Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Maximum1 #5 üzenetére

    Nem tudok róla. A tudományos cikkeket általában angolul publikálják, kivéve Kína, Oroszország. Vagy legalábbis én csak Google Scholarban szoktam keresgélni, a magyar cikkeket meg inkább az egyetemek oldalain lehet megtalálni.

    A káposztafélékre is sok jót írnak, a brokkolira is, a gabonák meg hüvelyesek megítélése viszont elég vegyes és faj függő. Fűszerekkel hogy állsz? A mustár, fahéj, gyömbér amikről jókat olvastam, meg a gyakorlatban is beváltak nekem. Próbálok minden ételt levédeni valamilyen fűszerrel legalább nyomokban, nekem legalábbis úgy tűnik, hogy a rossz mikrobák vannak elszaporodva, és azok okozzák a gyulladást, aztán ez a módszer valamennyire bevált, csak hosszú távon nehezen tartható, amikor eszik a csokikat előttem.

    Egyelőre én sem találtam még jó és olcsó magyar rezveratrolt. A másik jó forrása a japán keserűfű valami invazív növény, aminek a hajtásai ehetőek, de invazív volta miatt nem lehet beszerezni, csak ha belefut az ember valahol a természetben.

    Köszi! Utána olvasok ezeknek.

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Maximum1 #5 üzenetére

    A gyömbér, kurkuma nem oldja meg nálam. A savanyú káposzta viszont nagyon jól működik probiotikummal kombinálva. Csak annyit csináltam, hogy rizs + sült savanyú káposzta + Vitaking probiotikum. Azt hiszem a tejsav megöli a rossz mikrobákat a savanyú káposztáról, a probiotikus mikrobák (Lactobacillus, Bifidobacterium) bírják a tejsavas közeget és tudják fermentálni a káposztát meg a rizs rezisztens keményítőjét is, úgyhogy jóval több esélyük van kolonizálni így a belet, mintha káposzta nélkül szednék probiotikumot. Szóval eddig úgy néz ki, hogy a reggeli zabkása és az ebédhez savanyúkáposzta + probiotikum, vacsorára vagy desszertnek nyers mangó (Pennys a legjobb ár-érték arányban) ami a legjobban működik nálam. Egyik sem csodaszer, de azért észrevehetően jobb tőlük.

    A zabbal kapcsolatban nem tudom megmondani, hogy miért ennyire hatékony. Valószínűleg a rost tartalma miatt. Van benne még egy csomó cink és vitamin is, bár azokat amúgy is szedem, nem számítanak sokat azt hiszem, talán a 25mg cink naponta bőven elég. Szemben a zabbal a teljesőrlésű lisztes dolgok nekem nem váltak be, puffadtam tőlük főleg ha zsíros, olajos dolgokkal kombinálták. A legdurvább nálam a sajtos pogácsa és a lángos. Bizonyos kutatások szerint a gluténnek szerepe van az IBD kialakulásában, de láttam olyan cikket, ami szerint nem is a glutén, hanem a búza egyik rostja, ami a puffadást okozza búzás ételeknél. Sajna az a cikk elveszett. :S [link] Most tartom a glutén és tej mentes diétát kb. egy hete, de eddig olyan rohamosan pozitív hatásról nem tudok beszámolni. Az már világos volt eddig is, hogy a laktózt a rossz mikrobák fermentálják, és elképzelhető, hogy laktóz érzékeny is vagyok, úgyhogy a tej nem jó. Ezt tapasztaltam is, azonnal belobbanik a gyulladás főleg a folyékony tejtermékektől, de még a kefirtől, lágy sajtoktól, félkemény sajtoktól is. Egyedül a kemény sajtok pl. parmezán, amit bír a rendszer.

    Próbáltam még az áfonyát, de kérdéses, hogy mennyire jó, mert túl közel ettem a savanyúkáposztához. Majd kipróbálom külön is. Elvileg a bogyós gyümölcsöket érdemes fogyasztani az antioxidáns tartalmuk miatt, de csak hosszú távon van pozitív hatásuk, sokkal valószínűbb, hogy a tejsav hatott azonnal.

    Rendeltem még egy csomó dolgot, nem sokára megérkeznek. Amit még nem rendeltem be, de kipróbálok, ha minden kötél szakad az a pitypang lé. [link] [link] Csak állatorvosi boltokban található [link], és a levelében van a legtöbb antioxidáns, emberi használatra viszont csak gyökér kivonatot árulnak, ami valszeg sokkal kevésbé hatékony és persze sokkal drágább. [link]

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák