Új hozzászólás Aktív témák

  • Studi

    addikt

    Kis mentális tréninget tartottam ma. :D Tegnap elmentem egy "könnyű hosszú futásra", ezt most Greg 5:40 alatt szeretné. Egész éjjel esett, mikor kinéztem, még állt a víz mindenhol, az NB Rebel Permafrostot választottam emiatt. Ez hiba volt, ~15 perc múlva száraz volt az aszfalt. A lábam meg megfőtt. :D A másik gond pedig a 120%-os páratartalom volt, ami miatt a pulzus 3 perc alatt lőtt ki az égbe, így hamar arra jutottam, hogy érzésre/tempóra megyek inkább, minthogy idegesítsem magam a pulzuson. Kicsit megnyújtottam a végét, így lett tegnap egy 2 órás edzős félmaratonom, negatív splittel.
    És hogy jöjjön a mentális tréning része: nézzük megy-e ma is ugyanez. Utazások, és hétvégi Tour de Balaton (1 napos pocsolyakerülés túratempóban) miatt kevés időm lesz futni, úgyhogy megnyomtam a hét elejét. :D Ugyanúgy esett éjszaka, de a cipőcsapdába ma már nem estem bele, az Invincible 2-est választottam ma. A páratartalom ugyanúgy 120%, a pulzus megint elszállt az elején, úgyhogy megint a tempót vettem alapul. Bringaút mellett végig Óbudától a Szabihídig, majd vissza az Árpád hídig a rakparton, plusz egy sziget kör. Hát nem mondom, hogy nem untam már a közepén... :D Viszont ma 17 után, ahogy picit emeltem a tempót, jöttek olyan gondok, amit kezelni kellett: tompa szúrás az oldalamban, erősen elfáradó combközelítő. És végülis ez az, amiért nekiindultam, hogy érezzem, tudjam ilyenkor hogyan tudok legjobban tovahaladni. Meg lett ez is 2 órával, még sz@pattam is magam egy Árpád-híd mászással az utolsó km-ben. :DDD
    Tudom másnak hétköznapi két egymást követő nap egy-egy félmaraton, nekem azért jó kis tanulság volt. :)

Új hozzászólás Aktív témák