Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz F34R #19647 üzenetére

    Hát talán a legfőbb érv mellette, hogy az egyetemi tanárom cége gyártja, és nem valami multi, szóval magyar embert gazdagítok vele. Nálam még erős érv volt, hogy nincs tömény mentol íze, ami miatt a többivel szinte képtelen voltam öblögetni, annyira marták az ízlelő bimbókat. Bátyám érdekes módon azt szereti jobban, ezt a hipós cuccot meg ki nem állhatja, szóval ez is ízlés kérdése. A klórhexidin elszínezheti a fogakat, amitől barna foltosak lehetnek. A klórhexidin a sejtmembránt teszi áteresztővé, és úgy öli meg a bacikat, a klórdioxid meg olyan mértékű oxidatív stressznek teszi ki őket, amit már nem tudnak kompenzálni. Szerintem az előbbire könnyebben alakul ki rezisztencia, mint az utóbbira, különben az immunsejtek nem használnának hidrogén-peroxidot ugyanerre a célra. Az oxidatív stressz kezeléséhez a bacinak fel kéne halmoznia antioxidánsokat, ahogy az emberi sejtek teszik (C-vitamin, E-vitamin, stb.), az instabil membrán kezeléséhez meg elég a megfelelő fehérjéket betenni a sejtmembránjába. Amúgy mindkettő hat az emberi sejtekre is, de azok jobban tolerálják őket, mint a bacik. A klórdioxid jobban behatol a biofilmekbe, mint a klórhexidin, illetve a szövetekbe is behatol valamennyire. A klórhexidin jobban gátolja valamivel a lepedék képződést, mint a klórdioxid a szokásosan használt koncentrációban. A klórdioxid semlegesíti a kellemetlen szagokat és azonnal csillapítja a fájdalmat és a gyulladást, mert nem csak a bacikra hat, hanem az általuk termelt anyagokat is tönkreteszi. A koncentráltabbat én ezen belül azért szeretem jobban, mert be tudom állítani vele a töménységet. Igaz ennek van olyan hátulütője is, hogyha túl tömény, akkor lemarja a nyálkahártyámat is egy kicsit, nem csak a bacikat intézi el. Még azért szoktam ezt venni, mert töményen vattára cseppentve orrba is lehet dugni, és párologtatni. Szóval arcüreg, megfázás, stb. jellegű problémákon is segít valamennyire. Annyi hátránya viszont van annak, hogy vízben elnyeletett gáz, hogyha nyitva hagyod, akkor reggelre elpárolog az egész. Lehet még sebet is kezelni vele, valamivel jobb, mint a jód. Én úgy szoktam, hogy sebtapaszra cseppentem töményen, ahelyett, hogy cserélném folyamatosan a sebtapaszt, mint a jódnál. De ritkán használom erre, legutóbb fater elvágta az ujját disznóvágáson, és elkezdett begyulladni meg gennyesedni, arra működött. Normál esetben viszont elég a jód is és olcsóbb is ennél. Itt speciel szimpatikusabb volt a gáz, mert mélyebbre hatol, mintha lekenem jóddal. Kb. ennyiben más a kettő.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák