Új hozzászólás Aktív témák

  • marcitp

    őstag

    válasz szmayer1 #32341 üzenetére

    Sztem mindenképp megérné a váltás a 7xxx sorozatra.
    Anager tök jól összeszedte.Már eleve az af tune miatt is, azért van mostanában gyártási szórás, nem kell rohangálni kalibráltatni.
    7000-7100-on érdemes esetleg még gondolkodni, több af pont érzékenyebb af-el, jobb dinamika.
    De egyébként a D7k szenzora se egy elavult valami. D90-től felfelé mind jó, attól függ, mekkora dinamikát és ISO tűrést vársz (mit fotózol), mert ott folymatosan fejlődtek. Anno amikor erősebben néztem, akkor D90-D7000-D300 volt a vacillálás tárgya. D7k-től elijesztett a sok focus issues... :) vagy valós volt, vagy nem. D300 lett. Mellé jött egy D7200 kb egy hónapja, saját gyerekre, az af miatt. Általános fotózásra elegendő a 300 szenzora is, pedig gyengébb vagy közel ugyanaz, mint a D90-é.
    A dedikált gombok meg igenis jók, attól függ, ki mire használja a gépet, és mik a szokásai.
    De az baromi jó (sztem) hogy pillanatok alatt tudod váltani a fénymérési módokat úgy, hogy nem veszed le a szemed a keresőről, akár af módot, stb-stb. Meg persze a kereső is igaz, nem mindegy az sem.
    Szóval szerintem igenis megérné a váltás 3xxx-7xxx-re, bár attól függ, az előnyökből mit használnál.
    7000 ugrás - a 7100 még nagyobb, és azért mennek lefelé a 7100 árak, ez a szenzorválság lehet bekavar, vagy nem. Azt nem tudom, a 7000 tudja-e a HSS-t, az is jó dolog.
    A 70e expó meg lutri, de megállhatott volna már alatta is, meg bármikor ezután is. Bármelyik gép, nem lehet tudni. Érdemes rákérdezni, mennyibe kerül a típusnál a zárcsere esetleg.
    Ez csak egy vélemény, sok gépet nem használtam, D70, D90, D300, D7200. Sztem nem egy világ a 3-as sorozattal egyik sem, használhatóságban többet adnak a komolyabb vázak.
    (Ja, a fotóim nem lettek jobbak jobb géppel sem.... :DDD )

    https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

Új hozzászólás Aktív témák