a konzol, ezt már többször veséztük, nem is igen jelenik már meg 1080p-ben futó cím és a 720p-ben futókkal is vannak teljesítménybeli problémák, a grafika butításáról ne is beszéljünk.

    "hátha a pénzsóvár sony hajlandó lenne a box árának közelébe taksálni a ps3-at, mert amennyibe most kerül az azért vicces :U"

    Hát nem tudom, szerintem a PS3 ára jóval alacsonyabb, mint amennyit a benne levő hardver valójában ér, sőt, szerintem ilyen téren a Sony túlzottan is alulárazta a terméket. Más kérdés, hogy erre azért volt kénytelen, mert csúnyán megbukott a PS3 és közel sem hozta a hozzá fűzött reményeket, ezért kénytelen volt folyamatosan butítani a gépet hardveresen és terelni az olcsóbb árszegmens felé, mivel belátta, hogy a potenciális konzolvásárlók nem akarnak 160-180 eFt-ot adni egy konzolért - ugyanis ennyi volt eleinte az ára. A mostani 65-70 eFt-os ár szerintem bagó ezért a konzolért - tekintve, hogy egy normálisabb asztali Blu-ray lejátszó kerül ennyibe, márpedig a PS3 mint Blu-ray lejátszó is a jobbak közé tartozik, ezen felül ugye játékkonzol is egyben, tehát vastagon megéri az árát. Más kérdés, hogy én nagyobb teljesítményt várnék el tőle, de hát ennyit tud, szóval szerintem abszolút nem korai az a 2012-es megjelenés, sőt!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz papsZa #15091 üzenetére

    Pedig igencsak nagy különbség van, annak ellenére is, hogy tényleg van szórás a BD-filmek minőségében is. Persze mondjuk egy 24" méretű kijelzőn nyilván kevésbé mutat nagyot egy BD, mint egy nagyobb méretűn, de egyébként pont az LCD az a technológia, ahol igencsak kijön az, hogy az SD anyagok (DVD, DivX, stb.) mennyire gyérül néznek ki egy HD-anyag mellett. Plazmán pl. az SD anyag is igen jól mutat, de itt is igencsak látványos a különbség a BD javára. Nekem nagyon sok DVD-m van és vannak nagyon penge képminőségűek is köztük, de még ezek is elmaradnak egy átlagos BD képétől, pedig a DVD-ket is upscale-eltetem a lejátszómmal és így megy ki a jel a plazmára. Szép-szép, de a BD-nél indul be igazán a plazma panel is, ott jön ki, hogy mit tud a gép.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kelzsoca #15099 üzenetére

    Márcsak a felbontás miatt is. A régi filmeket is újraszkennelik magasabb felbontáson, már néha ez sokat jelent, de ugye a legtöbb filmnél nem állnak meg az újraszkennelésnél, hanem digitális utómunkát is végeznek: újrakeverik a színeket, szaturációt stb., fényerőviszonyokat, ergo szebb lesz a végeredmény. Egyes régi filmeket már DVD-re is újrakevertek így, már az is brilliáns volt, most meg pláne. A Technicolor filmek valami meseszépek tudnak lenni még 70 év múltával is. Szinte lejönnek a képernyőről.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz janicroft #15101 üzenetére

    Hát, pedig ez van. Az a nagy helyzet, hogy a játékkészítők egyre inkább olyannyira elvetik a sulykot a játékok fejlesztésénél, hogy még a PC-iparág - ami egyébként hihetetlen sebességű fejlődésben van - sem tud lépést tartani velük. Jó néhány új cím olyan VGA-t követel meg a teljes pompában történő futtatáshoz, ami még meg sem jelent, vagy csak épphogy (lásd. pl. a legutóbbi esetet a Metro 2033-val és a Fermi-vel).

    A konzolokkal az a nagy probléma, hogy ugye a hardveres felépítésük adott, a játékok viszont a fent említetteknek megfelelően egyre nagyobb ütemben követelik az egyre nagyobb hardvereket.

    Ezért nem gondolom, hogy sok lenne hátra a PS3 életciklusából. Véleményem szerint a PS3-ról való elmélkedés közben nem szabad a PS2 példáját, életútját és életciklusát alapul venni, amely konzol már a tizedik életévében jár, mert olyan látványos lépésekkel nem ment előre a játékipar a 2000-es évek első felében, mint a másodikban, különös tekintettel a HD-korszak, a többmagú CPU-k/GPU-k, illetve az újfajta renderelési/fizikai modellezési eljárások elmúlt 3-4 évben történt beköszöntére. Most sokkal rövidebb ideig szolgál ki egy hardver egy játékost, a fejlesztési irányok megsokszorozódtak, a számítási igény napról napra növekszik.

