Új hozzászólás Aktív témák

  • Mauzes

    őstag

    Sziasztok, csak beírom a tapasztalatomat újrapasztázás kapcsán, hátha valaki nagyon ódzkodik tőle. Újonc újrapasztázóként a conductonaut + minus pad 8 kombót választottam, mert szeretek veszélyesen élni :), emellett a hosszú távú jó hatásra törekedtem és elvileg ezt nem kell fél évente megismételni (minus pad 8 miatt sem akartam, mert mindig új kellene).
    - alapvetően ajánlom mindenkinek, hogy vágjon bele, nagyon jó videós guide-ok vannak
    - ennek ellenére tovább tartott, mint vártam, mert mindent lassan tudtam csak csinálni, a nagy kezemmel sokkal nehezebb volt bármit elvégezni, mint mondjuk egy pc-nél, illetve egyszer el is basztam és nem szedtem le a minus pad hővezető lapról egyik oldaláról a fóliát, újra szét kellett szednem
    - emellett picit paráztam a folyékony fém miatt is, volt előtte körömlakkozás, amit szintén lassan tudtam csak csinálni

    Amit talán tanulságként tudok mondani:
    - az egyik legveszélyesebb rész a tápkábel kihúzása volt, ott majdnem tönkrevágtam a ps4-et. A guide videóban játszi könnyedséggel húzták ki, de a valóságban nagyon szorul és pici is. Ezt utána több kommentelőnél is olvastam, akik elszakították
    - a conductonaut cuccból tényleg egy tűhegynyi kell, már egy kis csepp is sok lesz. Amúgy nagyon fura egy anyag, egyáltalán nem viselkedik normál pasztaként és nem lehet yorsan szétteríteni
    - a hővezető rézfelületre is ajánlott tenni, de ennek a felülete nagyobb, mint a proci, ezért érdemes felhelyezés előtt kijelölni a szükséges területet mondjuk maszkolással. Én csak szemre csináltam meg, remélem nem lesz gond
    - lehet csak én vagyok kétbalkezes, de a hővezető lapból kivágandó négyzeteket mindenképp érdemes rajzolással előre jelölni. Én úgy próbáltam, hogy mindig odaraktam a régi lapot sablonnak, de marha pici, ide-oda-csúszik, deformálódik a minus pad, stb. A végeredmény lassú munka és nem szabályos vágások lesznek

Új hozzászólás Aktív témák