Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • muxi-muxi

    senior tag

    válasz makoss #16180 üzenetére

    Volt Strixem még 2070-ből, egy pöttyet jobb hűtéssel, némileg magasabb órajelekkel, és ennyi. Nem tudom, kinek éri meg a felárat (hozzáteszem, akkor kb. 50 euróval volt drágább a mezei verzióktól), nekem már biztos nem. A legtöbb 4080-4090 elég jó hűtéssel/padokkal van felszerelve, márkapreferencia kérdése már csupán az egész. Nekem Palit van, egy bűnronda kristályelőlappal, de mivel a gép alja felé néz és soha nem látom, nem zavar. Jár még hozzá egy szintén ocsmány tipográfiájú RGB-s felirat, azt is vörösre tettem, az nem túl zavaró. Tuningpotenciál ebben is van olyan 100-125 MHz, memóból olyan 500, de ezeket is csak szuperpozinál alkalmaztam, amúgy elég potens nélküle is a kártya az általam használt felbontásig DLSS-sel. (3840X1600). 4k-nál már necc lenne a dolog, de így 60 FPS felett van minden cím amivel játszok (single IP-k, pl. Cyberpunk, Forza 8)

    A Superek (mert nekem még sima van) nagyjából 5%-kal potensebbek, de ha használtan, néhány év garival beszerzel egy sima nyolcvanast, szerintem azzal sem jársz rosszul. Fogyasztás kb maradt a 3080 szintjén, csak a memória miatt tovább ér a paplan, és elviszi a 4k textúra pakkot is pölö Far Cry 7-ben.

    Szerintem jól sikerült sorozat, sokkal homogénebb portfolióval az azonos számozású verziók közt.

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

Új hozzászólás Aktív témák