    A PS3 konstrukcióban erre nem volt felkészülve, ezt a Sony is tudja, ezért nyomja szerintem, hogy 2012-ben új konzollal szándékszik előállni. Ha belegondolunk: 2006-ban jelent meg a PS3 és 2012 végére prognosztizálják a PS4-et. Az azt jelenti, hogy a PS3 életciklusa alsó hangon 6 év, ami szerintem a mai fejlődési ütemet figyelembe véve mindennek nevezhető, csak kevésnek nem, sőt, szerintem túlzottan is sokat vár a Sony. Egy PC-s hardcore gamer jóformán évente (de kétévente mindenképp) legalább részben konfigot cserél, ezért cserébe azt kapja, hogy akár fullHD felbontásban, maximum részletezettséggel tudja játszani a legújabb játékokat. Nyilván ez sokkal többe kerül, mintha konzolt vesz (bár ugye legtöbben sajnos warez-zal spórolják össze az új PC-alkatrész árát és így már mindjárt ugyanott vannak, mintha PS3-ra vásárolnának játékot - többek közt ezért is drágák a játékok), viszont az grafikai élmény jóval a konzol által nyújtottak fölött áll - nézheti a tesszelációt, DX11-ben játszhat, élvezheti a PhysiX nyújtotta előnyöket, ergo sokkal szebb a játék.

    Pont ezért tartanám előnyösnek, ha a konzolgyártók nem a jelenleginek megfelelő helyzetre rendezkednének be. Ma már nem lehet azt megtenni, hogy kiadok egy architektúrát és 5-10 év közötti intervallumú ideig hozzá sem nyúlok. Szerintem szemléletváltásra volna szükség. Ha konzolgyártó lennék, én 2-3 évente kiadnék egy új gépet, a játékokat pedig lépcsősen fejleszteném: átjárhatóak lehetnének a címek, pl. a PS5-re megvásárolt vadiúj játék futna a korábbi PS4-en is, szerényebb grafikával, kikapcsolva azokat az effekteket, amit a PS4 hardveresen nem tud lekezelni. Ugyanakkor a PS4-re megjelent címek gond nélkül futhatnának teljes pompájukban a PS5-ön is. Ezt az átfedést visszafelé egy konzolra mindig meghagynám (PS5 cím fusson a PS4-en, PS6 cím fusson a PS5-ön és így tovább), így az egyel korábbi modell birtoklói is mindig tudnának játszani a legújabb címekkel is és így szavatolnám, hogy 5-6 évig használható legyen egy konzol, de megadnám a lehetőséget azoknak, akik már előbb tovább akarnak lépni. A visszafelé kompatibilitás pedig teljes körű lenne (tehát a PS6 tulaja tudjon játszani a PS3, PS4, PS5 játékaival). Persze ez nem egyszerű dolog, ha így ugrál a gyártó az architektúrák között, mint a Sony, aki most Cell-re alapoz, de a következő konzolját meg inkább a jelenlegi asztali PC-khez hasonlóvá kívánja tenni, mert leprogramozni, emulálni a másik környezetet erőforrás-igényes és bonyolult, szóval kéne egy jól körülhatárolt irány. Egyelőre ennek én hiányát érzem, ami nem is csoda, hisz a fejlődés nagyon gyors.

    Szóval ha neked a látvány a fontos és elsődleges, akkor neked PC-n kéne játszani és azt folyamatosan szinten tartani. A konzolok szerintem egyre kevésbé fogják tudni szavatolni azt, hogy megjelenésüktől időben távolodva brutális grafikát tudjanak produkálni, hacsak nem váltanak szemléletet a gyártók.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz mcwolf79 #15128 üzenetére

    Itt nem csak a DX11-ről van szó. Adott esetben egy multiplatform, DX9-ben futó játék PC-s megfelelője is sokkal szebb PC-n, mint konzolon. Ez tény, ezt lehet nem elfogadni, de attól még tény marad. Amúgy meg nézd meg pl. a Metro 2033-at, vagy az AvP-t DX11-ben és rájössz, hogy miről beszélek.
    Az Uncharted 2-re meg nem nagyon érdemes hivatkozni (ezt már említettem párszor), mert ilyen játék fényévente egyszer jelenik meg, amúgy meg kb. a PS3 legerősebb címe. Ilyen erővel én is hivatkozhatnék a PC-s grafikai színvonalat emlegetve állandóan a Crysis-ra, pedig még mindig nem az az átlag színvonal játékfronton, hiába, hogy 2008-as megjelenés. Egyébként se keverjük a játék szépségét, meg a játékélményt, mert az Uncharted 2 ugyan tényleg brutálisan szép, de nem elsősorban attól jó játék, hanem a story, harcrendszer, (szinkron)színészi játék és a grafika miatt együttesen, magyarul minden együtt van benne. Azért igencsak megnézném mit tudna fullHD felbontásban, high-quality textúrákkal, hidd el, Te is még jobban élveznéd.

