Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BaliJack

    aktív tag

    válasz DM-Fan #8712 üzenetére

    egy nagyobb lakásberendezés közepette.

    Csak a pontosság kedvéért: előtte :).

    Lehet, hogy abban a rövid hsz-emben túlságosan is rövid voltam, de azzal pont a kifejtett, és most már általatok is elfogadott szempontot akartam megmutatni, hogy nem lehet tudni, hogy ki és miért nem vette még meg a nagyobb TV-t :).

    Luxus kérdése: lehet, hogy elszállt velem a paci, vagy csak megint nem voltam elég bőbeszédű :).
    Arra akartam utalni, hogy egy 100ezer HUF körüli egyszeri - és ez utóbbi a lényeges; összeg szvsz(!) nem a luxuskategóriát jelenti. Gondolj arra, hogy ennyi pénzért vesznek szintén hosszútávra TV-t az emberek, vagy ennyiből mennek nyaralni, vagy ennyit költenek egy évben egyéb szórakozásra, pl. mozi, színház, koncertek, CD-k, DVD-k.
    Elfogadom azt, hogy ezzel a véleménnyel nem mindenki ért egyet, mert mindenkinek más a saját helyzete, és mindenki ahhoz viszonyítja, hogy a számára mi engedhető meg, és mi nem. Részemről tiszteletben tartom a te és mások véleményét ezzel kapcsolatban :R. Ha már megszületik az én gyerekem is, akkor lehet, hogy másképpen fogom gondolni én is, mert átértékelem a dolgokat :).

    szasanyi: És azzal nem tudok azonosulni, hogy ha valaki "csóró", akkor nem kell olyan ami megfizethető és egyébként megfelelő is, mer' ha nem tudok 200k+ kategóriájú LCD/Plazma tévét venni, akkor nem is kell, mer' a többi az sz@r. Persze valóban nem sz@rt kell venni, de alig 100k fölött már vannak jó tévék, és ez tény. A közbenső megoldásként monitorra fordított 45-60k minden, csak nem ésszerű... én meg ezt nevezném átmeneti jellegű, félmegoldásnak.

    Hidd el rengeteget gondolkodtam a TV-n, mert alapból ilyen vagyok :). Elismerem, hogy velem lehet a baj, de szeretném a lehetőségeimhez képest a legjobb készüléket választani :). De nem szokásom ezért a többi TV-t leszólni, és ha a családban valaki tanácsot kér tőlem, hogy milyen TV-t vegyen, akkor nem azt a kategóriát ajánlom neki, amiben én gondolkozok, mert valószínűleg nagyot legyintene rám, hogy annyit ő nem adna egy TV-re :). A monitor meg használható a PC-hez is: egy 19"-os CRT-t váltott le.
    A PS3-on is gondolkodtam vagy 2 évig, mire eljutottam oda, hogy megvegyem: egyrészt a kezdeti 160ezer HUF-os ár sok volt érte, másrészt meg mindig visszajött ugyanaz a kérdés, hogy kell-e ez nekem, és megéri-e. Végül tavaly májusban a válasz igen volt :).

    Mindkettőtöknek: a vizuális élmény megfelelő méretben gondolatot én is osztom, ezért szeretnék én is egy nagyobb TV-t, de a lépés számomra így jött ki :).

Új hozzászólás Aktív témák