Új hozzászólás Aktív témák

  • MPowerPH

    félisten

    Egyébként a lézerblokkolóról, mert nem értem a dolgot. Nekünk az Audi-ban, elől-hátul a lökhárítókban lévő parkradar érzékelőkkel van egybeépítve. A vezérlőpanel pedig a kesztyűtartóban van elrejtve. Még ha bele is nézel, akkor sem láthatod, hogy ott van valami. Na persze a rendőr oda nem nézhet be, mert tőből eltörném a kezét a disznónak. Nem érhet hozzá az autómhoz, maximum a rendszámot leveheti. Ilyenkor persze beperelném.(erre van egy sztorim, majd utána leírom) Szóval mérnek radarral, de ugye nálam semmit nem mutat. Utánam jönnek, megállítanak, én lelövöm a rendszert. Ő azt mondja, hogy az autóban van lézerblokkoló. Én azt mondom nincs, azok a gyári radarok. Ilyenkor mi következik?

    Itt jön a tanulságos kis történet. Történt az, hogy kedves druszámat hatodszor is lelőtték a pályán. Megunta, hogy a pintért és kiskutyáit gazdagítja, beruházott egy minőségi blokkolóra. Azóta nem kapott csekket. Egyszer aztán utánamentek, és megállították. A rendőr azt állította, lézerblokkoló van az autóban, rámutatott a radarokra. Ő tagadta, és megmondta a rendőrnek, hogy ha hozzá mer érni az autóhoz, akkor bíróságra viszi a dolgot. 3 rendőr közül 2 meghátrált, a maradék egy levette a rendszámot. Havernak szüksége van az autójára, ezzel dolgozik nap mint nap, mivel területi képviselő, és járja az országot minden nap. Kapott kölcsönbe egy másik gépet, amíg az eljárás folyik, és nem kapja vissza a rendszámot. Plusz egyik ismerőse kiállított neki számlát, hogy ő autót bérelt, 1 hónapra a bérleti díj 250.000Ft volt. Kicsit több mint egy hónapot húzódott az ügy, így 320k lett a számla vége.(papíron ugyan olyan autót bérelt, mint amilyen a sajátja volt, mert miért adott volna alább?!) Az ügy vége az lett, hogy a bíróság kötelezte a szerveket az autókölcsönzés díjainak a kifizetésére, a szigorított vizsgáztatás költségére(ugye ilyenkor kötelező), és 50.000Ft kártérítést is kapott. Előtte 210.000Ft -ot fizetett be pintér úrnak. Szóval szép nyereséggel zárt. :)
    Kíváncsi vagyok ezek után a szigorítások után milyen változások lesznek ezen a téren?!

    [ Szerkesztve ]

    Don't Tread On Me

Új hozzászólás Aktív témák