    Azt meg nem értem, hogy miért lehetne érv, hogy csomóan CRT-n, meg HD-Ready TV-n nyomják a konzolt. Ha a gyártók is így állnának hozzá, akkor nem lenne fejlődés sem és még mindig akváriumtévék előtt ülnénk. Egy 42" fullHD megjelenítő (akár plazma, akár LCD) 200 eFt alatti összegből megáll. Aki konzolra kiad 70-75 eFt-ot, amihez még játékokat is kell vegyen, annak szerintem nem luxus egy minőségi megjelenítő beszerzése sem. Én igenis fullHD-ban szeretnék játszani, egyszerűen azért, mert brutális élmény. Persze, van, aki mai napig 800x600-ban játszik, mert az a fontos neki, hogy legyen 100 FPS, de engem meg ez nem elégít ki.

    A PS3 mai napig veszteséges üzletág a Sony-nak (ugyan már kevésbé, mint eleinte, de még mindig az), pont ezért menekül már most az új konzol felé. A mostani lépéseivel a Sony nemhogy gyarapítaná a PS3 tábort, hanem elüldözi a meglévő vevőit is. Nézz szét egy kicsit külföldi fórumokon, ahol kicsit érzékenyebbek az emberek a konzolt illetően és konkrétan lincshangulat van az Other OS funkció letiltása, illetve az instabil firmware miatt. Egy vásárlói réteg az USA-ban épp most indít próbapert a Sony ellen a fentiek miatt.

    Lehet szeretni ezt a konzolt, de a fanatizmus azért túlzás.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kelzsoca #15130 üzenetére

    Én meg azt nem értem, hogy miért kell mindig fölhördülni valakinek, aki azt véli belelátni a dologba, hogy gyalázzuk a PS3-at. Pedig csak arról van szó, hogy ez a topic nem PS3-Fan Club, hanem egy szakmai topic, ahol a konzol gyengeségeiről is illik szólni. Azt meg sem említem, hogy nem értem, miért ne lehetne erről beszélni, ezért tartom kicsit furcsának a "Hagyd már ezt a dumát..." kaliberű és stílusú hozzászólásokat az amúgy szakmai tartalmú HSZ-emre reakcióként. És akkor még én vagyok itt egyesek által rendszerint bunkónak titulálva. Kösz szépen. Vitázni érvekkel meg tényekkel szokás és nem érzelmekkel.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz mcwolf79 #15132 üzenetére

    Abban az országban kicsit több joga van a fogyasztónak (és általában többe is veszik a fogyasztót), mint magyarisztánban, például pont az ilyen, az átlagpolgárt védő jogrendszer miatt. Nem arról van szó, hogy a felhasználók hány százaléka használja ezt a feature-t, hanem arról, hogy tisztességtelen üzleti politikát folytat a Sony, amikor ezzel reklámozza a konzolt, majd végül önkényesen úgy dönt, hogy megfoszt egy olyan opciótól, amit anno még az Xbox360 elleni érvként is felhasznált a reklámkampányában. Mi lesz a következő? Letiltja a Media Server opciót is, mert azon keresztül is feltörhető a gép? Aztán mi jön? Letiltja a Blu-Ray meghajtót is?

    Attól, hogy Te nem érzed hiányát az 1080p-nek, még sokan érzik. Attól, hogy neked nem telik fullHD megjelenítőre, még másnak telik. Ezt nem bántásként mondom, ez tény. Ha egy konzolt next-gen konzolként árulnak, akkor elvárható, hogy tudja kihasználni a jelenlegi megjelenítők maximális felbontását és nem csak a játékon kívüli menüben. Arról már nem is beszélnék, hogy a Sony anno azt ígérte, hogy minden fullHD-ban fog menni a konzolon, ha úgy tetszik ez megint egy hamis reklámkampány-ígéret volt.
    Én sem 0,5 méterről nézem a plazmámat, nálam sem recés a kép (mondjuk ez sem igaz minden játékra), ettől függetlenül látom, hogy ugyanazon a megjelenítőn mennyivel gyengébb a PS3, mint a PC. Neked nincs összehasonlítási alapod, így a 720p-re mondod azt, hogy neked megfelel. Én látom mellette a PC-s 1080p-t és így mondom, amit mondok.

    Én sem akarok senkit meggyőzni, csupán leírtam a véleményem és saját elképzelésem, aminek nekiestél, hogy hagyjam ezt a szöveget... Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Edgeri #15135 üzenetére

    Hát, látszik, hogy a Sony-s srácok talpa alatt kicsit forró lett a talaj az elmúlt pár hétben, gyanítom erre ez a nagy kapkodás az új firmware-rel, mivel a 3D firmware-t eredetileg csak nyáron tervezték kiadni. Elég sok szó érte a ház elejét a konzol előző firmware-rel való butítása miatt, ezért most kellett valami, amivel új feature-t adnak.

