Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    nagyúr

    válasz velizare #86850 üzenetére

    "5-8 kilós dobozoknál nagyon-nagyon le kellene terhelni az állvány talpát ahhoz, hogy ne lehessen megmozdítani"

    Így van, a fizika, az fizika. :K Ha az állvány kb. (minimum) kétszer olyan nehéz, mint a rajta lévő doboz, akkor kellően stabil lesz, mert az alsó részén lesz a súlypont.

    "ha a gyerek rácsimpaszkodik, vagy beleakad..."

    Ez meg inkább szoktatás, nevelés kérdése. :B

    Nálam két nagyon aktív lurkó szaladgál naponta a nappaliban le-fel. De ha közelítenek az állványon lévő dobozokhoz, akkor rájuk szólok, hogy onnan jöjjenek el/oda ne menjenek/ne érjenek hozzá, nehogy leessen (mert akkor apa nagyon mérges lesz!). Bár elég nehéz az állvány+doboz rendszer. (Monitor Audio RX1 = 6,8 kg, alatta az állvány és a tüskék olyan 14-15 kilóra jött ki homokkal töltve. És elég stabil.)

    (#86855) cain69:

    Kompromisszumos, de ez van. Amúgy ilyen körülmények között vállalható.
    Még pár észrevétel ötlet hozzá:
    - A TV-t ha hátra akarod betenni, akkor én inkább leszedném a talpát és pár csavarral (VESA furatba) + elég erős bowdennel felfüggeszteném. A bowden két vége meg mehetne egy egy csavarra, amik a nagy középső üre két oldalfalába fúrsz. Tudom, nem túl elegáns belefúrni, de akkor valahogy megoldanám, hogy a TV ne a saját talpán álljon, így lesz elég helyed a centernek, meg mondjuk a kábelnek hátul.
    - Így be tudnád lőni a centerhez, hogy biztosan ne lógjon a képbe.
    - Az állványokat én lehet úgy csináltatnám meg fémből, hogy azokat valahogy lehessen rögzíteni a bútorhoz, mondjuk egy bowden darabbal, a dobozok alatt, ami nem ér az állványhoz, de ha borulna, akkor megfogná az állványt még az elején.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

Új hozzászólás Aktív témák