Új hozzászólás Aktív témák

  • Peterhappy

    őstag

    Sziasztok,

    Ígérem, hogy néha "helyzetjelentek". Hát... azt nem lehet rólam elmondani, hogy nem tartom be a taktikai utasításokat... Három hét elég volt, hogy az 5:51-es km-ekről "feltornázzam" a tempómat 9:23-as km-ekre :D

    Elöljáróban annyit, kaptam a Munkatársaimtól egy Crivit (Lidl) órát+övet. Tudom, hogy nem világbajnok minőség, de szerintem nagyjából jól mérhet - nekem legalábbis kezdetnek megteszi. És egyébként is, szuper jó fejek voltak a Srácok, nem válogatok, ezt használom és kész :)

    Legkevesbb 10 pontos értéksávot lehet megadni, így én 125 és 135 közöttit határoztam meg. Így a felső értéket ha átlépem, csipog és igyekszem egyből visszaszorítani a pulzusom, s így csak ritkán megyek 135-140 közé és nagyon ritkán, csak másodpercekre megyek 140 fölé.

    Ezen technika mellett az alábbi értékeket hoztam az elmúlt három alkalommal:

    Date Type Distance Duration Pace Cal Elev. gain
    18.06.17 Running 11.25 km 1:45:37 9:23 1218 11 m
    17.06.17 Elliptical 5.30 km 37:00 6:58 430 -
    16.06.17 Running 6.54 km 51:42 7:54 630 22 m

    Ami pozitívum, meg volt az első 10+ km-es futásom és egyben az első 1+ órás is! Ráadásul bírtam is volna még. Külön öröm, hogy ebből úgy 7 km-et egy körpályán (SZAC pálya) futottam és egyáltalán nem untam. Jó zenével szinte bárhová, bármeddig bírom. Azt már inkább untam, hogy nem volt a pályán senki, aki ne vert volna rám legalább két kört. Iszonyatosan lassan futottam, amint egy picit is beindultam volna, egyből kiléptem a tartományból. Többször csak sétával tudtam visszaszorítani 135 alá.

    1.0 km 08:48 min/km - -
    2.0 km 09:15 min/km 5 m -
    3.0 km 09:22 min/km - 6 m
    4.0 km 09:02 min/km - -
    5.0 km 09:13 min/km - -
    6.0 km 09:27 min/km - -
    7.0 km 09:18 min/km - -
    8.0 km 09:12 min/km - -
    9.0 km 09:49 min/km - -
    10.0 km 09:52 min/km 6 m -
    11.0 km 09:53 min/km
    (kb 2,5-től 9,5-ig futottam a körpályán)

    Amit nem értek az az, miért kellett ennyivel lassabban futnom ma ugyanezen értékek tartásához. Ma kb. 134 körüli átlaggal futhattam, ugyanez két napja 132 körül lehetett és másfél perccel gyorsabb kilométereim voltak. Mi befolyásolja ennyire? Evés-ivás? Sokkal melegebb sem volt szerintem, sőt... szél volt ugyan, de ennyit biztosan nem számít. Noha a pálya picit salakszerű, előtte-utána aszfalton futottam, ott sem voltam gyorsabb, sőt... kivételesen a másik irányba indultam itthonról, öt házzal odébb már 140-t suroltam, az utca végén már sétálnom kellett a pulzus tartásához.
    Persze lehet, hogy az ötezer forintos kütyü varázsa is lehet ez - nem tudom.

    Viszont szintén ugyanezen eszközök mellett az elliptikuson meg igencsak hajtanom kell ahhoz, hogy egyáltalán 125 fölé tornázzam magam. A tegnapi elliptikus edzésnél szerintem jó ha 130-as átlagot nyomtam. Ekkora lenne a kontraszt a futás és az elliptikus között?

    Hirtelen ennyi, mindez mehet az utókornak.
    A cipő egy álom (Asics Gel Phoenix 7), óriási motiváció, egyszerűen jó érzés kivenni a dobozából és felhúzni a lábamra. Hazudnék ha azt mondanám, nem ég most a talpam :) de mivel közel kétszer annyit teljesítettem mind idő, mind távolság vonatkozásában mint eddig, így gondolom ez normális.

    Egyetlen komolyabb kérdésem adódna csak: abszolút hosszú távon gondolkodva többet profitálhatok abból, ha szigorúan tartom a kb. 132-135-ös tartományhoz, vagy nem oszt-nem szoroz, ha ahelyett kitolom a felső korlátot a múltkor megállapított 141-re?

    Abban bízom, hogy pár héten belül lekopik rólam néhány a feles kilóimból és az szintén visszaköszön a pulzusomban...

    Jó pihenést, szép estét kívánok,
    Péter

Új hozzászólás Aktív témák