    Mondjuk a 3D dolog - megfelelő megjelenítők jelen helyzet szerinti hiányában - pont nem lett volna annyira égető (ráadásul pont a BD filmek nem fognak 3D-ben menni egyelőre, csak a játékok), mint mondjuk egy cross-game-chat, vagy egy stabil böngésző, vagy egy normálisan kategorizálható zene- és videótár, vagy az mkv-támogatás, vagy egy csoportosítható barát-lista, vagy egy nyomoronc Skype-kliens, amelyek miatt már hosszú idő óta sír a felhasználók többsége. Ehelyett most kaptunk egy csoportosítható Trophy-listát, amire aztán végképp nagy szükség van, azzal speciel szerintem eddig sem volt baj. Ráadásul most a demo-k is bekerülnek a Trophy-k közé (természetesen 0%-kal) és törölni sem lehet őket. Hát, gratula! Kíváncsi vagyok a Sony mikor fog végre egy, a felhasználók által ténylegesen várt, értelmes fejlesztéseket tartalmazó firmware-t kiadni. Már hosszú idő óta teljesen figyelmen kívül hagyja a jogosan felmerülő igényeket és ez igen bosszantó. A 3D persze jó dolog, csak ez megint sovány vigasz, ráadásul még épp csak most jönnek ki az első 3D TV-k, szóval lett volna sürgetőbb dolog is. Az Other OS újraelérhetőségéről persze semmi hír, gyanítom erről végleg lemondhatunk. :(

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz mcwolf79 #15149 üzenetére

    Sajnos nekem is ez az érzésem, bár anno a Sony is megtört és ő is beletette a DivX-támogatást is a DVD-lejátszóiba, pedig a DVD-filmekben is elég jelentős érdekeltsége volt.

    Ugyanakkor az érem másik oldala meg az, hogy lehet, hogy ugyan vesztene a BD-film eladásokon (bár szerintem az .mkv létezésével ígyis-úgyis veszít rajta), viszont nyerhetne a PS3 eladásainál: szerintem többen vennének PS3-at, ha gond nélkül kezelné az .mkv-t, mert akkor 100%-os konkurenciát jelentene a gép a többi gyártó médialejátszójával/mkv-képes BD-lejátszójával szemben. Szóval szerintem összességében pozitívan jönne ki a dologból.

    Persze, nem gond a konvertálás, de mégis macera. Ráadásul csak FAT32-es fájlrendszerű külső egységeket kezel és az .mkv-k meg ugye nagyobbak 4GB-nál. Mondjuk nekem nem gond, hogy WiFi-n stream-eljem át az anyagot, de sokan nem szeretik, ha megy a PC is a TV-n és a PS3-on fölül. Mindent fölmásolgatni a PS3 vinyójára meg megint macerás. Szóval kéne az az .mkv-lejátszás, meg kéne hozzá az NTFS-fáljrendszer támogatása is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz mcwolf79 #15151 üzenetére

    De akkoriban, mikor a DivX bekerült a Sony DVD-lejátszóiba 2003 környékén, még a kanyarban sem volt a HD-technológia. A DivX anno ugyanúgy (ha még nem jobban is) rontotta a DVD eladásokat, mint most az .mkva BD-ét. Nem a BD alternatívaként írtam a DivX-et (nem is tudom mikor játszottam le utoljára DivX-et, de nem ma), hanem annak példájaként, hogy a Sony is megtört anno. Előbb-utóbb most is ez lesz.

    A WiFi-s másolás tényleg nem épp gyors, de mivel nálam amúgy is mindig megy a PC, én így real-time stream-elem, nem másolom át a PS3 saját vinyójára, ez teljesen korrekt megoldás. Csakhát az lenne az igazi, ha mondjuk egy kis notivinyót rá tudnék dugni USB-n és gond nélkül látná az NTFS fájlrendszert és játszaná arról az .mkv-t. Nade ami késik, nem múlik.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Peat;) #15153 üzenetére

    Az a Batman játék teljesen más téma. Az új 3D technológia lényege, hogy a megjelenítő interpolációval dolgozik, a TV-hez mellékelt elektronikus szemüveg (tehát nem a régi kék-vörös papírszemüvegre kell gondolni) segítségével más képeket lát az egyik és mást a másik szemed, ezáltal alakul ki a 3D térérzet. Ezt a ma forgalomban levő megjelenítők nem tudják (max. egy-két igen ritka és igen új készüléktől eltekintve), most jelennek meg az első 3D plazmák (pl. Panasonic 50VT20) és LCD-k. Tehát igen, a 3D-hez új megjelenítőre lesz szükség. A fenti Panasonic plazma ára jelenleg úgy 650 eFt, tehát nem ma fog a nappalinkba kerülni, bár tény, hogy egy-két éven belül normalizálódik az ára, valamelyik nap már 3D laptop-ot is nyomkodtam, teljesen korrekt volt.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Edgeri #15163 üzenetére

    "Egyébként hosszú ideig (pl. 3-4 óra ) nem árt a szemnek ez a 3D bámulás?"

    Ez egyénfüggő. Egyébként nem a szemnek árt, hanem az agyad sokall be egy idő után, okozhat fejfájást, szédülést. Olyan, mint amikor rossz szemüveget készítenek neked és mondjuk "húzza" a szemed, ettől meg tud fájdulni a fejed. Van, aki egyáltalán nem bírja nézni, mert kellemetlen neki, de ez kb. 10-ből 1-2 ember. Sokáig egyébként senkinek nem ajánlott egyhuzamban nézni, pihenni kell közben. De az élmény tényleg nagyon nagy.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz mcwolf79 #15164 üzenetére

    Hát, én is elszórakoztam a router- és WiFi beállítással, de végül jó lett és most már az 1080p-s anyagok is akadásmentesen mennek. Egy 54 Mbit-es WiFi router-nek lazán bírnia kell ezt az adatfolyamot. Még a tömörítetlen BD sávszélessége sem szokta elérni ezt a mértéket, nehogy egy 8-12 GB-os .mkv-é.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Paarthurnax #15158 üzenetére

    Én egy-két alkalommal próbáltam ki ilyen módon a filmdarabolást. Ha nem kell feliratot ágyazni, akkor kb. 1 perc alatt kész az én konfigommal, ha feliratot is bele kell kódolni (és emiatt ugye teljes transzkódolásra van szükség), akkor még az én konfigom is elvan a dologgal 2-3 óra hosszat. Nekem még átalakítás nem szakadt meg soha, méretben pedig közel azonosnak kell lenni a darabolt fájlok összméretének, mint az eredetinek, talán egy kicsit lesz nagyobb. Nem tudom mi lehetett a hiba nálad, valami másik process közbeszólhatott. Próbáld meg úgy, hogy kilősz minden egyéb nem szükséges process-t és úgy hátha végigmegy!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kelzsoca #15161 üzenetére

    "Most már csak normális böngésző kellene, régebben volt róla szó, hogy a firefox készíti a PS3-ra a kis böngészőjét, de sajnos ebből nem lett semmi :("

    Sajnos kizártnak tartom, hogy valaha is Firefox-alapú böngészőt kapna a PS3, mert a Mozilla sosem arról volt híres, hogy kis RAM-igényű böngészőket fejlesztene, márpedig a PS3 sok mindenben bővelkedik, csak RAM-ban nem. Viszont egy Opera-alapú böngészőt nagyon el tudnék képzelni, az okostelefonomon csakis azt használom, nagyon jól kiaknázza a hardver lehetőségeit és szinte mindent megjelenít.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Paarthurnax #15176 üzenetére

    Az lesz a megoldás, ha DTS volt az eredeti hangsáv. Ezt bizony be kell pipálni.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz babli #15188 üzenetére

    Szerintem elég egyértelmű: ha EU-játékod van, akkor a felsoroltak közül adja magát, hogy a UK Store lesz neked a nyerő. Erre minden játékodnál figyelj oda, a 2-es régiókód az EU-t takarja és ahhoz sem az USA, sem a japán Store-ból nem tudsz vásárolni.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kelzsoca #15191 üzenetére

    Ja, ez fogja megmenteni a PS3-at. :W

    Tisztelem, becsülöm az energiatakarékosságra való törekvést, de inkább arra koncentrálhatnának, hogy a következő konzolt egyből rendesen összerakják, ne pedig arra, hogy hogyan lehet szépen lassan mindent kivenni belőle.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kelzsoca #15193 üzenetére

    Egen, csak akkor meg ugye mi (minden eddigi vásárló) szívnánk, akiknek a régi verzió van. A fejlesztőket meg nemigen érdekelné, hogy a régi verzió is forgalomban van még. Úgyhogy ilyen ötleteket inkább ne is adjunk, mert még képesek és meglépik. :(

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz user137 #15206 üzenetére

    Milyen mérővel mérted? Csakmert ezek a pár ezer forintos mérők pont az alacsony mérési tartományban a legpontatlanabbak (mondhatni totál fals értéket mutatnak). Ha egy profi fogyasztásmérővel mész neki, akkor szerintem közel sem jön ki ekkora érték.

