Új hozzászólás Aktív témák

  • gaborbol

    őstag

    Kijott a faszika, ra se nezett az elolapra, ment egybol hatra, emberek es pistabacsi:
    Hat mindket NAS ki van kapcsolva!

    Hogy ertve van kikapcsolva?

    Ugy hogy ki van kapcsolva, valaki kikapcsolta tavolrol, vagy manualisan, vagy aramszunet volt.

    Oke, szerintunk egyik sem, de ha ki van kapcsolva akkor, miert vilagit 2 hdd az elolapon az osszes tobbi meg nem?

    Je tenyleg, hat 5 eve csinalom ezt, de meg nem lattam ilyet.

    Visszakapcsolta hatul mind a kettot,es mind a ketto visszajott.

    Oke , kerdes hogy lehet az hogy ket tok kulon doboz es mind a ketto egyszerre fingik ki, es minden ami a rack-en van "tulelte az esetleges" aramszuntet?
    3 rack szerver, masik NAS, UPS kikuld emailt mikor szarban van, az se jott, raadasul ennek a szarnak sajat bepitett aksija is van.

    Ilyet se latott meg, de fix, hogy aramszunet okozza,mindjart megnezi a logot es akkor megmondja. Hat a logba nem volt semmi. Akkor elkuldi a kozpotba full-t es majd ok megmondjak.

    Vmware, ket node ujraindit, minden fasza DC1-indit vmware licensz problema onnek nincs elegendo licensze az inditashoz, gyozodjon meg hogy a licenszerver fut.

    vcenter indit, onnek nincs elegendo licensze...WTF?

    Esxi, gondoltam nem gond,akkor atvaltom tiral licenszre, ez a funkcio nem tamogatott, onnenek nem fut a licensz szervere, eloszor inditsa el azt.

    Vmware felhiv, kuldtek uj licenszet, minden elindult, semmi korrupt adatbazis minden fasza!

    Csorog a telefon, megvan az eredmeny a logokbol.

    Az egyik nas elvesztette a power supply modult ami ritkan, de elo szokott fordulni.
    A masik meg aramszunet aldozata lett. Valami fagyi fele allapot jott letre, es nem kapcsolt vissza, amikor viszajott az aram.
    Elkezdem a masszabol huzni a kabelt hat bakker szunetmentesbe volt dugva, de a "power surge only" reszbe.

    Ezek meg ossze vannak linkelve szoval a 2 NAS-nek csak 2 tapja van nem 4 ahogy en goldotam. Ha ranezel latod hogy 4 kabel megy be de ha lekoveted akkor latszik hogy csak 2 u kabel ketto.

    Kiderul az IT fonok par hete latta hogy a fo UPS tulterhelt gondolta kihuz valamit es atdugja a masik UPS-be csak azt nem nezte hogy mibe dugja. :W

    Kerdezi az IT fonok ,hogy most mit mondjon a foigazgatonak a 8 oras leallas okakent.

    Mondom 2 lehetoseg van,van a rovid es a hosszu magyarazat.

    Espedig?

    Elkezded magyarazni a Vmware alapokat, a virtual es fizikal halokartyakat es switch-eket, az iSCSI csomagokat, megy hogy mi az a NAS, hogy mukodik,stb, es a vegen hogy mi torten..

    Es mi a rovid?

    A rovid: Shit happens!

    Akkor maradok a rovidnel, kossz!
    NP

    Fonok hivott, kesz a melo akkor bertagyalas nincs elnapolva.
    Bemondtam, hogy erre az evre az alapber 50k+ es maradok, ugy nez ki meg is kapom , het elejen hozzak a papirokat :)
    Azt is mondtam,hogy itt nem fog megallni az elet ,mert 100k ig nincs megallas, huzzanak bele.
    Az volt a valasz hogy miota megvan a ceg minden evben 20-40% no a bevel egy ideig nem kell mas melo utan nezzek.
    (meglatjuk)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák