Új hozzászólás Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    Rájöttem, hogy miért hallhatom jobban a felvételekben a sípolást/csörgést: régebben a fejhallgatómat EQ-ztam sine sweep-pel és 5-6Khz-nél mindig mintha bezengett volna a fülem, nagyon erős sípolást hallottam egy pillanatra. Töltöttem le másik sweep-et és hallgattam hangfalon is, de semmi változás. Mivel már -10dB-t raktam arra a helyre, nem is piszkáltam tovább, mert számokban nem vettem észre semmit és jól szólt. Aztán csak rá akartam jönni, hogy mi ez, mert elvileg ilyennek nem kéne lennie. Levettem még -9dB-t azon a kis helyen és megszűnt a sípolás, úgyhogy jó nagy kiemelése van 5500 és 6000Hz között a fülemnek :N

    Meg tudjátok mondani, hogy mióta van vocal processing? Ha jól tudom akkor lip-sync a 80-as évek közepe óta van, 95-ben már biztos tudtak énekhangot turbózni és 2002 óta van koncerteken live vocal processing (ekkor jelent meg az Antares AVP-1) :F

    (#16730) orbano: Utána néztem ennek az Audinst-nek és azt írják, hogy csak nagy hangerőnél jön meg a dinamikája és hogy fülbántó hangja is van egyes fejesekkel.

    "egyébként el tudom képzelni, hogy azért nem hallod a difit, mert nincs akkora nagy még, és egyszerűen nem tudod valójában mire kéne odafigyelni."

    Lehet: nagy különbséget én még nem hallottam, ha az összehasonlított két rendszer frekimenete nagyon közel van egymáshoz (cintányér lecsengést, dobokat, akusztik- és basszgitár, valamint a hegedű hangját próbálom elemezni, de nem sok sikerrel). Például amikor a K601-et néztem Hotel Californiával akkor figyeltem a dobok hangját eléggé, de a telefon+füles rendszeremen is tökre ugyanúgy szól leszámítva, hogy a legmélyebb frekvenciákat nem hallom és sistereg a telefon, ha nem szól a zene. :DDD

    (#16728) KMT: Akkor valószínű, hogy nem egyezik a véleményünk. A "Melyik a leg/jobb <tetszőleges főnév>?" kérdéseket sose lehet megválaszolni egyértelműen. :DDD

    Zenék átlagdinamikával (mondjuk mind kiváló master) és nem feltűnő fansággal:

    California Dreamin' (szerintem van olyan jó, mint az eredeti) - DR12
    Amneris' Letters - DR12
    Something About the Way You Look Tonight - DR16
    King of Rock - DR15
    That Don't Impress Me Much - DR17

Új hozzászólás Aktív témák