    Én túlfeszvédős aljzatot használok (APC márkájút), amit csak akkor kapcsolok le (húzok ki a falból), ha 3-4 napnál hosszabb időre vagyok távol és akkor sem azért, mert fogyasztanak a készülékek, hanem azért, mert a villám ellen semmi nem véd. Ezt a baromságot, hogy mindent áramtalaníts a zöldek hirdetik fennhangon, csak azt nem teszik hozzá, hogy sokkal többet ártasz a készülékeidnek az állandó áramtalanítással, majd újra feszültség alá helyezéssel, mintha soha nem buzerálnád. Sokkal előbb kinyiffan a tápegységed, a kondik is megsínylik a dolgot, mert feszültség alá helyezés közben nagy terhelésnek vannak kitéve. Ezáltal előbb kell új készüléket venned, amelynek legyártása sokkal jobban terheli a környezetet, mint annak a pár wattnyi áramnak az előállítása, amit elfogyaszt a készüléked standby-ban. Aki kicsit otthon van az elektronikában, az tudja, hogy ez a spórolósdi hülyeség a köbön.

    Én kimértem anno az 50"-os plazmámat: 0,7 W/h-t fogyaszt standby-ban, ez havi szinten kb. 500 W elfogyasztott áram, tehát úgy 0,5 kW, ami úgy 20-25 Ft lehet havi szinten, évente tehát 300 Ft alatti összeg. Nem hinném, hogy a PS3 sokkal többet fogyasztana standy-on, szóval én nem aggódnék emiatt. Nem vettem észre semmilyen emelkedést a villanyszámláimon miután megvettem a plazmát, illetve a PS3-at, szóval szerintem nem kell aggódni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Djuree #15214 üzenetére

    Hát ez azért így nagyon nem igaz. A hálózati feszültségingadozásokat igen hatékonyan szűri, márpedig azokat nagyon nem szeretik a számítógépek és egyéb precíz elektronikát tartalmazó eszközök - így a PS3 sem. Nekem minden komolyabb gépem ilyenbe van dugva, sőt, még a koax-kábelem is ezen megy keresztül, ugyanis azon keresztül is nagy túlfeszültségek tudnak érkezni, amit a TV tunerje nagyon nem kedvel. Ezen túlmenően olvadóbiztosíték is van benne, ami zárlat esetén megmenti a készülékeidet. Szóval nem igazán érdemes azon a 6-7 eFt-on spórolni, amennyibe egy ilyen kerül.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Paarthurnax #15212 üzenetére

    De pont ez az, hogy két milliárd felhasználó sem spórol ezzel semmit a bolygónak, mert minél többen csinálják ezt a leválasztom a konnektorról-újra csatlakoztatom mizériát, annál több készülék fog idő előtt tönkremenni, amelynek következtében még nagyobb mértékű gyártókapacitásra lesz szükség és még gyorsabb ütemben keletkezik elektronikai hulladék a tönkrement készülékekből, szóval sokkal többet árt ezzel az emberiség magának és a bolygónak, mint amennyit használ vele, meg mint amennyit a zöldek elképzelnek. Finoman szóval fingjuk nincs a témához, de valaki ezt kitalálta és azóta futótűzként terjed ez a bullshit, hogy ezzel mennyit lehet spórolni. Elárulom: szinte semmit, sőt, számíthatsz rá, hogy előbb kell készüléket cserélned a dolog miatt, mert egy elektronikai készülék arra a legháklisabb, amikor csatlakoztatják a hálózatra és hirtelen energiatöbblet éri a semmihez képest. Ezen túlmenően pedig a legtöbb modern készülék készenléti fogyasztása már elenyésző, ugyanis ezt is energiaipari szabványok szabályozzák manapság, nem lehet velük az egekbe törni. Amúgy is egymást érik ezek a hírek, hogy a készülékeknek már az üzemi teljesítményfelvétele is sokkal alacsonyabb, mint évekkel ezelőtt, mindenből készül "zöld-verzió", ez a folyamat már rég nem csak az autóipar sajátja. Ezt már több szakember is hangsúlyozta, hogy nem kell mindent elhinni, amit a zöldek mondanak. A probléma nem ezekkel a dolgokkal van, hanem a fölösleges túltermeléssel (ami valahol a fönt leírtaknak is következménye), a silány minőségű termékekkel, amelyeket évente cserélni kell, illetve azzal, hogy a nagy gyártóüzemeket még mindig nem lehet rábírni a károsanyag-kibocsátás csökkentésére. Egy mai háztartás fogyasztása nem szignifikánsan magasabb egy 20 évvel ezelőttiéhez képest, különösen ha végiggondoljuk, hogy már izzókból is energiatakarékost használunk, a TV-nk se fogyaszt többet, mint a régi CRT, ellenben megszűntek a villanybojlerek, vagy az újak fogyasztása jóval kedvezőbb, ahogyan a hűtőknek, mosógépeknek is jóval takarékosabb rendszerük van ma már.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz B@zs #15217 üzenetére

