Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bwoay

    nagyúr

    válasz DM-Fan #7454 üzenetére

    ok, de te úgy fogalmaztál, hogy "rohangálsz, mint pók a falon, meg fáradság, bosszúság", eközben amit a MS kínál, annál már csak az lenne gördülékenyebb és egyszerűbb,
    ha házhoz jönnének, és fél óra alatt megjavítanák a gépet, vagy adnának egy másikat.

    de maradjunk a realitásoknál: az egy dolog, hogy ott laksz a szerviz mellett.
    ez mák, vagy szerencsés helyzet, tök mindegy, de ott van rajtad kívül mindenki más,
    akinek akár városon belül, akár vidékről kell utaztatnia a gépet. és nem is az a lényeg, hogy milyen messzire viszed, vagy mennyi idő alatt készül el, hanem az, hogy mennyibe fog kerülni.

    én nem azt próbálom megmagyarázni, hogy mennyivel jobb az, ha biztosan elromlik a gép, de 3 év rá a garancia, mintha nem romlik el soha, de csak 1 év a jótállás :D

    a blogbejegyzést én is olvastam, de olvastam egészen más történeteket is
    PS3 garanciális és nem garanciális javíttatásról. a véleményem az, hogy amíg ez a 8 rugó garihosszabbítás (illetve ennek alkalmazása a garancián túli, javításra váró gépre)
    nem válik hivatalossá, addig egyetlen izolált esetről, egy jóindulatú szervizesről,
    meg egy szerencsés flótásról beszélhetünk csak. ha majd tudom, hogy ez a lehetőség számomra is fennáll, amennyiben bekrepál a gépem, úgy boldogan fizetek 8 rugót. mármint akkor! ellenben addig azzal kalkulálok, hogy mondjuk BD meghajtó cseréje miatt
    kapok egy 30 rugós számlát, hello Dolly...

    amit meg Peattel próbáltok megvitatni:
    elfeledkezel arról, hogy mindkét gép megélt már pár hw revíziót, volt idő reszelgetni.
    ami anno csúcstechnológiának számított, illetve csúcsrajáratott alkatrésznek, az mára jópár kategóriát csúszot lefelé (2006-2009). most ott tartunk, hogy a korábbinál jóval olcsóbb 65 nm-es technológia kerül a gépbe, miközben már jóideje elérhető a 45 nm-es is.
    BD meghajtóból is már hány generáción lehetnek túl...
    ebből azt próbálom kihozni, hogy az új masináknak sokkal jobban kellene bírniuk a gyűrődést, tömeggyártás ide vagy oda. kisebb áramfelvétel, alacsonyabb hőtermelés, ezeknek mind a tartósságot is kellene szolgálniuk. és egyáltalán nem ezt tapasztaljuk. én a PSP-nél nagyon szembeötlőnek találtam a Sony olcsósítási törekvéseit, nem azért, mert már kihelyezték Kínába a gyártást, hanem azért, mert a kínaiakkal is már egy, a korábbinál láthatóan olcsóbb gépet gyártattak le. Ez mind az anyagminőségen, mind a kivitelezésen, mind magán a konstrukción látszik (UMD fészek lespórolása például).
    És nagyon, de nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy mindez csak a külsőt érinti :D
    belül ugyanaz a hardcore vas van, hja, persze...

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Új hozzászólás Aktív témák