Új hozzászólás Aktív témák

  • szaszlaci

    addikt

    Érdekességként osztom meg az alábbi esetet:

    - Lumia 435 telefon
    - 10 – 15 éves (Pannon) SIM kártya
    - napközben wifi, GSM. Mobilnet nem volt, éjszakára repülő mód.
    Viszonylag kevés használattal olyan két naponta töltöttem. Időnként eldobta a hálózatot egy egészen rövid időre.

    Azután egyszer csak egyáltalán nem talált hálózatot se ebben, se másik telefonban. A kártyát látta, csak hálózat nem volt. Oké, kártyacsere, úgyis ideje volt.

    Aztán még a cserét megelőzően lett egy másik, korszerű SIM (másik szolgáltató, de ez gondolom mindegy, nem ez a lényeg, hanem hogy) ugyan olyan használattal 4 – 6 napot elvan egy töltéssel! Szóval úgy a két és félszeresére növekedett az üzemidő attól, hogy nem ősrégi SIM-mel használom!

    Jó pár hétig nézegettem, szóval nem csak egy gyors, véletlen eset, hanem tényleg ilyen mértékben javult.
    A régivel elég gyakran mutatta, hogy mobilnet forgalom van, holott azon a kártyán tiltva volt minden fajtája. Talán valami beállítási adatokat akart folyton leszedni, egy olyan kártyával, amikor a 3310 még kapható volt újonnan, csomagban.

    Most belegondolva, régebben, a nem okostelefonommal is eléggé leesett az üzemidő, akkor az akkujára gondoltam. Még az is lehet, annak is köze volt ehhez.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák