Új hozzászólás Aktív témák

  • norbert1998

    veterán

    Üdv!

    Nos, a korábbi kérdezősködés után arra jutottam, hogy (egyrészt várok, amíg lesz pénz lóvéra, másrészt) nem veszek értelmetlen autót, és elgondolkozok mélyebben azon, hogy megtartom-e a Bravo-t (2001, 1.2, 82 hp, szép).

    3 konkrét autó között vacillálok már csak, de egyik sem ugyanazon márka...
    Megnéztem mindet, így már tényeket írok le, nem az eladók állításait.

    2005 Alfa 147(FL utáni), 1.9 jtd 8v 120 hp
    205k km, motorikusan és szerkezetileg hibátlan, a beltér is korrekt /a bal oldali ablakemelő kapcsoló hiányzik
    olaszból behozott, így rozsda egy szem sincs sehol, de karcos a fény néhol, vagyis a lakk, polirozni nemigen tudunk itthon
    8 légzsák, abs, asr, esp, 8 hangszrós hifi, fedélzeti komputer, digitklíma, gyári alufelni
    650-700 ezer forint körül lenne a kezemben papírostól

    2005 Mazda 3 (5 ajtós), 1.6 CD 16v 110 hp
    250k km, motorikusan és szerkezetileg hibátlan, a beltér patika, de a sárvédőn van egy kis virágzás, olyan 100 forintosnyi mindkét felén, de itthon orvosolhatjuk a dolgot
    zsír új nexen téli gumik, alufelnin (Y tho), új fékek elől hátul
    8 lufi, abs, asr, esp, fedélzeti komputer, digitklíma, ülésfűtés
    németből behozott, írta is az autó nullázás óta cirka 800 km, amikor a manusz hazahozta, 4.5l fogyasztása volt, szép
    vezetett (talán nem kamu) szervizkönyv
    700-750 ezer forintért lenne az enyém

    2008 Renault Megane Limousine 1.5dci 8v, 86 hp
    198k km, motorikusan, szerkezetileg és esztétikailag is patika, magyarországi első tulajtól, aki ráadásul a környéken is lakik, vezetett szervizkönyvvel ott, ahol öcsém nyári gyakorlaton volt
    6 vagy 8 lufi, abs, manuális klíma... és ennyi, tehát kvázi fapad, alapfelszereltség
    ez 900 ezer forintért lenne az enyém, és cserébe "ingyen" eladja a kereskedő a Bravo-mat (bizományosként)

    Menetteljesítményre az Alfa mindkettőt nagyon durván otthagyja, a Mazda meg féluton van a Megane és az Alfa között. A Megane nagyon gyengén teljesített (4 fő, ugyanaz a motor, mint a családi Thalia-ban, csak a kocsi is 300 kilóval nehezebb) szerintem, sokkal többet vártam tőle. Az úton talán a Mazda volt a legkényelmesebb, küllemre pedig a Mazda és az Alfa tetszik a kívül; belül egy kicsit a Mazda javára dől a mérleg- de a Megane olyan praktikus, hogy az ész megáll, mennyi rakodórekesz :D

    Segítséget szeretnék kérni, hogy ti ebben a helyzetben melyiket választanátok? A felhasználásra mindegyik tökéletesen megfelelne, így már csak a várható élettartam, minőség, és állapot a kérdéses.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák