Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz dovitt #22965 üzenetére

    Olvastad? :F Pont támogatólag írtam....
    Autópályán gyalogosra vadveszélyre nem kell számítanod, sőt kerékpárosra és traktorra sem. De egyéb úton sem kell, vadra és gyalogosra sem, ha nem jelzik táblával. Kerékpárosra/traktorra/lovaskocsira sem kell, ha az adott útról le van tiltva.
    De. Nincs olyan szabály, amely minden veszély lehetőségét leírhatja. Például az út szélén várakozni gépkocsival csak főútvonalakon tilos, a normális ember mégis úgy próbál megállni, hogy minél messzebbről észrevegyék a közlekedők. Persze nem minden sofőr normális....
    Khelben megfogalmazása nekem se stimmel, inkább úgy mondanám, hogy olyan sebességgel, hogy a jelentkező veszély lehetőleg elhárítható legyen.
    Mert mi van akkor, ha megy egymás után tíz kocsi ötven méterenként sötétben 90-el, majd a nyolcadik elé ugrik ki a vad? Nem gyakori, de előfordulhat. A nyolcadik kocsi ötven méterre lát, ha az előtte haladót nézzük.
    Vagy egyedül mész az úton, szembe folyamatosan jönnek, tehát tompítottal, majd a Te sávodban találkozol egy útra dőlt fával? Nem tudod elhárítani a veszélyt, bármilyen óvatos voltál. Vagy Te vagy az első a sorban és Khelben módjára 60-al mész, folyamatosan előzgetnek, az előző gépkocsik közül valamelyik azért szenved balesetet Veled együtt, mert a szembejövő sávban jön egy kivilágítatlan kerékpáros például és visszarántja a kormányt, majd ütközik Veled...
    Tehát a tartós tötyörgés sem jó nyilván, de nem mehetsz mereven kilencvennel sem, csak azért mert szabad, ha például helyi lévén tudod, hogy az adott szakaszon valószínűleg ott lesz Józsi bácsi a kivilágítatlan biciklijével az adott időszakban.....
    Ha nincs ott éppen, legfeljebb kicsit később érsz haza, de ha ott van....

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák