Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Def26

    félisten

    válasz DM-Fan #7426 üzenetére

    inkább pü.

    Nem tud nekem valaki szerezni Playstation 3 feliratú plexi lemezt, olyan mint ami az árauházakban van a polcok tetelyén kivilágítva.

    [ Szerkesztve ]

    Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

  • don_peter

    senior tag

    válasz DM-Fan #7426 üzenetére

    Csak az utcánkba és a családomban meg persze az ismerőseimből tudok nagyon sokat felsorolni, aki még a 100eFt-ot sem keresi meg havonta és éppen, hogy hónapról hónapra élnek.
    Ti nagyon becsüljétek meg a munkahelyeteket, ha tényleg 100e felett kerestek.
    És elhiheted, ha mondom nem nekem kel körbe néznem!
    A 10millás autókról meg ne is beszéljünk, mert szerintem csak azok veszik, meg akik nem tudják fizetni, és persze nem szeretném a származásuknál fogva megnevezni őket.(a többséget)

    Csak egy példa a jó magyar politikára és közéletre melynek te oly nagy tagja vagy, vagy is a nagy szarnak.
    Édesanyám 35-éves munkaviszony után kidolgozta még a belét is mindig bejelentve és soha nem csalva... Munkahelyi baleset után lerokkant a nyakával és mit kapott az államtól kinek mindig pontosan és nem csalva befizette a járulékokat?
    A nagy szart! 2év után elvették a rokkantnyugdíját pont most mikor kiderült, hogy még sajnos bőr rákgyanús is. Elvittük az orvoshoz és 3szori kb 1 év halasztás után már elgondolkodtunk, hogy meddig váratnak bennünket műtétre? Addig, amíg fel nem dobja a talpát. Hát nem! Elvittem egy magánklinikára, ahol érdekes módón ugyan az-az orvos fogadta, aki előtte elküldte persze itt már kemény pénzeket kellett fizetni, mert ügye az a 35év folyamatos egészségügyi járadék, amit levontak az nem számított...

    Nos szóval ennyit a becsületségről.
    Én egyéni vállalkozó vagyok vagy is, lehet csak voltam, mert rohadtul nincs munkám a vállság miatt, de ha lesz is biztosan nem, fogok teljesen tisztán dolgozni, hiszen a mostani hatályos törvények ellehetetlenítik a tisztességes becsületes munkásokat.
    Meg kérdezem én, ha nem kapjuk meg a kellő egészségügyi gondozást és eljárást, ha szükségünk van rá akkor miért fizessek? Hisz fizetnem kel akkor is valami bajom van! Gondolom ez sokaknak átfutott már az agyában.
    A magánnyugdíjról nem is beszélve, hiszen kiderült hogy csak akkor jár ha az előírt nyugdíjkorhatárt betöltötte az ember aki igénybe akarja venni. Mivel Anyám sem kapta meg és sok utánajárás után kijelenthetem bátran, hogy nem is fogja soha.
    Na mindegy ez az amit én látok de szerintem sokan ezt látják csak maximum nem írják vagy mondják ki.
    A mi társadalmunk genetikailag hibás, mert minden szart le tudnak nyomni a torkunkon.

    És mindez egy PS3-asból :)

    [ Szerkesztve ]

    ----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

  • szasanyi

    félisten

    válasz DM-Fan #7426 üzenetére

    Elárulom neked, hogy az országban mindössze 1,5 millió olyan ember van, aki normális adófizető és nem minimálbérre van bejelentve, ezek a közalkalmazottak és a köztisztviselők, meg egyes nagyobb cégek alkalmazottai. - ezzel a kijelentéssel abszolute azonosulni tudok! A tököm tele van azzal, hogy olyan közterhet fizetek mintha én magam lennék Rotschild báró... akik meg BMW X6, 745 stb. autókkal járnak, 60 millás építési kölséggel házat építtetnek, azok a "szegény" minimálbéresek, akiknek a gyereke(i) ingyen étkezést és tankönyvet is kapnak, mert hát ugye itt én keresek kurv@ jól! :(((
    Ez "kedvenc" vesszőparipám, nem bírtam kihagyni... tudniillik nálunk még mindig NINCS közteher viselés!

    Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

  • Peat;)

    veterán

    válasz DM-Fan #7426 üzenetére

    Az a 150e azonban egyre inkább egy fals adat, ha már közgazdaságtan, avagy a szegény réteg egyre szélesebb, míg a középosztály egyre keskenyebb dolog megvan gondolom. Eléggé ékes példája ennek az országunk sajna. Az hogy a gazdag réteg meg egyre több jövedelmet birtokol...engem nem hat meg ahogy téged és mást sem szerintem, mert pontosan tudjuk ki az szja adófizető: te meg én és társaink (én szintén teljes legális ösvényen), az egyre fogyó középosztály. Szóval a valóság kicsit más, meg a 150 rugó mellett megjelent ám 140 körüli is nemrég..kb ezek ennyit is érnek. A feketemeló valóban nagyon súlyos, de mértékét pont e miatt ismét túlozzák...mindenkiben ott van hogy igen ilyen a magyar, ezt pedig kihasználják a megfelelő.. szervek. A szegény területű vidékiek meg nem szélsőséges példák, hanem a lakosság meghatározó része! Azért nem mindegy.

    Az élettartamhoz meg annyit, hogy a tv-nél főleg plazmánál hatalmas számokkal dobálóznak, mint élettartam. Így kifejezetten rossz példa. A konzolnál utána nem nézek hogy meg-e adják, de nem hinném hogy valós 10-12 órát ment naponta az a gép. E mellett ha egy notebookra alapból 1-3 éveket adogatnak, amit hordozok, ugyanúgy csúcstechnológia lehet és sokkal többet megy akkor egy nyüves célhardwarekből, nem a legeslegújabb technológiás konzol is bírjon kb 3 évet. (ps3 késett, de sokat, és vga sem volt már új meg a cell is már kiforrottabb volt mikor kijött, x360 megjelenésekor viszonylag új volt, de egyik konzolnál sem a cpu/vga hal meg általában, hanem pl alaplap, na nekem ne meséld be hogy pár minőségibb nyák meg kondi mittomén mi megduplázza az árat...remek példa az egykori púposodó abit alaplapok és pl. akkori asus lapok közötti különbség)

    Az meg hogy jövedelemhez kötöd az elvárható élettartamot..nézd meg a vezető autógyárakat, miért kedveltek...megbízhatóság mond valamit? Corolla mint kifejezetten alsóbb rétegnek szánt modell? :)

    Nvidia beégése notebook piacon(sorozatos gpu behalások)? Ati előretörése?

    Felesleges vitatkozni szerintem, mindketten máshogy látjuk. Én azt látom hogy rengeteg dolog időtartama csökken lefele, avagy egy ősrégi játékkonzol még mindig megy, egy ősrégi mosógép még mindig megy, vagy hűtő, mikrosütő. Maiak? Na ugye. Pedig a régiek anno szintúgy csúcscuccok voltak, tetszik vagy sem. Manapság meg egy elavultabb technológiás cucc is meghal elég hamar, pl egy egyszerű mosógép mint tipikus példa, kérdezz megy egy két szerelőt.

Új hozzászólás Aktív témák