    A gép Settings -> Video Settings menüjében csak azon felbontás mellé tégy pipát, amit akarsz, hogy kiadjon magából a gép. Amúgy meg a PS3 játékok 5% sem fut 1080p-ben, csak 720p-t képes futtatni a gép.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz B@zs #15219 üzenetére

    Ez a gép ennyit tud sajna. A jövőbeli játékok meg örülhetsz, ha 720p-ben elfutnak, mert a hardverigényük egyre nagyobb, de a gép erősebb már nem lesz sajna, pláne nem GPU-t tekintve.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz haaszkrissz #15243 üzenetére

    Vagy egy vezetéknélküli router alkalmazására van szükség a modem és a PC között, vagy - ha erre van lehetőség - akkor a közvetlenül a modemből, vagy PC-ből kell továbbítani a netet a PS3 felé. Legutóbbi megoldás azért nem igazán célszerű, mert ebben az esetben a PC-dnek is mennie kell ahhoz, hogy a PS3-on legyen net. A modemen meg gyanítom csak egy kimenet van, így ott ki kell húznod a kábelt és a PS3 LAN kábelére kicserélni, magyarul egyidőben nem tudsz netet alkalmazni a PC-n és a PS3-on. Ezért legtisztább a router lenne, ekkor a PS3 WLAN-on keresztül tudna csatlakozni a netre, a géped meg továbbra is kábelesen.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mazsika #15246 üzenetére

    Mindkettő nagyon jó, single-ben talán a MW2 nyerőbb, multiban mindkettő nagy élmény, de a BC2 még jobb is. Mondjuk a MW2-nek a legnagyobb a multi-tábora, ez is biztos. Alapvetően mindkét játék megéri a pénzét. A MW2 viszont nagyon eszi a PS3-at, erre számíts, a léptetőmotor folyamatosan dolgozik (még multi alatt is), én így gyakorlatilag nem is játszom vele (várom a beígért HDD-install opciót felkínáló patch-et, csak a Sony és az Infinity Ward szarik a nép fejére - gyakorlatilag meg is szűnt a stúdió), sokaknak meghalt már miatta az olvasójuk, tele vannak ezzel a netes fórumok.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz woros #15263 üzenetére

    Nem akarlak elkeseríteni, de vajmi csekély esély van arra, hogy ez így működni fog, és ha fog is, nem lesz szívderítő a látvány és nem a felbontás miatt, hanem az analóg átvitel miatt.

    A hangot miért akarod a PC-be vinni? Akkor ha játszani akarsz a PS3-on, a PC-dnek is mennie kéne, hogy a PC-re kötött hangkeltőből halld a hangját. Nem egyszerűbb egyből a PS3 AV-kimenetére kötni pl. az aktív hangfalakat/erősítőt?

    Ha rám hallgatsz, akkor előbb veszel egy normális, HDCP kompatibilis megjelenítőt, amin legalább DVI, de inkább HDMI bemenet van (nem olyan horror összeg egy ilyen, 22"-24"-os monitor) és csak aztán veszel PS3-at, de Te tudod. Ellenkező esetben csalódás lesz.

    A PS3-ból a képjel vagy HDMI-n, vagy az AV-out kimeneten keresztül komponens kábelen, illetve kompozit kábelen hozható ki. A hang szintén HDMI-n, optikain, vagy az AV-out kimeneten, ez utóbbin csak stereoban.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Marked #15369 üzenetére

    Javaslom kódold át a filmet az mkv2vob nevű programmal és az átkonvertált fájlt told át a PS3 Media Server-rel! Megoldódik a problémád és ha nem kell feliratot égetni bele, akkor 1 perc alatt megvan a konténerformátum-váltás.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz nickwaren #15372 üzenetére

    Pedig szerintem a DiRT még az egyik legszebb autós játék PS3-ra, grafikai téren a DiRT 2 sem igazán tud többet nála. Sajna erről már jópárszor beszéltünk, hogy nem túl jók a hardver képességei és az autós játékoknál sajnos ez hatványozottan kijön, hiszen gyors renderelésre van szükség, nagy FPS-sel, ezért kénytelenek grafikát butítani. A multiplatform címek esetében tényleg egyre több esetben tetten érhető a minőségromlás a PS3-nál. Xbox-hoz nem tudom viszonyítani, mert az nincs itthon, de a PC-hez képest egyértelműen gázosak a multiplatform címek. Némelyik exkluzív viszont tényleg áll-leejtős, azok miatt éri meg igazából ezt a konzolt választani.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz nickwaren #15375 üzenetére

    Én FPS-ből ajánlanám még az első Modern Warfare-t, de a COD5: World at War is kellemes, ezen túlmenően a F.E.A.R.-sorozat is megér egy misét, valamint az Aliens versus Predator is kellően hangulatos. A Bioshock-szériáról már ne is beszéljek, az valami nagyon pazar, nagy kár lenne kihagynod.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz ScouserHUN #15380 üzenetére

    Nem olyan biztos, hogy a VGA-d nem kezel hangot DVI-on keresztül, nézz utána manual-ban, egy próbát megér! Ha mégsem kezel, akkor a legegyszerűbb megoldás véleményem szerint a VGA-csere.
    Nem tudom milyen hangrendszered, milyen erősítőd van, de esetleg átviheted a hangot a PC-d SPDIF vagy optikai kimenetén is (már ha olyan alaplapod, illetve hangkártyád van, amin van valamelyik). A leges-legegyszerűbb megoldás azonban a HDMI-kimenetes VGA. Tudom, nem ez a legolcsóbb megoldás, de mindenképpen a legpraktikusabb. Szerintem várj még egy picit, nem olyan rossz kártya még az a 4850, ha meg majd úgyis cseréled, akkor már HDMI-kimenetest veszel. Addig meg csak kihúzod valahogy a PS3 Media Server-rel, nem? Nem olyan szörnyű az! ;)

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz nickwaren #15383 üzenetére

    Hú, pedig szerintem a Bioshock az évtized egyik legjobb játéka. Hihetetlen, hátborzongató hangulata van, már-már művészi értékű itt-ott, nagyon hozza a '60-as évek kifinomult ízlésvilágát. A karakterfejlődés meg egyenesen brutális benne, ha jól fejlesztesz, a végére olyan tápos lesz a karakter, hogy ihaj. Nagyon különleges FPS, nálam ott van a top 5-ben. Persze, teljesen más, mint a COD-ok. A F.E.A.R (különösen a második) meg besza-behu.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz TeeBeee #15388 üzenetére

    Két eshetőség van: vagy tényleg nálad van a hiba és valami olyan mértékű feszültségingadozás van, amit más készülékeid elviselnek, de a PS3 nem (ilyenkor teljesen mindegy hova dugod a lakáson belül, mert ugye az egész hálózatodat érinti), vagy a szervizben nem mondanak igazat és nem járatták.

    Javaslom, hogy próbáld meg átvinni rokonhoz/ismerőshöz/baráthoz - lehetőleg olyanhoz, aki kicsit távolabb lakik tőled - nehogy nála is azonos legyen a probléma. Ha ott is jelentkezik, akkor 99%-ban biztos lehetsz benne, hogy a gép a hibás és addig kell verni az asztalt, amíg meg nem javítják.

    Mondjuk gyanús, hogy ez nem feszkóingadozás lesz, mert attól még nem szabadna elaludni a Standby-LED-nek - bár, fene tudja hogyan reagál a gép egy ilyenre. Mindenesetre sanszos, hogy ez hardveres hiba lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kelzsoca #15442 üzenetére

    Meg lehet vele elégedve, mert a tavalyi év egyik legjobb plazmaszériája volt a Panasonic G10-sorozat.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Djuree #15441 üzenetére

    A DVD-k már itthon is nagyon olcsóak, azokat nem kell külföldről rendelni. Lassan utánad dobják a minőségi digipack kiadványokat is, kvázi ingyen, csak jó helyen kell vásárolni. Az xpress-en érdemes nézelődni, mert olyan akciók vannak igen gyakran, hogy leteszed a hajad. Nem egyszer vettem már fémdobozos kiadvány 1.500 Ft-ért, illetve díszdobozokat 2-3 eFt-ért, évek óta törzsvásárló vagyok. Legutóbb pár David Attenborough díszdobozt vettem meg akcióban, pl. a Planet Earth 7 DVD-t tartalmazó digipack is csak 5 eFt volt, csodálatos kiadvány, igazi érték, szinte ingyen, azóta visszaemelték 10 eFt-ra. De például a multiknál is bele lehet futni igen durva leárazásokba. Nincs már ára a DVD-nek. Sajnos a minőség is silányodik, egyre több kiadó vonul ki, illetve egyre több mindent adnak ki butított kiadásban, viszont akad jópár üde színfolt a kiadványok között.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kelzsoca #15447 üzenetére

    Igen, csakhogy most akciós volt az E-Digital-nál és mindössze 200 eFt-ot kértek érte. Márpedig annyiért igen jó üzlet volt. Mondhatni ajándék, tekintve, hogy a 2009-es év egyik legjobb plazmája és a 46" már méretben is kezd korrekt lenni, hisz 117 cm képátlóban. Tudtommal BaliJack ebben az akcióban vette és igen jól járt vele. Tegnap forgalmazták ott utoljára a készüléket.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák